سلامت و دانشکسب و کار ویژه

هایفو بهتر است یا تزریق بوتاکس ؟

امروزه با پیشرفت علم در زمینه جوانسازی امکانات زیادی برای زیبایی و مراقبت پوست فراهم شده است. بوتاکس و هایفوتراپی در کرج از جمله روش هایی  هستند که برای جوانسازی پوست کاربرد دارند. در این مقاله به تفاوت بوتاکس و هایفو می پردازیم.هر دو از روش های جوانسازی می باشد و باید بدانیم دستگاه هایفوتراپی یک روش غیرتهاجمی است که کلاژن توسط بدن تولید و تحریک می شود در حالیکه در بوتاکس و فیلرها با تزریق یک ماده خارجی برای رسیدن به نتایج مشابه استفاده می شود بنابراین هایفو در مقایسه با بوتاکس و فیلر طبیعی تر و ماندگاری بالاتری دارد.

بوتاکس

سم بوتولینوم یا به اختصار بوتاکس ماده ای است که از طریق اثر بازدارنده خود، انتقال تکانه ها از سلول های عصبی را مختل می کند و در نتیجه چین و چروک های کوچک را صاف می کند. از نظر پزشکی، بوتاکس یک دارو است،علاوه بر این، پس از مدتی به طور کامل تخریب می شود، صاف شدن چین و چروک ناشی از اثر بازدارنده این درمان است. در واقع بوتاکس موجب فلج عضلات صورت می گرددو هم چنین باعث از بین رفتن چین و چروک های سطحی می گردد.

هایفو

هایفو یا همان امواج فراصوت است که امواج اولتراسونیک به 4 لایه از پوست نفوذ می کند که فیبروبلاست ها را تحریک می کند و موجب افزایش کلاژن سازی و در نتیجه جوانسازی پوست و رفع شلی پوست می گردد. این این یکلیفت صورت غیر تهاجمی است و یک رویکرد مبتنی بر انرژی است که پاسخ احیا کننده طبیعی بدن را تحریک می کند و در نتیجه اصلاح بافتانجام میگردد.

و جایگزینی بدون درد روش های لیفت صورت و جوانسازی پوست است. فرآیند درمان هایفو در کرج صورت شامل استفاده از اولتراسوند برای تولید گرما در سطح عمیق (بافت زیر جلدی) پوست است.در نتیجه از هرگونه اختلال یا آسیب به پوست فوقانی (درم) و بافت های اطراف جلوگیری می کند.دستگاه های HIFU در یک منطقه خاص حرارت تولید شده را در یک زمان متمرکز کنند و مانع عوارض جانبی دیگری میشود. با آسیب رساندن به سلولهای منطقه مورد نظر بدن تولید کلاژن می کند و سلول های اسیب دیده ترمیم می شود.این روش بطور طبیعی به کاهش چین و چروک و لیفت صورت کمک می کند.

Is hifu better or botox injection?

مقایسه ماندگاری هایفو و بوتاکس

البته ماندگاری هر پروسیجر زیبایی بستگی به سن و عادات زندگی و رژیم غذایی دارد. هایفو نسبت به بوتاکس ماندگاری طولانی تری خواهد داشت زیرا امواج اولتراسونیک به لایه های عمیق پوست وارد می شود و باعث تحریک مولکول های کلاژن می شود و این باعث جوانسازی پوست می شود که تا دوسال نیز ماندگاری خواهد داشت در حالی که در بوتاکس 3 الی 6 ماه ماندگاری دارد و فقط چین و چروک های سطحی را از بین می برد و در تحریک کلاژن و رشد کلاژن هیچ نقشی ندارد. بوتاکسوهایفونقاط قوت متفاوتی چه از نظر قیمت، چه از نظر فرآیند و … دارند.

مقایسه عوارض هایفو و بوتاکس

قبل از هر پروسیجر زیبایی بیمار باید از لحاظ بیماری های جسمی مورد ارزیابی و کنترل قرار بگیرد. اگر این پروتکل ها مورد نظر رعایت گردد بوتاکس و هایفو عوارض خاصی نخواهند داشت.البته عوارضی مثل قرمزی ، تورم ،التهاب بعد از انجام هر دو عمل کاملا طبیعی خواهد بود که بعد از چندین ساعت از بین خواهد رفت.

مقایسه مدت زمان انجام بوتاکس و هایفو تراپی

برای بوتاکس چون به صورت تزریقی انجام می گردد زمان زیادی صرف نمی شود و تزریق حدود 5 الی 10 دقیقه به طول می انجامد اما در خصوص هایفو تراپی چون کار جوانسازی با دستگاه انجام می شود و در قسمت های مختلف صورت مثل غبغب گردن و ..حدود دو ساعت زمان می برد .

مقایسه منع مصرف هایفو و بوتاکس

در مورد افرادی که بیماری های خاص مثل سرطان، دیابت کنترل نشده و… دارند استفاده از دو روش ممنوع می باشد همچنین خانم های باردار و شیرده -افرادی که دچار حساسیت های پوستی، عفونت و جوش های فعال هستند – نمی توانند از این دو روش استفاده کنند. در منع مصرف هایفوکسانی که پیس میکر و پروتز های فلزی در بدن خود دارند نباید هایفو تراپی انجام دهند.

مزایای هایفو تراپی

هایفو تراپی یک روش غیر تهاجمی می باشد که برای انجام آن نیاز به عمل جراحی ندارد و استفاده از بی حسی کننده وجود ندارد پس می توان گفت که خطرات عوارضی ندارد. جوانسازی با هایفو تا مدت زیادی ماندگار خواهد بود و نیاز به این نیست هر سه ماه تا شش ماه یکبار تمدید گردد. بعد از انجام هایفو نیاز به مراقبت های خاصی ندارد. همچنین در انجام هایفو محدودیت سنی وجود نخواهد داشت.

مزایای بوتاکس

بوتاکس علاوه بر از بین بردن چین و چروک های صورت سردرد های میگرنی را نیز تسکین می دهد. برای تزریق بوتاکس به بی حسی نیازی نیست و قرمزی و تورم بعد از چند دقیقه از بین می رود. بوتاکس نیز محدودیت سنی نخواهد داشت.

معایب هایفو تراپی

هایفو تراپی اگر زیر نظر پزشک و اپراتور مجرب انجام گردد هیچ معایبی نخواهد داشت. قبل از انجام هایفو تراپی حتما تحیق کنید که جوانسازی پوست خود را با دستگاه کالیبره هایفو انجام دهید که خطرات ناشی از آن را تجربه نکنید.

معایب بوتاکس

بوتاکس نیز معایب خاصی ندارد اما چون بعد از انجام آن مراقب های خاصی دارد ممکن است برای بعضی افراد سخت باشد.نتیجه گیریشاید تا بحال این سوال برای شما پیش امده باشد که هایفو بهتر است یا تزریق بوتاکس ؟ ما در این مقاله مس خواهیم به این سوال پاسخ دهیم. امروزه برای جوانسازی پوست و رفع چین و چروک روش های زیادی معرفی می شود که هر کدام مزایا و معایب مختص به خود را دارند. هایفو یک روش جدید با عوارض کمتر است به همین دلیل نسبت به بوتاکس بهتر است.

بوتاکس برای جوانسازی و رفع چروک است و به شادابی و طراوت پوست کمک می کند. اما هایفو علاوه بر جوانسازی می تواند به افزایش حجم هم کمک زیادی کند هایفو روش جدیدتری است به همین دلیل عوارض آن کمتر است.برای لیفت و جوانسازی پوست و رفع شل شدگی آن هایفو یک روش ایده آل است که می تواند نیاز افراد را پاسخ دهد.

بوتاکس روشی تهاجمی است که ممکن است به اعصاب و عضلات آسیب وارد کند اما هایفو غیر تهاجمی است و و بدون خطر کار خود را انجام می دهد. اگر بوتاکس نتواند تمام چروک ها را برطرف سازد هایفو می تواند تاثیرات عمیق و ماندگاری را به جای بگذارد و باعث از بین رفتن تمام چروک ها و لیفت و سفتی پوست شود. هایفو می تواند تمام نیازهای پوست را برطرف سازد.

جهت دریافت مشاور رایگان و آگاهی هزینه هایفوتراپی کرج میتوانید با کارشناس های ما در تماس باشید ما همواره در کنار شما هستیم تا با پوستی سالم و شاداب تر از خودتان لذت ببرید.

دکمه بازگشت به بالا