اقتصادی

کارگروه تخصصی مشترک نفتی ایران و بلاروس تشکیل می‌شود

تشکیل کارگروه تخصصی مشترک در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی ایران و بلاروس در دیدار معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت و مدیرعامل شرکت بل‌نفت‌خیم مورد تأکید دو طرف قرار گرفت.

به گزارش دکترنامه، احمد اسدزاده –  معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت – در حاشیه دیدار با آندری ریباکوف، مدیرعامل شرکت دولتی «بل‌نفت‌خیم» بلاروس ضمن تأکید بر تشکیل کارگروه تخصصی مشترک در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی میان دو کشور، گفت: در این دیدار درباره محورهای همکاری دوجانبه بالقوه در صنعت نفت بحث و تبادل‌نظر شد.

وی افزود: دو طرف تفاهم کردند کارگروه تخصصی مشترکی در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی بین دو کشور ایجاد شود.

بر اساس این گزارش، جواد اوجی، وزیر نفت روز سه‌شنبه به همراه معاون اول رئیس‌جمهوری برای مذاکره و رایزنی درباره همکاری‌های دوجانبه در حوزه انرژی همزمان با سی‌امین سالگرد روابط رسمی ایران و بلاروس به مینسک سفر کرد.

در جریان این سفر، محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهوری در دیدار با رومان گولاوچنکو، نخست‌وزیر بلاروس با بیان اینکه ارتقای روابط سیاسی طی دو سال گذشته باید به منافع اقتصادی و تجاری دو دولت – ملت منجر شود، گفت: می‌توان سطح مبادلات تجاری و اقتصادی را به یک میلیارد دلار در سال افزایش داد.

عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت که ریاست کمیسیون اقتصادی مشترک را به‌ عهده دارد، وزیر نفت و محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی، مخبر را در این سفر یک روزه همراهی کردند.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا