عمومی

پروژه‌های کلان‌شهری فارغ از اینکه چه کسی شهردار باشد باید مورد توجه قرار گیرد

به گزارش دکترنامه از البرز؛ مجتبی حاجی قاسمی در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی در خصوص تعجیل در انتخاب شهردار یا انتخاب نامناسب و طرح ریزی برای جابه‌جایی وی پس از مدتی کوتاه اظهار داشت: پروسه انتخاب شهردار کرج شفاف بود، اگر اتفاقات به وقوع پیوسته خوشایند عده‌ای نبود اما مشخص بود که چه اتفاقی در حال رخ دادن است و رای هر فرد چیست.

عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه اگر بخواهیم موضوع انتخاب شهردار را برای آینده آسیب‌شناسی کنیم، باید به شکل‌گیری شورای شهر برگردیم، اذعان کرد: انتظار می‌رفت شورای شهری که ۱۲ نفر از اعضای آن از لیست انقلابیون آمده‌اند، همصدا باشند و به گزینه مشخصی برسند اما این اتفاق نیفتاد زیرا ما در مبنا کار سیاسی بلد نیستیم و ساختار لازم را نداریم.

حاجی قاسمی تاکید کرد: از افرادی که این لیست‌ها را تهیه می‌کنند، باید بپرسید که چرا این لیست‌ها را تشکیل داده‌اند که نتوانستند برای انتخاب شهردار به اجماع برسند؟

وی عنوان کرد: در ایام انتخابات که هر کس به دنبال امور خود بود، بنده به صورت محدود به چند نفر از این افراد گفتم که از الان به فکر انتخاب شهردار باشید و مکانیزمی را برای آن طراحی کنید اما اقدامی صورت نگرفت.

حاجی قاسمی تاکید کرد: در جریان انتخاب سریزدی به عنوان شهردار کرج، ۷۰ روز شورای شهر بلاتکلیف ماند زیرا وزارت کشور باید حکم شهردار را صادر می‌کرد. در صورتی که این موارد در کنار هم قرار گیرند، نکات بسیاری وجود دارد که قابل تحلیل است.

حاجی قاسمی تصریح کرد: در صورتی که می‌خواهیم ساختار شورای شهر مفید باشد، مجموعه‌های سیاسی باید به سمت حل موضوعات مذکور حرکت کنند و آن دسته از افرادی که می‌خواهند لیست دوره بعدی را تهیه و کار سیاسی کنند، پس از انتخابات، بر میزانی از پاسخگویی قائل باشند.

وی بیان کرد: من یک سیزدهم اعضای شورای شهر کرج هستم و نمی‌دانم که این شورا چه برنامه‌هایی داشته است اما شخصا در اجرای برنامه مدونی که شخصا تدوین کرده و قول اجرای آن را داده بودم، توفیق زیادی نداشتم.

عضو شورای اسلامی شهر کرج بیان کرد: برای تصمیم‌گیری در مورد یک موضوع، هفت سیزدهم شورای شهر باید به یک نقطه مشترک برسند اما فکر می کنم اکنون موضوع ما شهردار نیست، بلکه تعارض منافع موجود در شورای شهر است.

46

دکمه بازگشت به بالا