عمومی

پیش‌نشست همایش ملی «نقش اطلاعات در دفاع مقدس» در شیراز برگزار می‌شود

دکترنامه/فارس پیش‌نشست همایش ملی «نقش اطلاعات در دفاع مقدس» در روز ۱۹ اسفندماه جاری به‌همت دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی، پژوهشگاه اطلاعات، اندیشکده مطالعات راهبردی کریمه، رصدنامه تحولات راهبردی بین‌الملل و پژوهشنامه تاریخ سیاست و رسانه در شیراز برگزار می‌شود.

دبیر علمی این پیش‌نشست در گفت‌وگو با خبرنگار دکترنامه، در رابطه با زمان برگزاری همایش اصلی بیان کرد: همایش ملی نقش اطلاعات در دفاع مقدس، بناست در سال آینده و با حضور اساتید و پژوهشگران دانشگاهی داخلی و خارجی برگزار شود.

مجتبی اشرافی اظهار کرد: در پیش‌نشست شیراز، آثار تالیفی و پژوهش‌های انجام شده در زمینه اطلاعاتی و عملیاتی دفاع مقدس و خاصه نقش اطلاعات در هشت سال جنگ تحمیلی بررسی خواهد شد که در این زمینه، با دعوت از اصحاب علم و اندیشه و افراد صاحب‌نظر در حوزه گفتمانی دفاع مقدس و یادگاران این برهه مهم از حیات تاریخی ایران، درصدد هستیم فصلی نو در پژوهش تاریخ شفاهی ایران، باز کنیم و دانش‌های ضمنی و تجارب زرمندگان هشت سال دفاع مقدس در این زمینه را به دانشی آشکار، برمبنای نظریات رایج علمی و قابل تعریف و تبیین تبدیل کنیم.

وی اظهار کرد: این پیش‌نشست به صورت حضوری و مجازی و با سخنرانی اساتید و پژوهشگران حوزه دفاع مقدس، تبلیغات و رسانه در سالن همایش‌های اندیشکده مطالعات راهبردی کریمه شیراز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا