عمومی

اتمام مرمت بازار فرش مشهد تا پایان آذر ماه

دکترنامه/خراسان رضوی شهردار منطقه ثامن مشهد گفت: عملیات اجرایی فاز ۲ مرمت بازار فرش ظرف چند روز آینده آغاز خواهد شد و براساس قراردادی که با پیمانکار بسته شده است، این کار ظرف مدت ۷ ماه انجام می‌شود.

ساسان نورین‌مقدم در گفت‌وگو با دکترنامه در خصوص آخرین وضعیت مرمت بازار فرش اظهار کرد: پروژه مرمت بازار فرش را در ۲ فاز در نظر گرفته شد که فاز یک سال گذشته انجام شده و به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: فاز ۲ توسط پیمانکاری که زیرمجموعه استانداری خراسان رضوی و همان پیمانکار قبلی است، انجام می‌شود. عملیات اجرایی فاز ۲ ظرف چند روز آینده آغاز خواهد شد.

نورین‌مقدم گفت: براساس قراردادی که با پیمانکار بسته شده است این کار ظرف مدت ۷ ماه انجام می‌شود، البته تلاش می‌کنیم تا در زمان کمتری به اتمام برسد. احتمالا مرمت بازار فرش تا اواخر آذر ماه به اتمام می‌رسد. امیدواریم پیمانکار در زمانی که تعیین کرده این کار را انجام دهد.

شهردار منطقه ثامن مشهد با بیان اینکه فاز دوم شامل مرمت طاقه‌ها و مغازه‌ها است، عنوان کرد: پس از اتمام پروژه بازار به شکل کاملا سنتی تبدیل خواهد شد. در بخش‌هایی از فاز یک که عملکرد پیمانکار نیاز به اصلاح داشته باشد، نواقص را بررسی و آن را برطرف می‌کنیم.

وی در خصوص اتصال بازار سرشور به بازار فرش تصریح کرد: قرار است برای این اتصال، ورودی طراحی شود که در حال برنامه‌ریزی است. نحوه اتصال و جزئیات کار نیز در حال بررسی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا