عمومیکسب و کار ویژه

چجوری طلا آنلاین بخریم؟

چگونه طلا را آنلاین بخریم و از اصل بودن آن مطمئن شویم؟

از اسفند ماه سال ۱۳۹۸ که ویروس کرونا (Covid 19) وارد ایران شد و همه کسب و کارها برای ادامه حیات خود، روی به ساخت سایت و آوردند و همچنین مشتریان و خریداران مجبور شدند در خانه بمانند و نیازهایشان را با استفاده از اینترنت رفع کنند؛ سفارش آنلاین و دنیای خرید اینترنی رواج پیدا کرد! طلا هم از این قاعده مستثنی نبوده و وارد دنیای خرید اینترنتی شده است و بسیاری از گالری‌های طلا فروشی، سایت خرید آنلاین ساخته‌اند و انواع طلاها را به صورت اینترنتی در دسترس شما قرار داده‌اند. جهت خرید انواع دستبند و انگشتر به سایت زیباشهر  مراجعه کنید

نکات مهم در خرید طلا ۱۸ عیار!

نکات در مورد سایت و نحوه ارسال محصول به دست شما:

 • اول از همه، گالری که قرار است از آن خرید کنید را اعتبار یابی کنید؛ یعنی در سایتش به قسمت “درباره ما” بروید و توضیحاتش را بخوانید، اگر آن سایت قسمتی در مورد “چگونگی ثبت سفارش آنلاین” دارد را دقیق مطالعه کنید و حواستان باشد قیمت هر گرم طلا را درست زده باشد و منطبق با قیمت روز باشد و در کل سایت آپدیت باشد و دسترسی به محصولات راحت باشد.

مثلاً، گالری طلای سنجاق در سایتش، تمام توضیحات در مورد چگونگی ثبت سفارش آنلاین را قرار داده است و این سایت همیشه و در هر لحظه به روز است و قیمت طلاها مبنی بر قیمت لحظه‌ای طلا در همان لحظه است.

 • گالری که انتخاب می‌کنید، حتماً شعبه خرید حضوری هم داشته باشد و یا یک آدرس جهت اطمینان خاطر در سایت موجود باشد که اگر پس از خرید، محصول مشکل داشت بتوانید پیگیری کنید. همچنین سایت آن طلافروشی بهتر است چندین شماره تلفن و یا واتساپ به عنوان پشیتبانی داشته باشد که خیال شما از بابت ثبت سفارشتان راحت باشد و بتوانید از وضعیت سفارشتان مطلع شوید.
 • از خدمات پس از فروش و تعویض و عودت محصول پس از خرید، مطمئن شوید و موارد تکمیلی را در سایت حتماً با دقت مطالعه کنید.
 • از ارسال محصول با پست مطمئن شوید و حواستان باشد که آدرس را دقیق وارد کرده و شماره پیگری خرید را حتماً پس از ثبت نهایی سفارش، جایی یادداشت کنید. به عنوان مثال، ارسال سفارش شما به اقصی نقاط ایران در گالری طلای سنجاق، به صورت کاملاً رایگان است که این به تنهایی یک نکته مثبت و ترغیب کننده خواهد بود.

نکات در مورد طلا و محصول:

 • سایت دسترسی راحت به انواع محصولات را داشته باشد؛ یعنی اگر شما به دنبال انگشتر هستید، سایت تمام محصولات اعم از گردنبند و گوشواره و… را به شما نمایش ندهد و محصولات دسته بندی شده باشند و همچنین دسترسی به آن‌ها راحت باشد. در کل استفاده از سایت راحت و مشخص باشد.
 • عکس‌های محصول، کاملاً واضح و مشخص باشند که شکی در انتخاب شما به وجود نیاید.
 • هر محصول توضیحاتی داشته باشد و آن محصول و آن طلا را به اصطلاح به شما معرفی کند، درست مثل خرید حضوری که فروشنده ویژگی‌ها و خصوصیات آن محصول را به شما می‌گوید؛ پس حواستان باشد که حتماً توضیحات را مطالعه کنید.
 • نظرات کاربران دیگر را بخوانید؛ چرا که نظرات آن‌ها می‌تواند برای شما مفید باشد.
 • محصول، گزینه انتخاب سایز و راهنمای سایز داشته باشد که شما از بابت سایز طلا خیالتان راحت باشد.
 • به قیمت محصول توجه کنید و خودتان هم مجزا با قیمت گرم طلا در آن لحظه و گرم محصول حساب کنید و رقم نهایی را به دست آورید.

نکات در مورد ثبت شفارش و صفحه پرداخت:

 • حتماً به هنگام پرداخت و صفحه پرداخت به علامت “شاپرک” در بالای صفحه دقت کنید.
 • پس از پرداخت و ثبت سفارش، حتماً از «پیام سفارش شما ثبت شد»، اسکرین شات بگیرید.
 • بعد از پرداخت، به پشتیبانی خبر دهید که شما سفارشتان را نهایی کرده‌اید.

تمام نکات بالا در گالری طلای سنجاق، رعایت شده‌اند. از جمله امکان دسترسی راحت به محصولات، عکس واضح و مشخص از محصول، توضیح در مورد محصول، پشتیبانی ۲۴ ساعته در واتساپ، ارسال سریع و رایگان به اقصی نقاط ایران و ایمنی سفارش، آپدیت بودن سایت و به روز بودن قیمت‌ها، خدمات پس از فروش عالیپیشرفت اینترنت در زندگی بشر به حدی است که امروزه مردم بخشی عظیمی از کارهای خود را بدون بلند شدن از روی مبل و در حال تماشای برنامه مورد علاقه‌شان در تلویزیون می‌توانند انجام دهند. از انتقال پول و پرداخت قبض گرفته تا خرید انواع ملزومات زندگی مثل خوراک، پوشاک و….

معتبرترین فروشگاه خرید اینترنتی طلا

ممکن است با خود فکر کنید که چطور می‌شود از اینترنت طلا خرید؟ اصلاً چطور هنگام خرید آنلاین طلا از کیفیت و اصالت طلا و فروشگاه مربوطه مطمئن شویم؟

در ادامه این مطلب ضمن اثبات قابل اعتماد بودن خرید طلا آنلاین، شما را با نحوه خرید اینترنتی طلا آشنا می‌کنیم.

در نهایت بعد از مطالعه این مقاله خواهید فهمید که مزایا و نکات مثبت خرید اینترنتی طلا بسیار بیشتر از روش سنتی آن است.

هم اکنون که شما در حال مطالعه این مطلب هستید طیف کثیری از طلافروشی‌های اینترنتی در بستر وب وجود دارد که نه تنها قابل اعتماد بوده؛ بلکه در بسیاری از موارد انتخاب بهتری نسبت به فروشگاه‌های اینترنتی فیزیکی محسوب می‌شوند.

در این بین می‌توان به فروشگاه اینترنتی طلا و جواهری حقانی اشاره کرد که با بیش از ۴۵ سال سابقه درخشان در عرصه ساخت و فروش طلا سفارشی و غیر سفارشی فعالیت کرده و خدمات و محصولات خود را به سرتاسر کشور عرضه می‌کند.

برخورداری از امکان ساخت طلای سفارشی مطابق با سلیقه مشتریان و توسط بهترین استادکاران در فروشگاه اینترنتی حقانی این دید را به خوبی در ذهن مشتریان ایجاد می‌کند که در خرید اینترنتی طلا هیچ گونه محدودیتی وجود نداشته و شما حتی می‌توانید طلای سفارشی مد نظر خود را از این بستر تهیه کنید.

خرید طلا؛ موهبت یا مشقت؟

دردسرهای بیش و کمی که در مسیر خرید طلای سنتی وجود دارد گاهی انسان را با این سوال روبرو می‌کند که با خرید طلای مورد نظر خود موهبت بیشتری دریافت کرده یا مشقت بیشتری را به جان می‌خرد؟!

چنانچه تجربه خرید طلای سنتی را داشته باشید قطعاً مطالب پیش رو را تصدیق می‌کنید یا حداقل برایتان قابل درک خواهد بود.

فرض کنید می‌خواهید از روش سنتی طلا بخرید. پیش پا افتاده‌ترین و اولین مسئله‌ای که ممکن است به مذاق انسان خوش نیاید این است که باید از خانه خارج شود و مسافتی را با ماشین و پشت ترافیک یا با وسایل حمل و نقل عمومی و تحمل شلوغی اتوبوس و مترو طی کند.

اگر شانس بیاورید به موقع و قبل از ساعت رسمی بسته شدن طلا فروشی‌ها به مقصد برسید از اولین چاله با سلامت عبور کرده‌اید. همچنین چنانچه فروشگاه طلای مورد نظر خود را از قبل مشخص کرده باشید که از چالش مرحله انتخاب طلافروشی عبور کرده‌اید؛ در غیر این صورت باید از بین فروشگاه‌های طلای متعددی که هیچ گونه شناختی نسبت به آن‌ها و میزان قابل اعتماد بودن‌شان ندارید یکی را احتمالاً به صورت رندم و با در نظر گرفتن محصولات موجود در ویترین، برگزیده و وارد مغازه شوید؛ دردسر اصلی تازه از اینجا شروع می‌شود!

حالا فروشنده منتظر شماست تا محصولی را انتخاب کنید. کمی با نگاه‌تان طلاها را بالا و پایین می‌کنید. سعی دارید گزینه‌ای را انتخاب کنید. سرانجام به یک یا دو گزینه نهایی می‌رسید؛ اما در ادامه متوجه می‌شوید قیمتش بیشتر از بودجه‌ای است که در نظر گرفتید و باید انتخاب خود را عوض کنید!

کافیست مدت زمان مشاهده و تصمیم‌گیری شما در طلا فروشی کمی بیشتر طول بکشد. آنجاست که می‌توانید آثار کلافه شدن را به وضوح در چهره فروشنده ببینید؛ چرا که طلا فروش گمان می‌کند شما خریدار واقعی نیستید و او را سر کار گذاشته‌اید.

خرید اینترنتی طلا، شیوه‌ای نوین در خرید طلا

به لطف امکان خرید آنلاین طلا، تمام پروسه خرید طلا به وسیله یک موبایل یا لپ تاپ و لمس چند گزینه امکان پذیر است.

می‌توانید بدون ذره‌ای جابجایی وارد فروشگاه‌های طلافروشی مختلف شوید، محصولات‌شان را با هم مقایسه کرده و قیمت‌ها را بالا پایین کنید. تازه اصلاً لزومی هم ندارد که نگران ساعت باشید؛ چون در خرید اینترنتی طلا، تمام طلافروشی‌های اینترنتی ۲۴ ساعته باز هستند و امکان خرید از آن‌ها را دارید.

مزایای خرید اینترنتی طلا

تمام آنچه که تا اینجا گفتیم به نوعی جزو مزایای خرید اینترنتی طلا به شمار می‌رود؛ با این حال به طور کلی اصلی‌ترین مزایای خرید طلا آنلاین شامل موارد زیر است:

 • جستجوی راحت و تنوع بالای محصولات در وب سایت‌های فروش اینترنتی طلا
 • امنیت بالاتر نسبت به خرید سنتی طلا و کاهش خطر سرقت (ارسال طلا در روش خرید طلا آنلاین با امن‌ترین روش‌ها صورت می‌گیره)
 • امکان خرید ۲۴ ساعته و بدون محدودیت جغرافیایی
 • تضمین اصالت طلا

نحوه خرید طلا آنلاین

نحوه خرید اینترنتی طلا در کلیت ماجرا چندان تفاوتی با سایر خریدهای اینترنتی ندارد؛ با این حال با توجه به اینکه طلا یک کالای با ارزش و گران قیمت است، در هنگام خرید آنلاین طلا باید دقت و توجه بیشتری به خرج دهید. متأسفانه طی چند سال اخیر سایت‌های زیادی با سو استفاده از کم توجهی کاربران به برخی نکات ایمنی در خرید اینترنتی طلا و جواهر، اقدام به کلاه برداری‌های گسترده کرده‌اند؛ از این رو به هیچ وجه فراموش نکنید که قبل از هرگونه اقدام، نماد اعتماد الکترونیک وب سایت طلا فروشی مورد نظر را چک و از اصالت آن اطمینان حاصل کنید.

دکمه بازگشت به بالا