اقتصادی

گردش مالی ۵۵۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش‌بنیان

رویداد «آشنایی با ظرفیت‌های قانون جهش تولید دانش بنیان» با حضور مدیرعامل شستا و معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و جمعی از مدیران عامل هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی برگزار شد.

به گزارش دکترنامه، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در این نشست تاکید کرد: صاحبان اصلی مجموعه شستا مردم و بیمه پردازان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشور هستند و ما مسئول هستیم در قبال این دارایی نهایت ظرفیت مدیریتی را در کشور به کار ببندیم تا حداکثر سود و تولید در زیرمجموعه‌های شستا در حوزه‌های مختلف مانند دارو، صنعت و معدن، پتروشیمی، کشت و دام و … اتفاق بیفتد.

عارف نوروزی تصریح کرد: بایستی با تکیه بر توان و تخصص جوانان و نخبگان و اتکا به رویکرد و فعالیت‌های دانش بنیان در لبه علم حرکت کرده و تولیدات را افزایش دهیم تا مشکلات کاهش چشمگیری پیدا کند. به همین منظور یک درصد سود شستا معادل هزار میلیارد تومان را به هوشمندسازی شرکت‌ها و استفاده از ظرفیت‌های دانش بنیان به ویژه برای جلوگیری از واردات و خروج بی رویه ارز و داخلی‌سازی نیازهای داخل کشور اختصاص دادیم. مدیرعامل شستا همچنین تصریح کرد: استفاده حداکثری از قانون جهش تولید دانش بنیان، صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی و تحقیق و ‌توسعه و همچنین بروزرسانی سیستم‌های تولیدی قدیمی، بازسازی خطوط فرسوده و بهبود کیفیت در دستور کار شستا قرار دارد.

جواد مشایخ، معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری هم در این نشست گفت: اقتصاد دانش بنیان بنا دارد دستاوردهای علمی جمهوری اسلامی را در سفره‌های مردم نشان دهد و به همین دلیل باید تلاش کنیم اثرگذاری تلاش‌های متخصصان و پژوهشگران دیده شود.

وی تصریح کرد: دانش بنیان‌ها که تاکنون تعداد آنها به ۱۰ هزار شرکت رسیده است باید شاخص‌های رشد اقتصادی کشور را تغییر اساسی دهند. هم اکنون گردش مالی آنها به ۵۵۰ هزار میلیارد تومان با ۳۳۰ هزار نفر اشتغال رسیده است و بارقه های امید بخشی در استفاده شستا از ظرفیت های دانش بنیان ها و تولیدات بار اول مشهود است

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، محمدرضا حمیدی، معاون تعالی سازمانی و اقتصاد دانش‌بنیان شستا هم در این مراسم اظهار داشت: موضوع ارتقای فناوری در خانواده بزرگ شستا یکی از پنج محور اصلی بهبود و ارتقای بهره‌وری است و با حسن تعامل برقرار شده با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری فرصت‌های متعدد و مناسبی برای بهره‌مندی خانواده شستا از ظرفیت‌های اکوسیستم دانش بنیان فراهم شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا