عمومیکسب و کار ویژه

راهنمای انتخاب بهترین شرکت طراحی ویلا

چطور بهترین شرکت را برای طراحی ویلا انتخاب کنیم؟

اگر شما هم به فکر خرید زمین و طراحی و ساخت ویلا باشید ممکن است نگرانی هایی بابت انتخاب بهترین شرکت طراحی ویلا و دفتر معماری داشته باشید. انتخاب بهترین شرکت برای طراحی ویلا می تواند چالش های بسیاری را به همراه داشته باشد. ویلا یک فضای شخصی بسیار زیباست که باید به خوبی برای تحویل به مشتریان، به ابعاد مختلف آن همچون ظاهر، جلوه ویلا و همچنین استفاده درست از فضای آن توجه شود.

امروزه با نرم افزارهای فراوانی که وجود دارد بسیاری از معماران می توانند اقدام به ارایه پلان و طرح ویلا کنند.. اما موضوعی که در بسیار مهم است طراحی ویلا بر اساس اصول معماری و به درستی و بی عیب و نقص بودن و اجرایی بودن پلان هاست که هر کسی قادر به این موضوع نیست! در اینجا اگر شما نیاز به طراحی ویلای مدرن و لاکچری با رعایت اصول مهندسی و زیبایی شناسی دارید باید بتوانید بهترین شرکت طراحی ویلا را انتخاب کنید. ما در ادامه انواع سبک های طراحی ویلا را ذکر می کنیم و راهنمایی هایی برای انتخاب بهترین شرکت معماری برای طراحی ویلا خواهیم داشت. در ادامه با ما همراه باشید.

نکته اساسی انتخاب بهترین شرکت معماری طراحی ویلا

شما برای طراحی ویلا و پیاده سازی طرح های مختلف آن، نیازمند آرشیتکت و متخصصین ساخت ویلا هستید. اما چه کسی می تواند توانایی و تجربه پروژه ها را داشته باشد و بتواند ویلای شما را به بهترین نحو، با سلیقه ای طراحی کند که برای شما کاملا شگفت انگیز باشد و با بهترین و مدرن ترین روش های حال حاضر به شما آن را تحویل دهد؟

نکته مهم اینست که شما بدانید چه سبکی از ویلا را دوست دارید. برای انتخاب بهترین شرکت طراحی ویلا بسیار مهم است به سابقه نمونه کارهای اجرایی شرکت های معماری نگاه بیاندازید. اگر شما سبک مدرن را برای ویلای خود می پسندید مطمینا یک شرکت معماری با تخصص در سبک کلاسیک یا روستیک مناسب کار شما نیست. برای روشن تر شدن موضوع در ادامه سبک های طراحی ویلا را بررسی میکنیم.

انواع سبک های طراحی ویلا

در کشور ما ایران، طرح ها و سبک های مختلفی برای طراحی ویلا وجود دارند. البته در سال های اخیر نسبت به گذشته تغییرات بسیار زیادی داشته اند. خانم مهندس فخری قربانی، تیم خود را به روز کرده است. بهترین متریال و نوع طراحی را برای پیاده سازی هر کدام از این روش های طراحی و سبک های طراحی ویلا به شما پیشنهاد خواهند داد. در ادامه به چند نوع از سبک های طراحی ویلا به صورت های مختلف می پردازیم:

طراحی ویلا شهری

این سبک ساخت ویلا را بیشتر در شمال کشور باید دیده باشید و دلیل استفاده از این سبک طراحی، زمین کم و یا زمین های به هم چسبیده می باشد. این سبک معماری باعث می شود تا شما یک نمای آزاد داشته باشید و در این طرح، ویلای شما با دیوار همسایگان احاطه خواهد شد. این سبک طراحی ویلا، موجب صرفه جویی در میزان  هدر رفت زمین می شود و یک نوع طراحی به صرفه می باشد.

طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا مدرن معمولا در مکان های سرسبز و طبیعی ساخته می شود و به دلیل اینکه اکثر مردم، در کلان شهر ها زندگی می کنند و آلودگی هوا و ترافیک بسیار زیاد است، معمولا این ویلاها در بیرون از شهر و در مکان های با هوای بهتر ساخته می شوند. مهندسین در طراحی ویلا مدرن سعی می کنند در داخل ویلا نیز فضایی دلباز را ایجاد کنند و با ایجاد فرورفتگی هایی در دیوارهای بیرونی ویلا باعث ایجاد سایه در نمای ویلا می شود. همچنین با این طراحی، از تابش مستقیم نور خورشید به داخل ویلا جلوگیری می شود.

طراحی ویلا کلاسیک

ویلاهای کلاسیک را با این سبک طراحی ویلا می سازند. اولین بار طراحی ویلا به صورت کلاسیک در یونان باستان انجام گرفته است و جزو طراحی های قدیمی است. هدف از ساخت ویلا با معماری کلاسیک نشان دادن بزرگی و شکوه ویلا است. در طراحی ویلا به صورت کلاسیک، معمولا از المان های بزرگ و تزئینی و طاق های بلند و سر ستون های بزرگ و مجلل استفاده می شود. استفاده از مجسمه نیز در طراحی ویلا به صورت کلاسیک کاربرد زیادی دارد.

طراحی ویلا مینیمال

طراحی ویلا مینیمال یک روش ساده در طراحی ویلا می باشد که در عین سادگی بسیار به چشم می نشیند و جذابیت زیادی را برای افراد ایجاد می کند. در این نوع طراحی ویلا، طراحان و آرشیتکت ها سعی می کنند تا مدل و طراحی دلخواه خود را با استفاده از ساده ترین طرح ها به دست آورند. یکی از ویژگی هایی که در طراحی ویلا مینیمال وجود دارد این است که طراحان در آن از کمترین تعداد دیوار استفاده می کنند و از رنگ های روشن بیشتر برای رنگ دیوارها استفاده خواهد شد.

فاکتورهای مهم انتخاب بهترین شرکت طراحی ویلا

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید هنگام انتخاب یک شرکت طراحی ویلا به آنها توجه کنید. در ادامه به برخی از این فاکتورها اشاره می‌کنیم:

1: فکر دربارۀ خواسته خود از طراحی ویلا

قبل از شروع تماس با شرکت طراحی ویلا، باید برخی از اطلاعات اساسی را در ذهن خود داشته باشید. به‌عنوان‌مثال، متراژ زمین خود، بودجه که برای طراحی یا ساخت ویلا در نظر گرفته‌اید و سبک طراحی ویلا و دیگر موارد مهم، از عواملی هستند که در هزینه موردنظر شما تأثیر می‌گذارند. هر چه‌قدر که شما در ابتدای طراحی ویلا به طراح ویلا خود، جزئیات بیشتری را در نظر بگیرید، انتخاب یک شرکت طراحی ویلا که متناسب با نیاز شما بتواند بهترین ویلا را برای شما طراحی کند، آسان‌تر خواهد شد.

2: تجربۀ شرکت طراحی ویلا

برای ایجاد ویلایی که در همه جهات ایدئال باشد، یک طراح در مجموعۀ طراحی و ساخت ویلا باید تجربۀ کافی داشته باشد تا باتوجه‌به روند پروژه‌های گذشته و تجربه‌های خود، ویلایی ایدئال را برای شما طراحی کند. اگر شما تجربۀ لازم برای این طراحی‌ها را ندارید باید بدانید که جای نگرانی وجود ندارد. زیرا شرکت‌های مختلفی در زمینۀ طراحی ویلا فعالیت می‌کنند.

شما باید توجه داشته باشید که ساخت ویلا، بخش عمده‌ای از بودجۀ شما را به خود اختصاص می‌دهد؛ بنابراین انتخاب یک شرکت که دارای تجربه‌های خوبی در زمینۀ ساخت ویلا باشد، می‌تواند از هدررفتن زمان و هزینه‌های شما جلوگیری کند. مزیت انتخاب طراح ویلا و سازنده ویلا که مدت‌ها در این حرفه فعالیت داشته‌اند، درک ماهرانه آنها از قیمت‌ها است. آنها دقیقاً می‌دانند که برای ساخت طراحی ویلا انجام شده، چه چیزهایی لازم است و هزینۀ آن چقدر است.

این دانش به طراح ویلا کمک می‌کند تا باتوجه‌ به بودجۀ شما بهترین تصمیم‌ها را بگیرند. شرکت‌های مسلط در زمینه طراحی ویلا، مسئولیت کامل نقل‌قول‌های خود را بر عهده می‌گیرند و بهترین خدمات را باتوجه‌به بودجۀ مدنظر، برای شما ارائه می‌دهند. شما به‌عنوان مشتری، ساعات زیادی را با طراحان ویلا سپری خواهید کرد. وظیفۀ آنها این است که نیازهای شما را اولویت‌بندی کرده و بهترین تصمیم‌ها را بگیرند. البته پیروی از خواسته‌های شما تا جایی صورت می‌گیرد که خواسته‌های شما منطقی باشد.

شما باید در طول روز چندین بار با آنها در تماس باشید و از مشاورۀ آنها استفاده کرده یا نظر خود دررابطه‌با تغییر طرح ویلا را با آنها به اشتراک بگذارید. حتماً از مدت‌زمان فعالیت شرکت طراحی ویلا موردنظر خود در زمینۀ طراحی و ساخت ویلا، تعداد ویلاهایی که این شرکت هرساله طراحی می‌کند نیز سؤال کرده یا تحقیق کنید. در صورت عدم دسترسی و حضور در شرکت موردنظر، شما به‌صورت آنلاین می‌توانید نمونه کارهای آنها را مشاهده کنید.

3: شناسایی هدف خود از طراحی ویلا

دلیل شما برای طراحی یک ویلا در یک زمین چیست؟ شما باید قبل از طراحی ویلای مدنظر، این سؤال را از خود بپرسید.

4: انعطاف‌پذیری طراح ویلا

طراحی و ساخت ویلا امری بسیار پرهزینه است. اگر شما بودجۀ کافی برای طراحی و ساخت ویلا را نداشته باشید ممکن است پروژه شما نیمه‌کاره تمام شود. شما باید در نظر داشته باشید که هزینه یک ویلا تنها محدود به طراحی نمی‌شود و بیشتر بودجه‌ای که شما باید برآورد بکنید مربوط به ساخت ویلا است.هزینه‌هایی مانند هزینه‌های مصالح و بیمۀ و وسایل درون آن، هزینه‌های کارگران و پیمانکاران بخشی از این هزینه‌ها هستند.

سوالات متداول:

هدف شما از طراحی ویلا چیست؟

مگر نمیخواهید مکانی آرام، امن و سرشار از امکانات داشته باشید تا بی دغدغه استراحت کنید و در کنار خانواده و دوستان تعطیلات عالی را بگذرانید. اگر هدف شما از دریافت خدمات طرحی ویلا این است پس جای درستی آمده اید.

از کجا بهترین شرکت طراحی ویلا را بیابیم؟ چگونه به آنها اعتماد کنیم؟

باید تمامی قرارداد طراحی و اجرا و ساخت ویلا را صفر تا صد بخوانید و از کسانی درخواست اجرای ویلایتان را داشته باشید که در تمامی مراحل ضمانت کافی را به شما بدهد که در گروه معماری مهندس متینه درویشیان تمامی مراحل کاملا تضمینی است.

قیمت طراحی ویلا چقدر است؟

بسته به متراژ زمین، سبک و سلیقه مورد نظرتان، میزان امکانات مد نظر شما و میزان بودجه در نظر گرفته برای تجهیز و دکوراسیون ویلایتان متفاوت خواهد بود. اما در گروه معماری مهندس متینه درویشیان قبل از شروع هر مرحله کاملا دقیق براورد خواهد شد تا کارفرما در اواسط کار به مشکل مالی نخورد.

چه سبکی مناسب تر است؟

تمامی سبک ها از مدرن و کلاسیک تا مینیمال و روستیک را برایتان طراحی و اجرا خواهیم کرد. البته بهتر است منطقه جغرافیایی شما نیز بررسی شود.

آیا طراحی رایگان است؟

بله. در صورتی که ساخت ویلا و یا اجرای بازسازی ویلا و دکوراسیون داخلی ویلایتان با ما باش تمامی مراحا طراحی رایگان خواهد بود.

طراحی ویلا جزو پروژه‌ هایی می باشد که اغلب طراحان به آن علاقمند هستند، زیرا در طراحی یک ویلا، معمار می تواند اوج هنر و خلاقیت خود را به نمایش بگذارد.

کلام آخر

یک شرکت طراحی و ساخت ویلا با سابقه تخصصی معماری در این زمینه وسابقه در عرصه ساخت ویلا و طراحی آن، می تواند برای تمامی سبک های طراحی ویلا به شما کمک کند. پیشنهاد می کنیم برای اینکه هزینه خود را به درستی بر روی فضایی مناسب مدیریت کنید، یک گفتگو با متخصصان این حوزه داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا