عمومی

خروج سریع از بلاکی اینستاگرام با چند ترفند ساده اما مهم

اینستاگرام هم مانند هر رسانه و ابزار آنلاین یک سری قوانین و مقرارتی برای کاربرانش دارد؛ که عدم رعایت آن‌ها موجب نقض قوانین حاکم بر این اپلیکیشن شده و شما را در برخی از موارد محدود می‌کند. الگوریتم‌های اینستاگرام از سال 2016 به بعد با پیشرفت بیشتری در تشخیص رفتارهای کاربران با توجه به تجربیات 5 سال گذشته بدست آورد. بنابراین برای اینکه بتواند همه کاربران خودش را حفظ کند شاید این محدودیت‌ها رفته رفته پیچیده‌تر و حتی غیر قابل پیش‌بینی‌تر می‌شود.

1- استفاده از ربات‌های فالو، آنفالو، لایک و کامنت

برای غیرفعال کردن این ربات‌ها که نمی‌دانید از کدام‌شان استفاده کردید حتما سریع رمز عبور خودتان را تغییر دهید. مدیران آینده عزیز اگر بتوانید به صورت بهینه بدون ریسک در پیج‌های دیگر از ربات با سرعت کم استفاده نمایید، این گزینه هیچ آسیبی به پیج اصلی شما نخواهند رساند. پس در استفاده از آن‌ها راه‌های مختلف را تست کنید. هم با هزینه کمتر و هم مفیدتری در شناسایی مستقیم فالوورهای خودتان پیشقدم شوید.

مخصوصا دوستانی که حالا به هر دیلیل نمی‌خواهند هزینه تبلیغات در پیج‌های دیگر را بپردازند هم از این ویژگی می‌تواند در پیج دیگری استفاده کنند و سپس با قرار دادان لینک اصلی در پیج دوم افراد را به سمت آن هدایت نمایند. در دوره جامع میلیونر اینستاگرامی کلا راه‌های افزایش مخاطبان هدفمند را با شما دوستان بررسی خواهیم کرد. پس اولین دلیل که باعث بلاک شدن شما به مدت طولانی می‌شود، استفاده از ربات‌های افزایش و خرید فالوور، ، خرید لایک buy instagram likes ، کامنت و پیام مستقیم هست. همین الان رمز عبورتان را در صورت استفاده از آن‌ها تغییر دهید تا به پیج شما دسترسی نداشته باشند. همیشه اولین‌های هر بازاری روی افزایش تجربیات آزموده شده و آموزش دهنده تمرکز می‌کنند.

Quick exit from Instagram block with some simple but important tricks

2- محدودیت‌های اینستاگرام و فعالیت در بازه زمانی کمتر

 • تعداد فالوینگ‌های هر پیج ۷۵۰۰ عدد
 • سقف فالو در اینستاگرام در ساعت ۶۰ پیج
 • تعداد لایک در ساعت ۳۵۰ عدد
 • حداکثر تعداد آنفالو در ساعت ۲۰۰ پیج
 • تعداد هشتگ در زیر هر پست ۳۰ عدد
 • تعداد کاراکترهای کامنت و کپشن ۲۲۰۰ کاراکتر
 • نام کاربری فقط ۳۰ کاراکتر
 • توضیحات Bio در پیج ۱۵۰ کاراکتر

مطمئنا اینستاگرام هم با اعمال چنین محدودیت‌های به دنبال ایجاد رفتار قابل کنترل در اپلیکیشن خودش هست تا کسی از آن نتواند سوءاستفاده کند. چون در رقابت شدید با اسنپ چت در اروپا و آمریکا قرار دادرد. پس تمام تلاش خودش را برای ارایه خدمات بهتر به همه کاربران بکار می‌گیرد.

همانطور که پیش‌تر اشاره کردم همیشه بخش قوانی یک اپ در سطح بین‌المللی را به خوبی مطالعه نمایید. تا با استراتژیی که برای فعالیت بازاریابی خودتان می‌چینید بتوانید موفقیت بیشتری را کسب نمایید. اینستاگرام با تجزیه و تحلیل رفتار کاربران به دنبال تامین نظر آن‌ها و همچنین بالا بردن سهم خودش در استفاده از تبلیغات اسپانسری هست. بنابراین توصیه می‌کنم حتما این شرایط  را به خوبی با دقت چندین بار مطالعه نمایید. از هم می‌توانید در ترجمه آن استفاده نمایید.

4- وارد شدن با اپلیکیشن‌های تغییر آی‌پی

یعنی اینستاگرام احتمال هک شدن پیج را می‌دهد، به همین منظور یک سرس محدودیت‌هایی را روی پیج کاری و شخصی شما اعمال می‌کند. شما در این حالت کافی هست که از هر ابزاری یا اپلیکیشنی که باعث تغییر آی‌پی شما می‌شود؛ خاموش کنید. به محض ورود حتما رمز عبور خودتان را تغییر دهید؛ تا این محدودیت اکانت اینستاگرام شما برداشته شود.

5- قرار دادن آدرس سایت‌هایی با دامنه ir در لینک بیو

یکی دیگر از دلایل رایجی که باز باعث اکشن بلاک شدن پیج شما در اینشتاگرام می‌شود. دامنه‌های تحریم شده توسط این شرکت‌های آمریکایی است. بنابراین اگر قبلا آن را در لینک بیو ثبت نمودید و تا بحال تغییر ندادید، حتما آن را با یک شورت کد کننده آدرس سایت آن را جابجا کنید. حتی در برخی از موارد لینک کانال تلگرام هم چنین محدودیتی را در برخی از پیج‌ها شاهد بودیم که اگر چنین مشکلی را دارید، حتما توصیه می‌کنیم که لینک کانال یا سایت با پسوند دامنه تحریم شده را حذف نمایید.

6- نقض قانون کپی‌رایت 

این نوع محتواها معمولا تحت مالکیت یک شرکت یا کمپانی هست، یا فردی با هزینه خودش آن را ساخته و ارایه کرده باشد. اگر فردی یا پیجی که محتوا متعلق به آن است را شما را ریپورت کنند، این محدودیت روی پیج شما اعمال خواهد شد. حتی پیج‌هیا مثل نایک، آدیداس، ردبول رو هم اگر قرار می‌دهید باید خیلی دقت کنید که در داخل محتوایتان استفاده ننمایید. چرا که نقض قانون کپی‌رایت می‌تواند عواقب سنگینی برای کسب و کار شما داشته باشد.

7- داشتن حداقل چندین پست برای شروع فعالیت در اینستاگرام

خیلی از دوستان خوب که به دنبال افزایش فالوور هستند، سریع بعد از ایجاد یک پیج تجاری یا شخصی شروع به لایک و فالو می‌کنند. اگر شما حداقل بین 8 تا 22 پست در یک باز معین نداشته باشید، اینستاگرام باز پیج شما را فیک و جعلی ممکن است تشخیص بدهد. پس بهتر است قبل شروع فعالیت در اینستاگرام چندین پست را منتشر نمایید. بعد از آن سایر فعالیت‌ها بازاریابی را استارت بزنید.

8- تکمیل نکردن اطلاعات پروفایل کاربری

حتما آدرس ایمیل و شماره موبایل خودتان را برای ایجاد پیج تجاری اینستاگرام تایید نمایید. بعد از وارد نمودن هر یک از آن‌ها کد یا لینکی به شماره موبایل‌تان و آدرس ایمیل‌تان فرستاده خواهد شد. کافی است که کد را کپی و در اپلیکیشن اینستاگرام وارد نمایید. یرای تایید ایمیل هم لینک فرستاده شده را از داخل ایمیل‌تان کلیک نمایید.

به هیچ عنوان لینکی را که بصورت پیامکی یا در واتساپ به شما از طرف غیر اینستاگرام فرستاده می‌شود، را کلیک ننمایید. چون به احتمال قوی افرادی می‌خواهند پیج شما را هک نمایند. فقط زمانی که خودتان درخواست تغییر رمز، ایمیل، شماره موبایل را می‌دهید، در آن زمان با چک کردن آدرس ایمیل و شماره پیامک فرستنده وارد عمل شوید. حالا در این مرحله بررسی می‌کنیم که چطور می‌توانیم از اکشن بلاک خارج شویم؟ پس در ادامه با من همراه باشید که این 10 ترفند را کمی با جزییات بیشتر بررسی کنیم. مرحله به مرحله این موارد را در هنگام برخورد دقیقا مطالعه و اجرایی کنید.

۱. ارسال گزارش اکشن بلاک به اینستاگرام 

اولین راهی که می‌توانید به نوعی این مشکل را حل بکنید، گزارش مشکل با گزینه Tell Us که در تصویر با کادر قرمز مشخص شده است. در خیلی از موارد به راحتی با استفاده از این حالت می‌توانید از اکشن بلاک خارج شوید. اگر احساس می‌کنید هیچ کاری که مغایر با قوانین و شرایط اینستاگرام باشد؛ را انجام ندادید حتما از این گزینه استفاده بکنید.

 1. 3. تا رفع مشکل هیچ فعالیتی را انجام ندهید.

اگر اینستاگرام پیج شما را به هر دلیلی اکشن بلاک نمود، بهتر است تا زمان تعیین شده هیچ فالو، لایک، کامنت، پستی را ارسال نکنید. البته از این به بعد با رعایت نکات قبلی و بعدی امیدوارم که به این مشکل نخورید. اما در صورت بروز چنین مشکلی که با ترفندهای گفته شده مشکل حل نشد، صد در صد فالو نکنید، لایک و کامنت پست‌های دیرگان و دوستان را متوقف نمایید. حتی در این بازه کسی را هم آنفالو نکنید. مواردی از طرف برخی دوستان مطرح می‌شود مثل کامنت انگلیسی بگذارید، هیچ مشکلی را از شما حل نخواهد نمود.

۵. دسترسی تمامی سایت‌هاو اپلیکیشن رباتی را حذف نمایید.

اینستاگرام با افزایش قدرت الگوریتم‌های خودش سعی در تشخیص رفتارهای انسانی همانند اسکرول و تپس دستی فالو، لایک، کامنت را دارد. پس با هوشمند شدن اینستاگرام شما در پیج اصلی خودتان که همه فعالیت‌های بازاریابی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ را به هیچ عنوان از ربات استفاده ننمایید. اما به دنبال روش‌های جدیدتر با موضوعات مختلف باشید، که اگر بتوانید از نظر تولید محتوا آن را به خوبی مدیریت نمایید، مطمئنا این مشکل افزایش فالوور مستقیم را حل خواهید نمود. پس برای تغییر وضعیت بلاک شدن حتما رمز عبور خودتان را تغییر داده و یکبار از حساب کاربری خارج و وارد شوید. حتما از فیلترشکن‌ها را خاموش نمایید.

 1. 6. لینک بیو در بخش نمایه یا پروفایل کاربری را اصلاح نمایید.

یکی از مشکلات رایج استفاده از لینک‌های کانال تلگرام، سایت با دامنه ir در لینک بیو هست. پس اگر پیج‌تان بلاک شدن حتما لینک بیو را حذف و حتی از حساب کاربری خارج شوید. تا این مشکل را سریع‌تر با وارد شدن و ارسال یک پست یا لایک حل نمایید. بنا به دلایلی همانند تحریم شرکت‌های ایرانی، دامنه‌های ایرانی و یا برخی از اپلیکشن‌ها همانند تلگرام ممکن است این بلاک شدن اتفاق بیافتد. پس توصیه می‌کنم حتما این روند را یک بار تست نمایید.

 1. خروج از حساب کاربری در دستگاه‌های مختلف همانند موبایل، تبلت و لپ‌تاپ

ممکن هست شما در دستگا‌های مختلف دسترسی به اینستاگرام از آی‌پی‌های مختلف استفاده کرده باشید. الگوریتم اینستاگرام به احتمال زیاد حساب کاربری شما را محدود خواهد کرد. بنابراین اگر از تبلت یا موبایل و لپ‌تاپ استفاده می‌کنید حتما از همه آن‌ها خارج شوید و فقط با یک دستگاه وارد حساب کاربری خود در اینستاگرام شوید.

۹. رمز حساب کاربری خود را تغییر دهید.

همان‌طور که اشاره شد، به دلیل استفاده از برنامه‌های تغییر آی‌پی ممکن است اینستاگرام ، حساب کاربری شما محدود شود. بنابراین فقط با تغییر رمز ورود به حساب کاربری، یک بار خارج و وارد شدن به آن مشکل اکشن بلاک حل خواهد شد. برای تغییر رمز هم کافیه که همانند تصویر زیر عمل نمایید.

۱۰. حذف برخی از پست‌ها، اینکه نتوانیم در پیج اینستاگرامی شخصی یا کسب و کارمان فعالیت کنیم، مشکل بزرگی است. مخصوصا زمانی که هزینه زیادی برای افزایش فالوور، تولید محتوا و… پیج خودمان صرف کرده و حالا به خاطر عدم فعالیت باید شاهد کاهش قدرت پیج و ریزش فالوورها باشیم. این موقعیتی است که در زمان بلاک شدن در اینستاگرام یا همان اکشن بلاک اینستاگرام برای پیج شما پیش می آید!

خب به عنوان اولین سوال ببینیم که اکشن بلاک چیست؟ اکشن بلاک مشکلی است که اغلب در اینستاگرام با ارورهایی مثل ارورهای پایین متوجه آن میشویم:

 • This Action was Blocked Instagram
 • You have been temporarily blocked. It looks like you were misusing this feature by going too fast
 • و…

در اصل زمانی که پیج اینستاگرام شما دچار این حالت شود، دیگر توانایی ارسال پست، استوری، دایرکت و… را برای مدتی-که از طرف خود الگوریتم های اینستاگرام تعیین شده- ندارید. گاها زمان اکشن بلاک 24 ساعته است و مشکل خاصی ایجاد نمیکند. اما شرایط بد از آنجایی شروع میشود که زمان آن به حدود 4 هفته رسیده و میتواند قسمتی از فعالیت های کسب و کار شما را فلج کند. همانطور که گفتم حالت اکشن بلاک اینستاگرام برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات اسپمینگ و رفتارهای تبلیغاتی بیش از حد به وجود آمده. اما دقیقا چه رفتارها و فعالیت هایی؟ خب در ادامه مقاله به صورت جزئی و دقیق انواع دلایل اکشن بلاک را با هم بررسی میکنیم:

سخن آخر

ما در این مقاله در ابتدا از اینستاگرام شروع کردیم و مشکل هایی مثل بلاک شدن در اینستاگرام یا ریپورت شدن و همچنین رفع ریپورت اینستاگرام را توضیح دادیم و در آخر هم  مزایا و معایب استفاده از این پلتفرم محبوب را شرح دادیم. به طور کلی میشه گفت در این مقاله از هر نظر اینستاگرام را مورد بررسی قرار دادیم.  رفع ریپورت اینستاگرام موضوعی است که بهتر است کاربران این پلتفرم بدانند؛ چطور حل می شود.

شما هم می‌توانید نظرات خود را در این زمینه با ما در میان گذارید. از تجربیات ریپورت شدن خود در اینستاگرام برای ما گفته و راهکارهایی که استفاده کرده‌اید را با ما در میان گذارید. احتمالا ترفندهای نه‌چندان شناخته شده دیگری هم وجود دارد که برای رفع ریپورت اینستاگرام می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

دکمه بازگشت به بالا