عمومی

وزیر ارشاد: در دولت خط‌کشی‌های وزارتخانه‌ای و نهادی نداریم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت ۱۷ میلیون دانش آموز در برنامه‌ریزی‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، گفت: نیاز به یک حلقه واسط میان نهاد حاکمیت و فعالیت‌های فرهنگی و هنری دانش‌آموزی داریم که این کار برعهده کانون پرورش فکری است.

به گزارش دکترنامه،‌ محمد مهدی اسماعیلی ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ در دیدار با مدیر و عوامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یکی از حوزه‌های اصیل و مانای ما است؛ با این تجربه و حضور نیروهای جوان و با انگیزه ترکیب این دو، افق روشن‌تری را در برابر فعالیت‌های این حوزه قرار داده است.

وی افزود: در دولت خط‌کشی‌های وزارتخانه‌ای و نهادی نداریم. حوزه فرهنگ، هنر و رسانه داریم که در دولت مسئولیت‌ آن برعهده وزارت فرهنگ است و این وزارتخانه از همه فعالیت‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در همه اجزا دولت مکلف به حمایت‌، ترویج و همراهی است.

اسماعیلی با تاکید بر این نکته ادامه داد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با تنوع فعالیت‌های فرهنگی و هنری که دارد کاملا با ماموریت‌های کلان وزارت فرهنگ تطبیق دارد و واقعا این نهاد دقیق و درست جانمایی شده است.

وزیر فرهنگ تاکید کرد: ما نیاز به یک حلقه واسط میان نهاد حاکمیت و فعالیت‌های فرهنگی و هنری دانش‌آموزی داریم که این کار برعهده کانون پرورش فکری است.

وی ادامه داد: اگر کانون ماهیت هیات امنایی و مشارکت دستگاه‌های دیگر را در مجمع عمومی خود نداشته باشد، با توجه به انباشت نیروی انسانی، ماموریت‌ها و حجم وسیع کاری آن، طبیعتا این بار بر دوش آموزش و پرورش سنگینی خواهد کرد.

اسماعیلی با بیان اینکه ما در وزارت فرهنگ، فعالیت‌های کانون را بخش اصلی ماموریت‌های خود می‌دانیم، افزود: مدیریت کانون پرورش فکری تعامل خوبی با مجموعه وزارت فرهنگ و نهاد کتابخانه‌های عمومی دارند؛ ما حدود ۴ هزار کتابخانه داریم که قسمتی از کار باید به‌ کمک یکدیگر در جهت هم‌افزایی انجام شود.

او در مورد جشنواره فیلم‌ کودک و نوجوان نیز تصریح کرد: یکی از عناصر شکل‌دهنده این‌ جشنواره‌، کانون پرورش فکری است و کارهای کانون برای همه مغتنم است؛ مانند کار پویانمایی که سال‌گذشته ارائه شد و فروش آن‌ جزو پنج فیلم پرفروش کشور در پررونق‌ترین سال سینما شده و حدود ۳۰ میلیون نفر در سینماهای سراسر کشور بلیت خریداری کرده‌اند.

وزیر فرهنگ با تاکید بر این‌ نکته که وجود ۱۷ میلیون دانش‌آموز در کشور یک‌ ظرفیت بسیار مهم است، بیان کرد: کانون پرورش فکری فعالیت خوبی در تمام عرصه‌های فرهنگی و هنری دارد و در بنیاد بازی‌های رایانه‌ای هم حضور ویژه‌ای دارد، از این رو ما به دنبال افزایش همکاری هستیم.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اسماعیلی گفت: ما در حوزه مناطق فرهنگی نیز فعالیت‌های ویژه‌ای داشتیم، برای نمونه ما می‌خواهیم «خوی» را یک منطقه فرهنگی ممتاز قرار دهیم.

او تصریح کرد: ما علی‌رغم تنوع قومیتی، لهجه، زبان و بعضا مذهب، یک چتر بالاتری به نام ایران را داریم، این مسئله مهمی است و حلقه‌ای است که ما را به راحتی به هم وصل می‌کند و به تعبیر مقام معظم رهبری مفهوم ایرانی‌گری که کاملا مطابق با سنت‌های مذهبی ما است نیز اهمیت ویژه‌ای دارد و کانون هم باید وارد این حوزه شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا