عمومی

«مفاتیح الجنان» بررسی می‌شود – دکترنامه

کتاب «مفاتیح الجنان» با گردآوری شیخ عباس قمی بررسی و معرفی می‌شود.

به گزارش دکترنامه به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، این نشست به عنوان دهمین نشست از سلسله نشست‌های «صد کتاب ماندگار قرن» روز یکشنبه ۱۹ فروردین‌ماه ۱۴۰۳، ساعت ۱۰ در اندیشگاه فرهنگی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران برگزار می‌شود.

همچنین در معرفی این کتاب آمده است: «مفاتیح الجنان» مجموعه‌ای از دعاها، مناجات، زیارات، اعمال مخصوص ایام سال و ماه و روزها، منسوب به پیامبر اسلام و ائمه طاهرین علیهم‌السلام است که توسط شیخ عباس قمی در سال ۱۳۰۴ هـ . ش، جمع‌آوری و تدوین شده‌است. این مجموعه، با دقت و احاطه‌ای که مؤلف آن بر آثار اهل بیت و کتب دعا و زیارات داشته، از معتبرترین کتب و ادعیه مانند اقبال سیدبن طاووس و زاد المعاد علامه مجلسی، گردآوری شده‌است.

 تاکنون کتاب‌های «تاریخ پیامبر اسلام» اثر محمدابراهیم آیتی، «نثر طوبی؛ دایره‌المعارف لغات قرآن کریم» اثر علامه ابوالحسن شعرانی، «بیست مقاله قزوینی» از مجموعه پژوهش‌های علامه محمد قزوینی، «زندگانی فاطمه‌زهرا سلام‌الله علیها» نوشته سیدجعفر شهیدی، «مسئله حجاب» شهید مرتضی مطهری، «واژه و معنای آن از فارسی میانه تا فارسی» نوشته کتایون مزداپور، «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» سلسله جلسات استاد سیدعلی خامنه‌ای مشهد مقدس رمضان المبارک ۱۳۵۳ ،«حواصل و بوتیمار» نوشته امیرحسن یزدگردی و «خواب آشفته نفت» نوشته محمدعلی موحد در سلسله نشست‌های «صد کتاب ماندگار قرن» معرفی و بررسی شده است.

 انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا