عمومی

پسکوف: حکم دستگیری مقام‌های ارشد روسی مضحک است

پسکوف امروز (چهارشنبه) گفت، مسکو تصمیم دیوان کیفری بین‌المللی در صدور حکم دستگیری برای شویگو و رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه را بیهوده و مضحک می‌داند.

به گزارش دکترنامه، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در واکنش به حکم دیوان کیفری بین‌المللی در صدور حکم دستگیری برای سرگئی شویگو، دبیر شورای امنیت و والری گراسیموف، رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه همچنین گفت، این تصمیم بیهوده و مضحک است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پسکوف با بیان اینکه این حکم توسط روسیه به رسمیت شناخته نمی‌شود، افزود: «ما این احکام را به رسمیت نمی‌شناسیم همانطور که احکام قبلی علیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و ماریا لووا بلوا، کمیسر حقوق کودکان رئیس جمهور فدراسیون روسیه را به رسمیت نشناختیم.»

سخنگوی کرملین درباره آزادی جولیان آسانژ، موسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس نیز گفت وقتی صحبت از توافقی که منجر به آزادی آسانژ شد، همه به چیزی که می‌خواستند رسیدند.

پسکوف همچنین گفت سیاست بازدارندگی استراتژیک ناتو درباره روسیه بعید است که با یک دبیرکل جدید برای ائتلاف تغییر کند.

اوایل امروز ناتو تایید کرد که مارک روته، نخست وزیر هلند قرار است دبیرکل جدید این ائتلاف شود.

وی خاطرنشان کرد: «بعید است که این انتخاب بتواند چیزی را در خط کلی ناتو تغییر دهد. منظور ما این است که ائتلاف در تلاش است تا از نظر استراتژیک روسیه را سرکوب کند. در حال حاضر این یک ائتلاف است که نسبت به ما خصمانه رفتار می‌کند.»

پسکوف گفت: «جلسه دادگاهی ایوان گرشکوویچ، خبرنگار وال استریت ژورنال به اتهام جاسوسی یک موضوع مهم در آمریکا است اما در روسیه اینطور نیست.»

وی در مورد تبادل احتمالی گرشکوویچ نیز گفت این موضوع نباید علنی شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا