عمومیکسب و کار ویژه

آیا کلمات کلیدی هنوز مهم هستند؟

آیا کلمات کلیدی امروزه هنوز مهم هستند؟ کلمات کلیدی – از تک کلمات گرفته تا عبارات پیچیده – هنوز در شکل دادن به محتوای وب سایت برای افزایش ترافیک جستجوی ارگانیک مرتبط و ابزارهای ضروری برای اتصال مخاطب هدف با وب سایت شما مفید هستند. اما فقط چقدر؟ ما در گروه backlino.ir روی این موضوع مطالعات زیادی انجام داده ایم و نتایج این کاوش را در اینجا با شما به رایگان به اشتراک میگذاریم.
اما پاسخ به سوال فقط چقدر در جمله ی قبلی را اگر بخواهیم بگوییم: پاسخ کوتاهی برای این وجود ندارد. اگر بپرسید که آیا کلمات کلیدی در پرس و جوها برای ارائه لیستی از فایل های مرتبط برای برآوردن نیاز اطلاعاتی ضروری هستند یا خیر، پاسخ منفی است. اما اگر بپرسید که آیا کلمات کلیدی برای سیستم نمایه سازی و بازیابی گوگل اهمیت دارند، پاسخ کاملاً مثبت است. بیایید نگاه دقیق تری بیندازیم.

چرا کلمات کلیدی در سئو مهم هستند؟

کلمات کلیدی عبارات کلیدی هستند که معمولاً توسط مصرف کنندگان برای یافتن آنچه که در اینترنت به دنبال آن هستند استفاده می کنند. آنها از نوار جستجو در مرورگر خود برای تایپ عبارات استفاده می کنند که معمولاً از یک یا چند کلمه ساخته شده است که آنچه را که آنها می خواهند توصیف می کند. انواع مختلفی از کلمات کلیدی وجود دارد، از جمله:

  • مارک دار.
  • غیر مارک دار.
  • محلی و جهانی.
  • نام تجاری + جغرافیا.
  • نام تجاری + محصول و غیره

در اینجا چهار راه وجود دارد که کلمات کلیدی همچنان به برندها کمک می کنند.

1. کلمات کلیدی راهنما نشان دهنده قصد کاربر است

کلمات کلیدی جهت دار هستند. آنها سرنخ های بسیار خوبی می دهند که به نوع محتوایی که جستجوگر در تلاش برای بازیابی آن است اشاره می کند. با این حال، هنوز یک مشکل واژگانی بین سیستم فهرست و کاربران نهایی وجود دارد، که راه‌های مختلفی برای درخواست یک چیز یا چیزی مشابه دارند. به همین دلیل است که گوگل و سایر موتورهای جستجو دارای فناوری های بسیار پیشرفته ای برای گسترش پرس و جو هستند. به عنوان مثال، کاربر نهایی که «انرژی خورشیدی» را به عنوان یک جستجو تایپ می کند، ممکن است اولین نتیجه را برای انرژی خورشیدی ببیند، که ممکن است برای برآورده کردن نیاز اطلاعاتی مرتبط تر و مفیدتر از صفحه دیگری باشد که فقط با کلمات «خورشیدی» مطابقت مستقیم دارد.

” + “انرژی” برای واجد شرایط بودن آن. بعلاوه، مُهرهای زمانی اضافه شده به کلمات کلیدی در فهرست برای تجزیه و تحلیل زمانی، سرنخی از تازگی برای کمک به شناسایی روندها می دهد، و سپس باید برای نتایج اخبار، تشخیص رویداد وجود داشته باشد. و خیلی بیشتر. بنابراین، بله، هرچه کاربر بتواند پرس و جو را برای مطابقت با محتوای مربوطه نزدیکتر کند، بهتر است. با این حال، کاربران تمایل دارند که بدانند به دنبال چه چیزی هستند (اگر بدانند، به موتور جستجو نیازی ندارند)، بنابراین موتورهای جستجو باید با کشف تعریف و ارتباط پیچیده باشند.

2. کلمات کلیدی به یافتن برنده های سریع کمک می کنند

یافتن برنده‌های سریع یا فرصت‌های فاصله قابل توجه، به‌ویژه برای کلمات کلیدی که تبدیل برای کانال‌های دیگر ایجاد می‌کنند، باید سریع‌ترین راه شما برای بهبود دید ارگانیک باشد. به عنوان مثال، اگر شما یک خرده فروش در مقیاس بزرگ مانند والمارت هستید و در رتبه 13 نینتندو سوییچ قرار دارید که میلیون ها جستجو در ماه دارد، در لیست اولویت های من برای بهینه سازی قرار می گیرد. من صفحه فرود، بک لینک های داخلی و خارجی و غیره را بررسی و بهینه می کنم تا ببینم برای اینکه این عبارت را در صفحه اول گوگل قرار دهید تا فروش و درآمد بیشتری داشته باشید چه کاری باید انجام دهید.

3. کلمات کلیدی به شناسایی مخاطب هدف مناسب کمک می کنند

وقتی تحلیل رقابتی انجام می‌دهیم و به دیده شدن کلمه کلیدی برای مشتری بالقوه یا مشتری فعلی در مقابل مجموعه رقابتی نگاه می‌کنیم، می‌توانیم شکاف محتوا را کشف کنیم. می‌توانیم متوجه شویم که محتوای مرتبط با آن موضوع ندارند یا محتوایی که دارند رتبه‌بندی یا بهینه‌سازی نشده است. به عنوان مثال، من قبلاً یک مشتری مالی داشتم که می خواست برای “وام های تسلا” رتبه بندی کند. پس از بررسی دید رقبا، متوجه شدیم رقبای رتبه‌بندی شده برای «تسلا فاینانس»، و مشتری من «تسلا فاینانس» را در عنوان صفحه، سرفصل‌ها، محتوای بدنه و غیره نداشت و بنابراین برای این اصطلاح رتبه‌بندی نشد. اما وام و تامین مالی مترادف نیستند.

هنگامی که محتوایی را برای «تسلا فاینانس» توسعه دادیم و آن را بهینه کردیم، آن را با طرحواره علامت گذاری کردیم، محتوایی پیرامون آن ساختیم، پیوندهای داخلی انجام دادیم، محتوا را ارتقا دادیم و غیره، نرخ تبدیل سالانه 15 درصد افزایش یافت. کلمه کلیدی “تامین مالی تسلا” به ما کمک کرد تا مخاطبان هدف مناسبی را شناسایی کنیم که حجم جستجوی بسیار بالاتری نسبت به وام های تسلا داشتند.

4. کلمات کلیدی کمک به افزایش ترافیک

بیشترین ترافیک در صفحه یک گوگل رخ می دهد. در واقع، نتیجه برتر به تنهایی 28.5 درصد از کلیک ها را به خود اختصاص می دهد. اگر دید را در صفحه اول افزایش دهید، سایت شما می تواند حجم قابل توجهی از ترافیک را افزایش دهد، که به طور بالقوه می تواند فروش کلمات کلیدی با حجم بالا را افزایش دهد. داشتن یک موقعیت برتر در یک کلمه کلیدی کم حجم معنادار نیست. در عوض، تلاش‌های خود را بر روی کلمات کلیدی متمرکز کنید که ارزش کسب‌وکار را افزایش می‌دهند و حجم و محتوایی جامع دارند که به سؤالاتی که کاربران نهایی مفید می‌دانند پاسخ می‌دهد. بسیاری از مشتریان و مقالات به جای اندازه‌گیری تأثیر آن موفقیت‌ها (یا نه) بر شمارش داستان‌های موفقیت کلمه کلیدی تمرکز می‌کنند.

آیا هنوز باید کلمات کلیدی را ردیابی کنیم؟

پاسخ در اینجا یک بله قاطع است. کلمات کلیدی همچنان با ارائه ترافیک، تبدیل، دید و فروش در موقعیت‌های اصلی، ارزش ارائه می‌کنند. برای برندهای سطح سازمانی با محصولات و خدمات زیاد، ردیابی کلمات کلیدی می تواند گران باشد زیرا ممکن است هزاران یا میلیون ها کلمه کلیدی برای نظارت در دسکتاپ و موبایل وجود داشته باشد. این یک ایده عالی است که یک لیست کلیدواژه طلایی از عباراتی داشته باشید که بیشترین ارزش تجاری را برای برند شما ایجاد می کنند.

به عنوان مثال، ترافیک، درآمد و تبدیل، و ترکیبی از کلمات کلیدی غیر نام تجاری، نام تجاری و محصول که برای اولین بار شما حیاتی هستند. -قابلیت رویت صفحه. یک برند می‌خواهد بداند که بیشترین حجم عباراتش چه می‌کند و تا حد ممکن ترافیک بیشتری را از آن کلمات کلیدی دریافت کند و سپس از طریق لینکسازی اصولی و یا حتی با پرداخت پول برای خرید بک لینک های قوی و معتبر اقدام کند. ردیابی چند صد کلمه کلیدی در هر خط تجاری اصلی و منطقه برای مارک های سطح سازمانی منطقی است.

نکاتی برای یافتن کلمات کلیدی مناسب

قبل از اینکه شروع به استفاده از طیف گسترده ای از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی کنید، همیشه مانند یک مشتری فکر کنید و بپرسید: “هدف وب سایت من چیست و چه مشکلی را به کاربران نهایی کمک می کنم تا نیاز اطلاعاتی خود را برطرف کنند و برآورده کنند؟” اگر بتوانید به این سوال پاسخ دهید، در مسیر درستی برای تعریف مخاطبان و محتوا و استراتژی کلمات کلیدی خود قرار گرفته اید. یکی از منابع داده تحقیق کلمه کلیدی که من دوست دارم از آن استفاده کنم، داده های جستجوی پولی در صورت موجود بودن است. اگر داده‌های جستجوی پولی تاریخی دارید، می‌توانید ببینید کدام کلمات کلیدی منجر به تبدیل و فروش شده است، که می‌تواند به تعریف محتوایی که باید ایجاد کنید کمک کند.

علاوه بر این، می‌توانید از ابزارهایی مانند Google Keyword Planner، KW Finder، Moz Keyword Explorer، Semrush، Ahrefs، و Long Tail Pro استفاده کنید که عملکردهای متنوعی را برای کمک به یافتن کلمات کلیدی مناسب ارائه می‌دهند. در پایان روز، سئو همه چیز در مورد ارائه ترافیک واجد شرایط است که به مشتریان تبدیل می شود. اگر سایت شما ترافیک زیادی دریافت می کند و هیچکس تبدیل نمی کند، چه فایده ای دارد؟ (البته مگر اینکه سایتی داشته باشید که به درآمد تبلیغات، ترافیک وابسته یا هر مدل تبلیغاتی دیگری بستگی دارد.)

وقتی کلمات کلیدی در واقع بی فایده هستند

برخی از متخصصان سئو همچنان بر تراکم کلمات کلیدی تمرکز می کنند. فلش خبری: چگالی کلمات کلیدی مهم نیست. سعی نکنید کلمات کلیدی را در محتوا قرار دهید – اگر کلمه کلیدی اصلی خود را 10٪ KD و غیره داشته باشید، به شما کمک نمی کند رتبه های بالاتری کسب کنید. روی نوشتن محتوایی تمرکز کنید که نیاز اطلاعاتی را برآورده کند و به کاربران آنچه می‌خواهد بدهد.

من همچنان سایت هایی را می بینم که از متا تگ های کلیدواژه استفاده می کنند. گوگل مدت‌ها پیش ارزش آن را کاهش داد و ارزش رتبه‌بندی ندارد و سوزن را تکان نمی‌دهد. در نهایت، استفاده از متن لنگر مطابقت دقیق برای همه پیوندهای شما ایده خوبی نیست. انکر تکست باید ترکیبی از برند و غیر برند با تنوع کلمات کلیدی مختلف باشد. گوگل پیچیده است، و اگر کلمات کلیدی زیادی را از سایتهای فروش بک لینک انکربندی دقیق داشته باشید، می توانید یک زنگ هشدار ارسال کنید و سایت شما ممکن است جریمه شود.

بسته بندی

در حالی که چشم انداز سئو و نقش کلمات کلیدی دستخوش تغییرات قابل توجهی شده است، به خصوص با ظهور فناوری های هوش مصنوعی و NLP، کلمات کلیدی همچنان عنصری حیاتی در استراتژی های سئو هستند. استفاده و درک صحیح آنها برای ارتباط با مخاطب هدف، درک نیازهای بازار و در نهایت هدایت ترافیک و تبدیل ها ضروری است. همیشه بر تجربه کاربر و EEAT تمرکز کنید زیرا تمرکز گوگل بر ارائه محتوای ارزشمند و مرتبط به کاربران منجر به ظهور EEAT (تخصص، تجربه، اقتدار، و اعتماد) به عنوان یک سیگنال رتبه‌بندی کلیدی شده است.

ایجاد محتوایی که واقعاً به سؤالات کاربر پاسخ می دهد و تجربه دست اول را نشان می دهد بسیار مهم است. تکامل شیوه‌های سئو به سمت رویکردی جامع‌تر و کاربر محور بر نیاز به به‌روز ماندن با آخرین روندها و ابزارها برای حفظ دید آنلاین مؤثر تأکید می‌کند.

لطفا این مقاله مجله بکلینو را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا در امر مهم سئو به دیگران نیز کمک کرده باشید

دکمه بازگشت به بالا