اقتصادی

37 شرکت خودروساز فعال در کشور وجود دارد

دکترنامه/قزوین وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح خط مونتاژ یک شرکت خودروسازی در آبیک گفت: در کشور ما 37 شرکت خودروساز فعال وجود دارد اما شایسته است که این فعالان صنعتی که می خواهند در زمینه صنعت خودرو فعالیت داشته باشند به سمت تولید محصولات مرتبط با خودرو بروند و برای افزایش تعداد محصولات خود تلاش کنند.

به گزارش دکترنامه، عباس علی آبادی سه شنبه 22 خرداد با حضور در قزوین، به همراه استاندار و جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی، خط مونتاژ یک شرکت خودروسازی را در آبیک افتتاح کرد.

علی آبادی در آیین افتتاح خط مونتاژ این شرکت اظهار کرد: یکی از دغدغه هایی که در وزارت سمت مطرح است، الگوبرداری غلط از علوم کشورهای غربی است، قرار نیست، سایر کشورها خودرو طراحی کنند و ما بسازیم، بلکه با ظرفیت و پتانسیل هایی که در صنعت خودروسازی داریم باید به الگوی سایر کشورها تبدیل شویم.

وی بیان کرد: تیراژ خودروسازی کشور باید در حد میلیونی باشد، در کشور ما 37 شرکت خودروساز فعال وجود دارد، اما شایسته است که این فعالان صنعتی که می خواهند در زمینه صنعت خودرو فعالیت داشته باشند به سمت تولید محصولات مرتبط با خودرو بروند و برای افزایش تعداد محصولات خود تلاش کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ایران بهترین فضا برای طراحی خودروهای هوشمند و مدرن محسوب می شود و تعداد فعالینی که در صنعت خودرو دارای ایده های خلاقانه هستند، کم نیست. به امید خدا باید در آینده فضایی بسازیم که صنعت خودروسازی را در جهان جهت دهی و مدیریت کنیم.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا