اقتصادی

پایداری شبکه توزیع برق خوزستان در بارندگی اخیر

دکترنامه/خوزستان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: شبکه توزیع برق استان با وجود بارش سنگین باران پایدار است.

علی خدری امروز ششم فروردین ماه اظهار کرد: گروه‌های عملیاتی برق در سراسر استان خوزستان با شروع اولین بارش‌ها پبش از روز ۲۹ اسفند سال ۴۰۲ در آماده‌باش کامل قرار داشتند تا در صورت نیاز وارد عمل شوند.

به گزارش دکترنامه، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان افزود: با تلاش‌های انجام‌شده و رصد شبکه توزیع برق به صورت نقطه به نقطه و با استفاده از داده‌های برخط در حال حاضر مورد خاصی از قطعی برق وجود ندارد و در سراسر استان خوزستان، برق در پایداری کامل قرار دارد.

خدری ادامه داد: البته در برخی نقاط به صورت محدود آسیب‌هایی به شبکه وارد شده که با توجه به فعالیت ۱۵۰ گروه ویژه عملیاتی در سراسر استان این موارد جزیی به سرعت مرتفع شده است و مرکز دیسپاچینگ و کنترل شبکه این شرکت، بدون وقفه با به روزترین امکانات برگرفته از هوش مصنوعی در حال بررسی شبکه برق استان است.

وی با اشاره به اینکه این شرکت پیش از وقوع بارندگی‌ها و با جدی گرفتن هشدارهای مسئولان، اقدام به تامین تجهیزات و یراق آلات شبکه و استقرار آن‌ها در مناطق مختلف کرده است، عنوان کرد: کماکان حدود ۱۰۰۰ نفر از نیروهای عملیاتی توزیع برق خوزستان آماده هستند تا در صورت بروز هر گونه نارسایی احتمالی، بلافاصله وارد عمل شوند .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در عین حال از هم استانی‌ها خواست تا در صورت بروز مشکل در شبکه برق با شماره ۱۲۱ و یا نرم افزار کاربردی “برق من” موارد را به اداره برق منطقه محل سکونت خود اطلاع دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا