سلامت و دانش

یک هواپیمای روسی در راه است/ عکس

به گزارش خبرگزاری دکترنامه، سوخو سوپرجت ۱۰۰ (SSJ-۱۰۰) که توسط Yakovlev طراحی و توسط UAC در کارخانه Komsomolsk-na-Amure ساخته شده‌است، یک هواپیمای منطقه‌ای با بدنه‌ای باریک و برد ۴۵۷۸ کیلومتر (۲۴۷۲ مایل دریایی) است که می‌تواند ۸۷ تا ۱۰۸ مسافر را حمل کند.

هدف آن رقابت با امبرائر E۱۹۰ است که از گروه هواپیماهای مسافربری کوچک برزیلی در بازارهای جهانی است. در طول پرواز آزمایشی که ۵۴ دقیقه به طول انجامید، SSJ-۱۰۰ به حداکثر ارتفاع ۳۰۰۰ متری صعود کرد و به سرعت ۳۴۳ کیلومتر در ساعت رسید. وزارت صنعت و تجارت روسیه اعلام کرد که عملکرد پایدار همه سیستم‌ها و کنترل‌پذیری و پایداری هواپیما در حین پرواز تأیید شده است.

یک هواپیمای روسی در راه است/ عکس

SSJ-۱۰۰ اصلی که عمدتاً با قطعات و اجزای خارجی ساخته شده بود، برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ پرواز کرد. حدود ۴۰ سیستم و قطعه وارداتی با نسخه‌های ساخت روسیه در هواپیمای جدید جایگزین شدند.

قطعات ساخته شده بومی شامل بدنه هواپیما، سیستم اویونیک، سیستم کنترل پرواز و واحد برق کمکی و همچنین منبع تغذیه، تهویه مطبوع و تجهیزات حفاظت از آتش در کابین هواپیما است.

موتورهای SaM-۱۴۶ ساخته شده در سرمایه گذاری مشترک بین Safran Aircraft Engines فرانسه و شرکت تابعه Saturn شرکت موتور متحد روسیه (UEC) برای سرعت بخشیدن به برنامه آزمایشی استفاده شدند، اما آنها با موتورهای PD-۸ کاملاً ساخت داخل جایگزین خواهند شد.

منبع: asiatimes

بیشتر بخوانید:

بریتانیا و لهستان موشک ضد هوایی می‌سازند/ عکس

چراغ سبز تایوان به ناوگان c-۱۳۰/ عکس

پرش حیرت انگیز یک لامبورگینی از روی تپه/ شاهکار آفرودی خودروساز مشهور/ عکس

۲۲۷۲۲۷

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا