سلامت و دانش

وزیر بهداشت: تامین سلامت کارگران را اولویت و وظیفه خود می‌دانیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تامین سلامت کارگران را از وظایف خود می دانیم؛ به خصوص که مقام معظم رهبری در فرمایش‌های اخیرشان بر این مهم تاکید فرمودند.

به گزارش دکترنامه، دکتر بهرام عین اللهی، در حاشیه اختتامیه اجلاس روسای دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، با بیان اینکه روسای دانشگاه‌های علوم پرشکی نقش بسزایی در تربیت نیروهای کارآمد در حوزه سلامت دارند، افزود: با تلاش کادر سلامت کشورمان توانستیم رتبه اول را در حوزه سلامت  منطقه به دست آوریم که مایه افتخار و خرسندی است.

وی با اشاره به حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اختتامیه این اجلاس، ادامه داد: تامین سلامت کارگران را از وظایف خود می دانیم، به خصوص که مقام معظم رهبری نیز در فرمایش های اخیرشان بر این مهم  تاکید فرمودند.

عین اللهی گفت: وزارت بهداشت ۱۵ هزار تخت بیمارستانی را تامین و راه اندازی کرده تا  خدمت رسانی به مردم به ویژه قشر کارگر، با سرعت و کیفیت صورت گیرد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: وزارت بهداشت در دو محور با وزارت  تعاون، کار  و رفاه اجتماعی همکاری دارد. یکی از  این محورها حوزه تولید داروست، چراکه یکی از قوی‌ترین مجموعه‌های دارویی کشور زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی است و  بسیاری از داروهای ضروری مانند شربت های سرماخوردگی، آنتی بیوتیک و سرم‌ها توسط همین مجموعه تولید می‌شود. 

وی افزود: با تولید سرم در تیپیکو، امروزه  به رقم خوبی در تولید و ذخیر این محصول رسیده‌ایم.

عین اللهی محور دوم همکاری با وزارت کار و تعاون و رفاه اجتماعی را تامین سلامت کارگران عنوان و تصریح کرد: در تمام مراکز وزارت بهداشت این امکان وجود دارد که قشر کارگر  خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی گفت: علیرغم تعدد سازمان‌های بیمه‌گر، نظام سلامت واحد است، بنابراین به سخت افزار و نرم افزار واحد نیاز داریم تا خدمات با کیفیت سلامت را به مردم ارائه کنیم. 

وزیر بهداشت اظهار کرد: درنظر داریم تا هر ایرانی با کدملی خود یک پرونده الکترونیک سلامت داشته باشد و با استفاده از اطلاعاتی که در این پرونده ثبت می شود، خدمات درمانی‌اش را دریافت کند. بنابراین تکمیل پرونده الکترونیک از اولویت‌های وزارت بهداشت است. 

به گزارش وبدا، وی ادامه داد: خدماتی که در بستر پرونده الکترونیک سلامت ارائه می شود، از سطح یک آغاز می شود و بیمار در صورت لزوم به سطوح بعدی ارجاع داده شده و می تواند خدمات موردنیاز خود را در بستر یک نظام واحد، دریافت کند. 

عین اللهی خاطرنشان کرد: چنانچه بیمار به سطوح بعدی ارجاع داده شود و تحت پوشش بیمه‌های دیگر بجز بیمه سلامت یا تامین اجتماعی باشد، نوع پوشش خدمات درمانی براساس ضوابط شورای عالی سلامت، تعیین خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا