اقتصادیکسب و کار ویژه

پودر بیک چیست و چه تفاوتی با فیکساتور دارد؟

داشتن آرایش ماندگار تقریباً آرزوی اغلب خانم‌هاییست که به انجام میکاپ و استفاده از علاقه دارند. عوامل بسیاری مانند تعریق ، آب و هوا و خستگی پوست باعث می‌شوند تا آرایش پس از چند ساعت، زیبایی اولیه خود را نداشته باشد و به اصطلاح ماسیده شود. برای اطلاعات بیشتر از بهداشت کودک به سایت مراجعه کنید.

البته امروزه محصولات جدیدی برای جلوگیری از ایجاد این مشکل طراحی و تولید می‌شوند که دو نمونه از معروف‌ترین آن‌ها پودر بیک و پودر هستند. اما باید بدانید که این محصولات کاربردهای متفاوتی دارند و نباید به جای یکدیگر مورد استفاده قرار بگیرند، از این رو در مطلب تمامی آنچه درباره تفاوت پودر بیک و پودر فیکس بدانید را برای شما شرح داده‌ایم.

تعریف پودر فیکس و پودر بیک

پیش از آنکه به صورت کامل اطلاعاتی را درباره فرق بین پودر بیک و پودر فیکس ، در اختیار شما قرار دهیم بهتر است با معنی هر یک آشنا باشید. چرا که در این صورت بسیار راحت‌تر متوجه تفاوت‌هایی که این محصولات با یکدیگر دارند خواهید شد.

پودر بیک چیست؟

پودر بیک یک تنظیم کننده آرایش است که به وسیله دانه‌های بسیار ریز خود، باعث صاف و یکدست شدن آرایش شما خواهد شد. این دانه‌های ریز و پودری با جذب روغن اضافی پوستتان علاوه بر بالا بردن ماندگاری آرایش شما، از جمع شدن کرم پودر و در خط‌های کنار لب و بینی شما نیز جلوگیری می‌کنند.

پودر بیک به دلیل ساختاری که دارد، بسیار آسان روی پوست مینشیند و از تعریق پوست صورت به ویژگی چین و چروک‌های آن جلوگیری می‌کند. اما باید توجه داشته باشید که در استفاده این محصول اغراق نکنید تا پوست شما به صورت غیر عادی سفید و مات نشود. البته مقداری سفید شدن در ابتدای مصرف عادی می‌باشد که با گذشت زمان کوتاهی برطرف می‌شود.

پودر فیکس یک محصول آرایشی است که برای تثبیت آرایش در آخرین مرحله استفاده می‌شود. این محصول به شما کمک می‌کند تا آرایشتان از ابتدا تا زمانی که آن را به وسیله انواع پاک کننده‌ها مانند از روی پوستتان تمیز کنید، کاملاً بدون تغییر باقی بماند.

همانطور که گفته شد پودر فیکس محصولی است که بر خلاف ، پس از تکمیل شدن آرایش استفاده می‌شود و مانع آب شدن و تغییر رنگ آرایش و چرب شدن پوست خواهد شد. البته گفتنی است که محصولات فیکساتور در دو مدل تولید می‌شوند که پودر فیکس یکی از آن‌ها است. نوع دیگر این محصولات، اسپری‌های فیکس هستند که برخلاف پودر فیکس‌ها به صورت مایع هستند.

تفاوت پودر فیکس و پودر بیک

تا به این قسمت از مطلب متوجه شدید که تعریف پودر بیک و پودر فیکس چیست، اما در این قسمت این محصولات به صورت دقیق با یکدیگر مقایسه شده‌اند، تا شما عزیزان بتوانید فرق پودر بیک و پودر فیکس را متوجه شوید.

شاید برایتان سوال شود که اگر هر دو این محصولات وظیفه تثبیت و بالا بردن ماندگاری بیشتر آرایش را دارند، پس تفاوت پودر بیک و پودر فیکس در چه چیزی است؟ در ادامه این دو محصول در رابطه با برخی ویژگی‌هایشان با یگدیگر مقایسه شده‌اند که قطعاً با خواندن این توضیحات متوجه تفاوت بین پودر بیک و فیکساتورها خواهید شد.

برخی از عمده‌ترین موارد فرق پودر بیک و پودر فیکس عبارتند از:

تفاوت در رنگ پودر بیک و پودر فیکس

اولین و شاخص‌ترین فرق پودر بیک و پودر فیکس رنگ آن‌هاست. انواع فیکساتورها کاملا بی‌رنگ هستند اما پودر بیک ظاهری سفید یا نخودی رنگ دارد. البته نکته مهم این است که استفاده‌ی هیچ یک از این محصولات سبب تغییر در رنگ اصلی آرایش شما نخواهد شد.

تفاوت در نتیجه نهایی استفاده از انواع فیکساتور و پودر بیک

دومین فرق پودر بیک و فیکساتور در تاثیری است که آن‌ها پس از استفاده روی آرایش شما می‌گذارند. بله! نتیجه‌ای که بعد از زدن این محصولات روی آرایش حاصل می‌شود بر خلاف تصور عموم با یکدیگر بسیار تفاوت دارد و هر کدام برای موقعیت مخصوص به خود بهتر است استفاده شود.

شاید بپرسید که این تفاوت به چه دلیل ایجاد می‌شود؟ پاسخ این است که هر چند هر دو این محصولات با هدف تثبیت و بالا بردن ماندگاری آرایش استفاده می‌شوند اما به دلیل ماهیتی که دارند، پودرهای فیکس پس از استفاده، حالتی براق در آرایش ایجاد می‌کنند و باعث درخشان‌تر شدن چهره می‌شوند.

اما پودرهای بیک در کنار جلو گیری از تعریق و تثبیت آرایش، جلوه‌ای مات به صورت شما خواهند داد. شاید بتوان گفت که این تفاوت پودر بیک و پودر فیکس است که مشخص می‌کند هر کدام برای چه منظوری مناسب هستند.

برای مثال اگر قصد شرکت در یک مهمانی پر زرق و برق را دارید، بهتر است برای درخشان‌تر شدن چهره خود و جلوه بیشتر آرایشتان از پودر فیکس‌ استفاده کنید. اما اگر پس از انجام آرایش علاقه به عکس گرفتن دارید و یا می‌خواهید یک کدام از این محصولات را برای استفاده روزمره خود انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنیم پودر بیک که جلوه‌ای مات به چهره شما می‌دهد را انتخاب کنید.

بنابراین با توجه به این تفاوت پودر بیک و پودر فیکس ، می‌توانید از بین آن‌ها بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. با این کار نه در زمان عکاسی چهره شما نور را منعکس می‌کند و نه در یک محفل مجلل آرایش شما با ماتی بیش از حد جلوه خود را از دست می‌دهد.

فرق بین پودر بیک و اسپری فیکساتور

شاید مهم‌ترین موردی که برای دانستن فرق پودر بیک و اسپری فیکساتور باید به آن توجه کنید، ماهیت اصلی این محصولات باشد. چرا که پودر بیک حالتی جامد دارد و به صورت ذره‌های پودری روی آرایش پخش شده و باعث بالا بردن ماندگاری آن می‌شود، اما اسپری‌های فیکساتور مایع هستند و برای تثبیت آرایش روی آن اسپری می‌شوند.

تفاوت در محل استفاده از اسپری فیکساتور و پودر بیک

یک نکته بسیار مهم است که باعث فرق بین پودر بیک و اسپری فیکساتور می‌شود و آن نیز محل استفاده این محصولات است. چرا که از پودر بیک تنها روی کرم پودر و کانسلیر استفاده می‌شود، اما اسپری فیکساتور را می‌شود برای تمام صورت و حتی روی ریمل نیز اسپری کرد.

مورد استفاده پودر بیک و انواع فیکساتور چیست؟

پودر فیکس، پودر بیک و اسپری فیکساتور همگی از جمله محصولاتی هستند که باعث تثبیت و بالا بردن ماندگاری آرایش خواهند شد.

 

دکمه بازگشت به بالا