عمومی

نگاهی بر مهمترین اقدامات دولت سیزدهم در خوزستان؛ از آبرسانی به روستاهای دور افتاده تا انجام سریع ترین بازسازی مناطق زلزله زده کشور در اندیکا

به گزارش خبرنگار دکترنامه از اهواز، دولت سیزدهم طی دو سال گذشته اقدام های موثری در بخش های مختلف استان خوزستان به انجام رسانده که در ذیل به برخی از این اقدام ها اشاره شده است.

پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم و فعالیت کابینه دولت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به منظور خدمت رسانی به مردم خوزستان اقدام های گوناگونی در نقاط مختلف این استان از سوی دولتمردان به انجام رسید.

بر این اساس ایستگاه آب‌رسانی به شلمچه با حضور علی‌اکبر حسینی‌محراب استاندار خوزستان و جمعی از مسوولان افتتاح شد، این ایستگاه پمپاژ ظرفیت آب‌رسانی را با افزایش سه برابری از هشت هزار متر مکعب در شبانه روز به ۲۴ هزار متر مکعب می‌رساند، همچنین با اقدام های انجام شده ایستگاه پمپاژ تقویتی بین مواکب افزایش ۲۰ برابری نسبت به سال گذشته داشته است.

همچنین در سفر علی‌اکبر حسینی‌محراب استاندار خوزستان به شهرستان‌های هفتگل و رامهرمز، تاسیسات آب‌رسانی شهید امید حسینی، پل بزرگ باند دوم کمربندی جدید رامهرمز به بهبهان و فرهنگسرای پردیس شهرستان هفتگل افتتاح شد.

ساخت تقاطع غیرهمسطح در اهواز

یکی از اقدام های دولت در شهر اهواز ساخت تقاطع غیر همسطح شهید مدافع حرم”علی‌محمد قربانی” است که با حضور وزیر کشور در این شهر به‌صورت رسمی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

همچنین فاز یک پالایشگاه خلیج فارس هویزه با حضور رییس جمهور و استاندار خوزستان راه‌اندازی شد که برای اجرای این پروژه، بیش از یک میلیون و ۳۳۸ هزار یورو اعتبار ارزی و بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال اعتبار ریالی هزینه شد‌، با بهره برداری از آن روزانه ۲۵۰ میلیون فوت مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور اضافه شد.

بهره‌برداری از ۹ پروژه درمانی در بهبهان، اهواز و اندیمشک، آغاز عملیات اجرایی دو پروژه در اهواز و اندیکا و بازدید از مراکز درمانی شهرستان‌های امیدیه و آغاجاری با حضور وزیر بهداشت از دیگر اقدام های دولت سیزدهم در استان خوزستان است.

همچنین به منظور رفت و آمد شهروندان خوزستانی ۴۴.۵ کیلومتر پروژه بزرگراهی در خوزستان با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید.

مجتمع پرورش میگو هندیجان با حضور علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز به بهره‌برداری رسید که سبب اشتغال چندین نفر شد.

آب‌رسانی به ۱۷۴ روستای خوزستان و بهره برداری از 70 کیلومتر خط ریلی

۷۰ کیلومتر از پروژه ریلی دو خطه سازی محور اهواز به اندیمشک حد فاصله ایستگاه شوش تا بامدژ توسط رییس جمهور افتتاح شد که این پروژه ریلی با اعتباری به ارزش چهار هزار میلیارد تومان تکمیل و افتتاح شد.

همچنین آیت‌الله رییسی در ادامه برنامه‌های دور دوم سفرهای استانی دولت مردمی به خوزستان، عملیات آب‌رسانی به ۱۷۴ روستای این استان را به صورت رسمی افتتاح کرد.

با حضور رییس جمهور، استاندار خوزستان و جمعی از مسوولان کشوری و استانی بخش گازی نیروگاه سیکل ترکیبی راندمان بالای دوکوهه نیز به بهره‌برداری رسید.

طرح آب‌رسانی به ۱۰ روستای رامشیر با حضور استاندار خوزستان به بهره‌برداری رسید، این طرح که به طول ۷۰ کیلومتر اجرا شده است آب شرب برای ۵۰۰ خانوار(حدود ۲۰۰۰ نفر جمعیت تحت پوشش) را تامین نموده و با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

بهره برداری از فاز 2 پالایشگاه آبادان و افزایش تولید کارخانه روغن کشی