سلامت و دانش

گزارش تصویری| شاهکار معماری زاها حدید در شانگهای با الهام از امواج اقیانوس‌

به گزارش خبرگزاری دکترنامه، کانسپت طراحی مجدد دارای سنگفرش رنگارنگی است که امواج اقیانوس را با کاشی‌های رنگی تداعی می‌کند؛ منحنی‌های سازه نیز که امضای استودیو زاها حدید است، فضای گسترده را در قالب کلیتی پیوسته متحد می‌کند.

این پلازا از ۴ ساختمان در دل مجتمع تجاری با مساحت ۳۰۰ هزار مترمربع تشکیل شده است. قبل از بازسازی، سایت با مشکلاتی نظیر عدم تنوع و قطع ارتباط با محیط تجاری مواجه بود. میدان عظیم ۵۰ هزار مترمربعی با ابعاد ۵۰۰ متر از شمال به جنوب و ۱۵۰ متر از شرق به غرب، احساس خالی بودن به عابران می‌داد و فاقد عناصری برای جلب مشارکت عمومی بود.

برای برطرف کردن این نیازها، طراحان FLO با همکاری ZHA، منطقه را به سه میدان موضوعی و سه خیابان شخصیتی تقسیم کردند که هر کدام تجربیات منحصربه‌فردی را متناسب با فعالیت‌های عمومی و تجاری خاص ارائه می‌دهند.

مرکز این پلازا از الگوهای موج آبی در سنگفرش خود استفاده می‌کند و فضایی پویا برای رویدادهای عمومی مانند جشن‌های شب سال نو و بازارهای موضوعی ایجاد می‌کند. همچنین در دل این پلازا مکانی برای اسکیت‌بورد طراحی شده است که پاتوقی برای اسکیت‌بوردسواران باشد. باغ مواج این مکان نیز، چمنی شیب‌دار برای اوقات فراغت و گردهمایی‌های خودمانی، پیک‌نیک و کمپینگ دارد.

منبع: designboom

۲۲۷۲۲۷

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا