عمومی

نشست تخصصی چشم انداز شرکت های دانش بنیان در برنامه هفتم توسعه برگزار شد

به گزارش خبرگزاری دکترنامه، این نشست به همت انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های دانش بنیان در سالن جلسات کانون کارفرمایی استان تهران برگزار شد.

در این نشست که با حضور جمعی از مدیران شرکت های دانش بنیان برگزار گردید، چشم انداز رشد اقتصاد دانش بنیان بر اساس برنامه هفتم توسعه و اسناد بالادستی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ابوالفضل عباسی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های دانش‌بنیان در این نشست با اشاره به رویکرد این تشکل در توسعه ظرفیت‌های دانش بنیان جمهوری اسلامی ایران، گفت: بهره‌مندی از دانش و فناوری نوین در اقتصاد و تولید کشور اثربخش خواهد بود.

وی با بیان اینکه رویکرد حوزه تجارت دانش بنیان بر اهمیت سرمایه انسانی در اقتصاد تاکید دارد، افزود: کشور ما با در اختیار داشتن جمعیت جوان و پتانسیل های بالا در زمینه‌های فناوری، چند سالی است با هدایت رهبر معظم انقلاب به سوی پیاده‌سازی این مدل از اقتصاد رهنمون شده است.

عباسی گفت: هم‌اندیشی و گسترش ارتباطات و تبادل اندیشه شرکت‌های دانش بنیان می‌تواند به تحول در این عرصه کمک کند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت‌های دانش‌بنیان استان تهران محوریت نخستین همایش ملی شرکت‌های دانش بنیان را نوآوری، ایده جدید، تفکر جدید و تحول جدید در شرکت‌های دانش بنیان و فناور عنوان کرد و اظهار داشت: رفع موانع تولید و خلق ثروت، تجاری سازی محصولات و ایده ها، برندسازی، رسانه و روابط عمومی از محورهای دیگر این همایش است.

عباسی گفت: این همایش با حضور شرکت‌ها و مجموعه‌های دانش بنیان اواخر دی ماه با همراهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تهران برگزار می‌شود.

46

دکمه بازگشت به بالا