اقتصادی

وضعیت قرمز به بادام هندی رسید

کاهش تقاضای جهانی بادام هندی، صنعت ساحل عاج را به آستانه سقوط سوق داد.

به گزارش دکترنامه، تقاضای جهانی برای آجیل بادام هندی که به عنوان تنقلات برای پخت‌وپز و دسر مصرف می‌شود، پس از پایان همه‌گیری ویروس کرونا، تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله تورم مصرف‌کننده و افزایش تولید کاهش یافته است. کشاورزان، خریداران و کارشناسان مرتبط اظهار کردند که این موضوع منجر به کاهش قیمت شده است.

ساحل عاج، کشوری در غرب آفریقا  بزرگ‌ترین تولیدکننده کاکائو در جهان، به بزرگ‌ترین تولیدکننده بادام هندی تبدیل شده است. تولید از ۴۰۰ هزار تن در سال ۲۰۱۱ به یک میلیون تن در سال ۲۰۲۲ افزایش یافت و انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۳ به همین میزان برسد.

کارشناسان اعلام کردند که تولید در کشورهای دیگر نیز در همین دوره افزایش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، در شهر بوآکی، قلب صنعت فرآوری بادام هندی، کار تقریباً متوقف شده است زیرا کارفرمایان برای پرداخت حقوق با مشکل مواجه شده‌اند. کارخانه‌ها در سال‌های رونق شکوفا شده بودند اما رکود تقاضا و قیمت‌های پایین آنها را تا مرز ورشکستگی کشانده است. مدیر یک کارخانه فرآوری در این شهر اظهار کرد که مشکلات در این باره افزایش یافته است و در وضعیت قرمز قرار گرفته‌ایم.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا