اقتصادی

وضعیت ذخیره کالاهای استراتژیک در خوزستان چگونه است؟

دکترنامه/خوزستان مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان آخرین وضعیت ذخایر کالاهای استراتژیک استان را تشریح کرد و گفت: هیچ کمبود و مشکلی در تامین کالای اساسی در استان وجود ندارد.

امیدجهان نژادیان در گفت و گو دکترنامه، در خصوص آخرین وضعیت ذخیره کالاهای استراتژیک در بندر امام خمینی (ره) اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۲۶ هزار و ۲۵۰ تن برنج در انبارهای بندر امام خمینی تخلیه شده و در انبارهای این بندر موجود است.

وی افزود: همچنین در حال حاضر بیش از ۱۵۹ هزار تن روغن خام در انبارهای این بندر موجود است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان در خصوص گندم گفت: با توجه به خرید تضمینی مطلوب گندم در سال جاری، بیش از ۶۰۰ هزار تن گندم، در سیلوهای استان ذخیره‌سازی شده است که برای مصرف داخل استان است.

جهان نژادیان عنوان کرد: همچنین بیش از ۵۵۰ هزار تن گندم نیز در بندر امام خمینی در حال ترخیص و اظهار برای توزیع در دیگر استان‌های کشور است.

وی ادامه داد: بیش از ۶ هزار تن شکر سفید نیز در شرکت توسعه نیشکر به عنوان ذخیره استراتژیک ملی ذخیره‌سازی شده است و در صورت اعلام ستاد تنظیم بازار کشور، توزیع این محصول انجام خواهد شد.

جهان نژادیان خاطرنشان کرد: با توجه به ذخایر موجود در بندر امام خمینی، هیچ کمبود و مشکلی در تامین کالای اساسی در استان وجود ندارد و به هر میزان که نیاز بازار باشد می‌توان برنج و روغن توزیع کرد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا