اقتصادی

واگذاری بیش از ۲۳۴ خودروی دفع پسماند به شهرداری‌ و دهیاری‌های خوزستان

دکترنامه/خوزستان جلسه کارگروه ملی پسماند با حضور علی سلاجقه، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و با حضور محمد خانچی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان امروز به صورت بر خط برگزار شد.

 در این جلسه مسایل و مشکلات پسماند استان خوزستان مورد بررسی قرار گرفت و علی سلاجقه، معاون رییس جمهور در ابتدا با تشکر از اقدامات انجام شده همچنین پیگیری مجدانه مسائل زیست محیطی توسط معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان،اظهار کرد: تهیه طرح جامع پسماند استان خوزستان مورد تاکید ریاست جمهوری است و لازم است تا ۶ ماه آینده این طرح برای استان خوزستان تهیه شود.

به گزارش دکترنامه، محمد خانچی در ادامه از اقدامات مهم در دولت سیزدهم در حوزه پسماند و زیست محیطی خبر داد و افزود: بیش از ۲۳۴ دستگاه خودرو دفع پسماند از ابتدای دولت تا کنون برای شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان اختصاص داده شده است.

وی افزود: در یک سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان جهت طرح‌های بهداشتی و مدیریت پسماند در حوزه شهری و روستایی اختصاص داده شده است.

خانچی با اشاره به اهمیت مدیریت پسماند توسط دهیاران از برگزاری دوره آموزشی تخصصی مدیریت پسماند خبر داد و گفت: یا تفاهم‌نامه‌ای که با دانشگاه پیام نور منعقد شده برنامه آموزشی مدیریت پسماند ویژه دهیاران در حال برگزاری است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا