عمومیکسب و کار ویژه

علت لرزش ماشین لباسشویی

اگر به دلیل تکان های شدید و لرزش ماشین لباسشویی، تصمیم به استفاده از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی دارید، این مطلب را دنبال کنید. ایراد لرزیدن لباسشویی، به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این عوامل با خراب شدن و بروز ایراد در قطعات و بخش های این دستگاه مرتبط هستند. به همین دلیل باید عیب یابی ماشین لباسشویی کاملا تخصصی انجام شود تا علت اصلی این نقص فنی تشخیص داده شود. در ادامه تعمیرکاران مرکز تعمیرات لباسشویی در تهران تلاش کرده اند تا با معرفی و بررسی کلیه این عوامل، به شما در رفع خرابی تکان خوردن این دستگاه یاری دهند. با ما همراه باشید.

10 دلیل تکان خوردن لباسشویی حین کار

 لرزیدن و تکان های شدید ماشین لباسشویی در زمان کار، از ایرادات متداول این دستگاه به شمار می آید. خراب شدن قطعات مختلفی در ساختار لباسشویی می تواند منجر به بروز این ایراد شود. در مجموع 10 عامل وجود دارند که لرزش ماشین لباسشویی از آن ها نشات می گیرد:

  1. تراز نبودن دستگاه لباسشویی
  2. پر کردن بیش از حد دیگ لباسشویی
  3. متعادل نبودن بار داخل دیگ
  4. تنظیم نشدن پایه های زیرین لباسشویی
  5. فرسودگی کمک فنر ضد لرزش
  6. بروز ایراد در برد الکترونیکی
  7. خرابی فنر های دیگ لباسشویی
  8. تخلیه نشدن آب به درستی
  9. باز نشدن پیچ ترنسفر
  10. استفاده نکردن از پد ضد لرزش

ماشین لباسشویی تراز نشده است

مهم ترین عاملی که منجر به لرزش ماشین لباسشویی می شود، تراز نبودن آن است. باید محل قرار گیری لباسشویی کاملا مسطح و صاف باشد. برای مطمئن شدن از تراز بودن این دستگاه، می توانید از وسیله تراز کمک بگیرید. با این وسیله باید محور افقی و عمودی ماشین لباسشویی را تنظیم کنید.

دیگ را بیش از حد پر نکنید

هر یک از ماشین های لباسشویی، از ظرفیتی مشخص برخوردار شده اند. این ظرفیت برای حجم مشخصی از لباس ها به صورت خیس تعریف شده است. در صورتی که از این مقدار تعیین شده دیگ بیش از حد یا کم تر پر شود، ممکن است منجر به لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی شود.

دیگ لباسشویی را متعادل پر کنید

حتما در زمان پر کردن دیگ ماشین لباسشویی از لباس های کثیف، باید ایجاد تعادل را در تمامی بخش های دیگ در نظر بگیرید. وزن لباس ها پس از خیس شدن بیش تر شده و ممکن است متعادل نبودن دیگ پر شده از رخت چرک، تکان های شدیدی را برای لباسشویی ایجاد کند.

پایه های زیرین لباسشویی تنظیم شوند

تنظیم نبودن پایه های زیرین ماشین لباسشویی از دیگر عوامل حائز اهمیت در تکان خوردن این دستگاه به حساب می آیند. این پایه ها وظیفه ایجاد ارتفاع از سطح زمین را بر عهده دارند و باید حتما به منظور تراز کردن لباسشویی، از آن ها استفاده شود.

کمک فنر ضد لرزش فرسوده را تعویض کنید

ماشین لباسشویی در جهت جلوگیری از لرزیدن و تکان خوردن، از فنر ضد لرزش برخوردار شده است. معیوب شدن و یا فرسودگی این فنر می تواند دلیل واضحی برای لرزش دستگاه به شمار آید. این فنر در قسمت پشتی و داخل لباسشویی تعبیه شده است. آن را مورد بررسی قرار داده و در صورت مشاهده هر گونه ایراد در آن، حتما فنر جدیدی را جایگزین کنید.

فنر های دیگ لباسشویی خراب شده اند

دیگ ماشین لباسشویی به واسطه فنر ثابت نگه داشته شده است. معیوب شدن و یا مستهلک شدن این فنر ها می تواند باعث لرزش زیادی در دستگاه شود. برای عیب یابی این مورد، حتما با تعمیرکار ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

آب مخزن لباسشویی کامل تخلیه نشده است

باقی ماندن آب در داخل مخزن، وزن زیادی ایجاد کرده و باعث تکان خوردن ماشین لباسشویی می شود. لازم است تمامی بخش های مسیر تخلیه آب را مورد بررسی قرار دهید و این مسیر را از هر گونه گرفتگی و انسداد پاک کنید.

برد الکترونیکی نیاز به عیب یابی دارد

نقش برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی، کنترل عملکرد دیگر قطعات و ارسال فرمان های مختلف به آن ها می باشد. خرابی و بروز هر گونه ایراد در این بخش، کارایی ماشین لباسشویی را مختل کرده و ممکن است باعث تکان های شدید در این وسیله شود. بررسی ساختار برد الکترونیکی نیاز به مهارت کافی دارد. در صورت نیاز می توانید با تکنسین لباسشویی در تهران تماس بگیرید.

پیچ ترنسفر لباسشویی باز نشده است

پیش از استفاده و نصب ماشین لباسشویی، لازم است پیچ ترنسفر باز شود. این پیچ با هدف محافظت از این دستگاه تعبیه شده است و بسته بودن آن موجب لرزیدن لباسشویی در حین کار می شود. مطمئن شوید که این پیچ به طور کامل باز شده باشد.

استفاده از پد ضد لرزش ماشین لباسشویی را فراموش نکنید

برای جلوگیری از لرزیدن و تکان های شدید ماشین لباسشویی در حین کار، پد ها و لاستیک هایی روانه بازار شده اند که استفاده از آن ها را به شدت توصیه می کنیم. به کار گیری این پد ها و نصب آن ها در زیر پایه ها، موجب چسبیدن دستگاه به زمین شده و مانع از ایجاد لرزش در لباسشویی حین کار می شوند.

چگونه مشکل تکان خوردن ماشین لباسشویی را برطرف کنیم؟

به طور کلی، 10 عامل مهم و حائز اهمیت برای تشخیص علت تکان خوردن لباسشویی وجود دارد که تمامی آن ها را مورد بررسی قرار دادیم. حال اگر در عیب یابی هر عامل مهارت کافی را ندارید، پیشنهاد می دهیم با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران تماس بگیرید.

توجه داشته باشید که نداشتن مهارت و دانش کافی در زمان تعمیر لباسشویی، می تواند به بخش های سالم آسیب وارد کند و هزینه های بسیار بالایی را به همراه داشته باشد. از این رو تماس با تکنسین متخصص این دستگاه از بروز این ضرر و زیان جلوگیری کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن، ایراد لرزیدن لباسشویی برطرف می شود.

این امکان فراهم شده است تا برای صرفه جویی در وقت و هزینه های خود، با استفاده از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در محل، میزبان تکنسین در منزل خود باشید و تمامی مراحل عیب یابی و تعمیر لباسشویی را از نزدیک مشاهده نمایید. هم چنین بدون نیاز به جا به جایی و حمل و نقل این دستگاه، ایراد به وجود آمده را برطرف کرده و کارایی لباسشویی را مجدد بازیابی می کنید.

دکمه بازگشت به بالا