عمومیکسب و کار ویژه

مقایسه دوچرخه جاینت و ویوا

دوچرخه یکی از وسایل ورزشی است که در بین کودکان و بزرگسالان از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد، برندهای زیادی انواع دوچرخه ها را تولید کرده و در اختیار مشتریان قرار می دهند، هر کدام از این دوچرخه ها کاربردهای متفاوتی داشته و در طرح ها و با امکانات متعددی در اندازه های مختلف ساخته شده است.

از کشورهایی که در زمینه تولید دوچرخه بسیار موفق عمل کرده اند، کشورهای چین و تایوان می باشند. شما باید با توجه به نیازهای خود اقدام به خرید دوچرخه نمایید و اگر قصد دارید از برندهای محبوب دوچرخه خریداری کنید پیشنهاد ما به شما خرید دوچرخه برند جاینت و ویوا می باشد. این دو برند از برندهای محبوب در ایران است که انواع دوچرخه ها را تولید می کند. ما در این مقاله این دو برند و تفاوت های آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

پارامترهای مهم در انتخاب دوچرخه

اگر شما برای خرید دوچرخه به فروشگاهی بروید و در مورد انواع دوچرخه ها اطلاعات کافی نداشته باشید نمی توانید انتخاب مناسبی داشته باشید، زیرا با توجه به این که دوچرخه ها انواع مختلف دارند نیازمند دانش تخصصی می باشند. بنابراین اگر به نکاتی که گفته می شود دقت کنید و با توجه به این پارامترها خرید کنید می توانید یک انتخاب ایده آل داشته باشید.

معیارهای مهم برای خرید دوچرخه برند ویوا

سایز مناسب دوچرخه

برای فهمیدن اندازه مناسب دوچرخه باید به فاصله ی زین تا رکاب و زین تا فرمان و همچنین اندازه چرخ ها توجه داشته باشید.

ترمزهای دوچرخه

همان طور که می دانید دوچرخه ها با توجه به کاربرد آن ها دارای ترمزهای مختلفی هستند، ترمزهای دیسکی نسبت به ترمزهای هیدرولیکی و لقمه ای دارای سرعت عملکرد بالاتری هستند ولی موجب افزایش قیمت دوچرخه نیز شده است.

دوشاخ دوچرخه

دو شاخ دوچرخه در دوچرخه هایی که کمک فنر ندارند و فشار بر روی چرخ های جلویی بیشتر است، دارای اهمیت زیادی است.

فرمان دوچرخه

فرمان های مختلفی بر روی دوچرخه ها تعبیه می شود، انواع دراپ، کورسی و پروانه ای را می توانید در حالت های مختلف تغییر دهید تا احساس خستگی نکنید. اگر دوچرخه ها دارای فرمان صاف باشند این موضوع باعث می شود تا تسلط بر فرمان راحت تر باشد و بتوان به راحتی آن را کنترل کرد.

قیمت دوچرخه

بهتر است دوچرخه ای را انتخاب کنید که برای شما کاربردی تر بوده و البته باید با توجه به بودجه خود  دوچرخه مناسبی را انتخاب کنید.

قطعات دوچرخه

دوچرخه هایی که دارای فریم آلومینیومی، کربن و کرون می باشند از نوع آهنی بهتر هستند، البته کربن و کروم را در ساخت دوچرخه های حرفه ای به کار می برند و بنابراین قیمت ان ها بالاتر خواهد بود.

انواع دوچرخه ویوا

دوچرخه ها با توجه به کاربرد آن ها و این که در چه مسیرهایی استفاده می شوند دارای انواع مختلفی می باشند.

دوچرخه شهری

در ساخت این نوع دوچرخه ها از آلومینیوم استفاده شده است که دارای فریم سبک می باشد. همچنین تایرهایی نازک داشته و دارای دنده و فاقد کمک فنر می باشند.

به علاوه زاویه فرمان تا زین و فاصله رکاب تا زین زیاد بوده که این موضوع باعث می شود که به راحتی بتوانید دوچرخه را کنترل کرده و بر روی آن تسلط کامل داشته باشید.

دوچرخه جاده

این دوچرخه ها نیز بسیار سبک بوده و دارای سرعت بالایی می باشند و به کمک فنر و دنده نیازی ندارند. یکی از تفاوت دوچرخه های کورسی با جاده ای در نازک بودن تایرهای آن ها است.

دوچرخه هیبریدی

دوچرخه های هیبریدی در واقع بین دوچرخه های شهری و کوهستان هستند و اغلب برای مکان های کم شیب مناسب هستند.

برندهای دیگر دوچرخه

همان طور که اشاره کردیم برندهای مختلفی دوچرخه تولید می کنند که می توان به برندهای جاینت، کندال، اسکات، کیوب، ویوا و اورلرد اشاره کرد. 4 برند ابتدایی نسبت به سایر برندها دارای قیمت بالاتری هستند.

بنابراین دوچرخه های جاینت دارای قیمت بالاتری نسبت به دوچرخه های ویوا می باشند پس می توان گفت از نظر قیمت دوچرخه های ویوا مناسب تر از دوچرخه های جاینت هستند.

برند جاینت در تایوان قرار داشته  و در کشورهای دیگری مانند تایوان، چین، هلند و مجارستان نیز شعبه دارد. تفاوت مدل دوچرخه های این برند بستگی به کاربردهای آن ها دارد.

و همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم دوچرخه های که فریم آن ها از آلومینیوم ساخته شده است نسبت به سایر دوچرخه ها قیمت پایین تری دارند. پس با توجه به موراد گفته شده برای خرید دوچرخه های جاینت باید به کاربرد آن ها توجه کرد و طبق نیاز خود دوچرخه مناسب را خریداری کنید.

همان طور که می دانید برند جاینت نسبت به سایر برندها بسیار معروف تر بوده زیرا از طراحی بسیار دقیق، متریال مرغوب برخوردار بوده و همچنین از بهترین سیستم ها برای ترمز و دنده استفاده کرده است.

برند جاینت در سال 2021 نسبت به تولید محصولات خود تجدید نظر کرده و سعی کرده که راندمان سواری آن ها را افزایش دهد، اگر شما قصد دارید که یک دوچرخه با کیفیت خریداری کرده و می خواهید دوچرخه سواری را به صورت حرفه ای دنبال کنید بهتر است دوچرخه خود را از برند جاینت خریداری کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله ویژگی های برند جاینت و ویوا را به شما ارائه دادیم بنابراین اگر شما می خواهید یک دوچرخه با قیمت مناسب خریداری کرده برند ویوا یک انتخاب مناسب است و اگر یک دوچرخه سوار حرفه ای هستید و به دنبال بهترین کیفیت هستید برند جاینت برای شما مناسب است.

دکمه بازگشت به بالا