عمومی

هشدار بارش باران و وزش باد شدید در 16 استان

هشدار بارش باران و وزش باد شدید در 16 استان

در پی هشدار هواشناسی مبنی بر رعدوبرق و وزش باد شدید در 16 استان هلال‌احمر حالت آماده‌باش اعلام کرد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر رگبار باران و وزش شدید باد از آماده‌باش امدادگران در ۱۶ استان خبر داد.

 بابک محمودی، با اشاره به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی، گفت: گزارش رگبار باران، رعدوبرق و وزش شدید باد در روزهای شنبه، ۲۶ خرداد در استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی کرمان، دامنه و ارتفاعات استان‌های البرز، گلستان، مازندران، سمنان، تهران و شمال شرق قزوین، در روز یک‌شنبه، ۲۷ خرداد در نیمه شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال زنجان، شمال همدان، شمال مرکزی، جنوب و غرب قم، شمال غرب اصفهان، شمال خراسان رضوی، شرق خراسان شمالی و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، مازندران، سمنان و تهران و در روز دوشنبه، ۲۸ خرداد، در نیمه شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات استان‌های مازندران، زنجان، البرز، شمال غرب سمنان و تهران، گزارش شده است.

وی ادامه داد: طبق هشدار هواشناسی، امدادگران در این استان‌ها در حالت آماده‌باش قرار گرفتند. محمودی از هم‌وطنان خواست به هشدارهای هواشناسی توجه کنند و از اطراق در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

 

دکمه بازگشت به بالا