اقتصادی

پیشرفت ۷۰ درصدی طرح های آبرسانی به شهرهای دارای تنش آبی کردستان

به گزارش خبرگزاری دکترنامه از سنندج، محمد فرهاد مدیرعامل شرکت آبفا کردستان با بیان این مطلب اظهار کرد: آبرسانی به این پروژه ها در جریان سفر رئیس جمهور به استان در سال ۱۴۰۱ تصویب و مقرر شد اعتبار ۴۵۰ میلیارد تومانی مورد نیاز اجرای آنها توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی تأمین و تا پایان سال ۱۴۰۳ به ثمر بنشیند.

وی افزود: از این ۱۰ پروژه کلان، تصفیه خانه های آب دیواندره، دلبران قروه و اضطراری مریوان، خط انتقال آب سقز و بازسازی ایستگاه پمپاژ پل شیخ سنندج تکمیل و وارد مدار شده و پروژه های خط انتقال آب صلوات آباد بیجار، احداث تصفیه خانه آب سقز و ارتقای تصفیه خانه های آب بانه و سنندج و حفر و تجهیز ۲۳ حلقه چاه با میزان پیشرفتهای مختلف به سرعت در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان خاطرنشان کرد: تصفیه خانه آب دیواندره به ظرفیت ۲۵۰ لیتر بر ثانیه و اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان، تصفیه خانه آب اضطراری مریوان به ظرفیت ۲۵۰ لیتر بر ثانیه و اعتبار ۸ میلیارد تومان، تصفیه خانه آب دلبران قروه، خط انتقال آب تصفیه خانه ۱ به ۲ و مخازن شهر سقز با ۵۷۰۰ متر لوله گذاری و اعتبار ۸۰ میلیارد تومان و بازسازی ایستگاه پمپاژ پل شیخ سنندج با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان تکمیل و وارد مدار شده اند.

فرهاد تصریح کرد: حفر و تجهیز ۲۳ حلقه چاه با اعتبار ۴۶ میلیارد تومان و پیشرفت ۵۵ درصد، اجرای خط انتقال آب صلوات آباد بیجار به طول ۳.۵ کیلومتر، اعتبار ۳.۴ میلیارد تومان و پیشرفت ۸۵ درصد، ارتقاء تصفیه خانه آب شهر بانه با اعتبار ۳ میلیارد تومان و پیشرفت ۹۰ درصدی و احداث تصفیه خانه آب سقز با پیشرفت ۵۰ درصدی، ارتقاء تصفیه خانه اب سنندج با پیشرفت ۹۸ درصدی و حفر چاه و خط انتقال و مخزن کامیاران با پیشرفت ۳۰ درصدی و اعتبار ۳.۲ میلیارد تومان، پروژه هایی هستند که در قالب این طرح بزرگ در حال اجرا هستند و پیش بینی می شود تا پایان زمان مقرر شده برای آنها(سال ۱۴۰۳) وارد مدار بهره برداری شوند.

46

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا