سلامت و دانش

۸ روش طلایی برای جلوگیری از کمردرد و گردن درد

آفتاب‌‌نیوز :

سید منصور رایگانی، استاد طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به این پرسش که «چه کار کنیم دچار کمردرد نشویم؟»، بیان داشت: برخی انواع کمردرد‌ها غیر قابل پیش‌بینی است؛ مانند بیماری‌های عفونی، بسیاری از سرطان‌ها و … که این‌ها خیلی قابل پیش‌بینی نیستند.

وی ادامه داد:، اما به طور کلی اگر بخواهیم کمردرد‌ها را به صورت مکانیکال و غیر اختصاصی یا کمردرد‌هایی که ناشی از دیسک است را در نظر بگیریم، مهمترین عامل در پیشگیری از ابتلا به کمردرد روش صحیح انجام فعالیت‌های روزمره و روش صحیح نشستن، خوابیدن، بلند کردن اجسام سنگین، رانندگی، و ایستادن است.

این استاد طب فیزیکی و توانبخشی با بیان اینکه اگر این موارد را رعایت کنیم از بروز دیسک گردن، کمر و درد کمر جلوگیری می‌کنیم، افزود: مطلب دیگر این است که انجام روش‌های تغذیه‌ای صحیح، جلوگیری از اضافه وزن، و ورزش پیوسته بسیار مهم است.

رایگانی متذکر شد: به طوری که توصیه ما این است همه افراد حداقل ۴ روز در هفته و هر بار نیم ساعت ورزش کنند که ساده‌ترین آن پیاده‌روی با لباس، کفش مناسب و در محیط مناسب است.

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا