سلامت و دانش

نابودی زیردریایی مشهور روسیه با موشک انگلیسی در اوکراین/ عکس

به گزارش خبرگزاری دکترنامه، در تصاویر منتشر شده از زیردریایی رستوف‌-نا-دونو به خوبی آسیب ناشی از برخورد موشک به چشم می‌خورد. این زیردریایی از کلاس تهاجمی کیلو در حوضچه خشک بندر سواستوپل دوره تعمیر و نگهداری را می‌گذارند که مورد اصابت موشک استورم‌شدو قرار گرفت.

آمریکایی‌ها لقب «سیاه‌چاله» را به این کلاس از زیردریایی داده‌اند چرا که در سکوت کامل و با ایجاد کمترین ارتعاش در آب حرکت می‌کند. با این ویژگی کشف و شناسایی‌ این زیردریایی‌ها برای ناوگان دشمن همانند پیدا کردن سیاه‌چاله در آسمان است.

نابودی زیردریایی مشهور روسیه با موشک انگلیسی در اوکراین/ عکس

بیشتر بخوانید:

اتحاد جماهیر شوروی این زیردریایی دیزل الکتریک تهاجمی را در دهه ۱۹۸۰ طراحی کرد تا جای زیردریایی‌های قدیمی چون کلاس ویسکی را بگیرد. این زیردریایی ۷۴ متری مجهز به ۱۸ اژدر است و می‌تواند تا روزهای متوالی در یک ماموریت زیر آب باقی بماند.

در تصاویر منتشر شده حداقل دو محل برخورد موشک روی سازه زیردریایی به چشم می‌خورد و که آسیبی بزرگ به سازه آن وارد کرده است. استورم‌شدو موشک کروز پنهان‌کاری است که بریتانیا در اختیار اوکراین قرار داده است.

نابودی زیردریایی مشهور روسیه با موشک انگلیسی در اوکراین/ عکس

آسیبی که به زیردریایی روستوف-نا-دونو وارد شده را می‌توان در کنار غرق شدن رزمناو مسکوا یکی بزرگترین خسارات وارد شده به ارتش روسیه در جنگ با اوکراین قلمداد کرد.

بنابر آمار موجود هر زیردریایی کلاس کیلو چیزی فراتر از ۳۰۰ میلیون دلار ارزش دارد و سرعتش در سطح آب به ۱۲ گره دریایی و زیر آب به ۲۵ گره دریایی می‌رسد.

منبع: دیلی‌میل

۵۸۵۸

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا