عمومی

همه ظرفیت‌های موجود در البرز برای اجرای نهضت ملی مسکن متمرکز شوند

دکترنامه/البرز استاندار البرز گفت: تعامل و هم افزایی مجموعه دستگاه ها و نهادهای مسئول در رابطه با اجرای اهداف نهضت ملی مسکن ضرورت دارد چراکه باید از ظرفیت‌ها برای جانمایی اراضی مناسب و ساخت مسکن، بهره برداری کنیم.

به گزارش دکترنامه، مجتبی عبداللهی در جلسه قرارگاه مسکن استان که روز دوشنبه ۳ مهرماه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، به اهمیت تولید مسکن در استان اشاره کرد و افزود: در سال های اخیر رشد بالای جمعیت و روند مهاجرت به استان، قیمت مسکن در استان را افزایش داده و بسیاری از اقشار کم درآمد جامعه از تهیه مسکن جا مانده اند.

وی ادامه داد: راه اندازی نهضت ملی مسکن تدبیر دولت محترم سیزدهم برای برخورداری تمامی اقشار جامعه از مسکن بود که باید در البرز با اهتمام ویژه ای دنبال شود.

عبداللهی گفت: تعامل و هم افزایی مجموعه دستگاه ها و نهادهای مسئول در این رابطه ضرورت دارد چراکه باید از ظرفیت ها برای جانمایی اراضی مناسب و ساخت مسکن، بهره برداری کنیم.

وی افزود: لزوم بررسی و حل چالش ها و موانع ثبت نام متقاضیان مورد تاکید است، همچنین بانک عامل باید همراهی بیشتری بر اساس قوانین و مسئولیت های خود داشته باشد.

استاندار البرز از بنیاد مسکن استان خواست تا نسبت به ساخت خانه های روستایی و جلب همراهی روستاییان برای این منظور اقدام کند.

وی همچنین شهرداری ها را مکلف کرد که با شناسایی اراضی با کاربری مسکونی، مالکان را تشویق به ساخت کند.

عبداللهی گفت: باید اراده و همتی ویژه در استان معطوف شود تا با آگاهی بخشی به مردم و اعطای بسته های تشویقی از سوی شهرداری ها، بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری نوسازی و احیا شوند.

وی افزود: تمامی اقدامات شرکت عمران شهر جدید مهستان در رابطه با تکمیل مسکن های آنلاین و اجرای نهضت ملی مسکن باید مورد بررسی قرار گیرد چراکه در اجرای این طرح نقش بسیار مهمی را بر عهده دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا