عمومیکسب و کار ویژه

نماشویی با کلایمر چگونه است؟

کلایمر چیست و نماشویی با آن چگونه است؟

دستگاه کلایمر اسانبر نما که توسط شرکت ما تولید شده است، برای ساخت نمای ساختمان، دکوراسیون ، و نگهداری نما و…. ایده آل است. همچنین در نصب آسانسور ، ساخت کشتی و تعمیر ، یا در مناطق دیگر مانند مخزن بزرگ ، پل ، خاکریز و دودکش به طور گسترده ای استفاده می شود. این پلتفرم دسترسی راحت تر ، آسان تر و کارآمدتر را برای کارگران فراهم می کند. کلایمر یک تجهیزات دسترسی معلق موقت با عملکرد الکتریکی است که برای کار در ارتفاعات استفاده می شود. یک سکوی متحرک که توسط یک موتور رانده می شود ، از طریق مکانیزم تعلیق در نمای ساختمان قرار می گیرد و در امتداد سطح عمودی ساختمان به وسیله طناب های سیم فولادی معلق می شود.

دستگاه کلایمر اسانبر نما یک جایگزین داربست، اقتصادی برای هر سایت ساختمانی می باشد. شما با اجاره کلایمر می توانید، به پرسنل اجازه دهید تا بدون توجه به ارتفاع ساختمان ، به راحتی به نماها و دیوارها دسترسی داشته باشند. سیستم عامل کلایمر که توسط یک واحد پایه کنترل می شود ، از یک سیستم سکوی آهنی مدولار ساخته شده است که در متراژهای متفاوت موجود است. از مزایای این پیشرفته ترین راه حل حمل و نقل عمودی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی ارگونومیک به شما امکان می دهد ارتفاع کار را تنظیم کنید
 • دستگاه ایمن با سرعت بیشتر
 • صرف هزینه و زمان کمتر
 • اجزای گالوانیزه گرم غوطه ور با پوشش ضد خوردگی
 • ماژول های قابل تعویض
 • وینچ قابل تمدید
 • بهترین صنعت گارانتی و پشتیبانی محصول

دستگاه کلایمر اسانبر نما در خانه های کوچکتر ، برج خنک کننده ، سیلوها ، چاله ها و کارخانه های صنعتی نیز استفاده می شوند. سکوها با سیستمی شامل وینچ های بی پایان نصب شده اند تا از بالا بردن ایمن پرسنل و مواد اطمینان حاصل کنند. برای یک تجربه کار آسان دستگاه کلایمر اسانبر نما بسیار دقیق تنظیم می شوند ، بنابراین کارگران می توانند مستقیماً به فضای کار خود دسترسی داشته باشند.

با توجه به سیستم ساخت دستگاه کلایمر اسانبر نما ، می توان از آنها در ارتفاعات مختلف برای عملیات متفاوت با دسترسی بهتر و آسان تر استفاده کرد، که با توجه به نیازهای سایت های مختلف ساخت و ساز، قابل تنظیم هستند.  دستگاه کلایمر اسانبر نما در دوام ، عملکرد و کارایی بی نظیر است و بهترین جایگزین برای داربست های سنتی می باشد. کفسابی و سنگسابی به معنای سابیدن سنگ و لایه برداری سنگ برای از بین بردن ایرادات سنگ می باشد.

ویژگی های دستگاه کلایمر اسانبر نما

سیستم عامل های معلق ( دستگاه کلایمر اسانبر نما ) با صرفه جویی در فضا ، ارتعاشات یا صداهای مزاحم ایجاد نمی کنند. علاوه بر کنترل آسان و مونتاژ دقیق ، این سیستم عامل های خاص تجهیزات امنیتی مختلفی را ارائه می دهند. به ویژه در ارتفاعات بلند دستگاه کلایمر اسانبر نما بسیار ایمن تر و کارامدتر از هر روش دیگری برای دسترسی می باشد. هر سیستم عامل دستگاه کلایمر اسانبر نما برای نیازهای متمایز تخصصی است و پارامترهایی را فراهم می کند که در معیارهای زیر قابل تفکیک هستند:

 • حمل و نقل کالا
 • کشش
 • سرعت بلند کردن
 • طول سکو
 • کنترل ولتاژ
 • اتصال برق

دستگاه کلایمر اسانبر نما ، دسترسی به اضلاع یک سازه یا نما را برای انواع مختلف امکان پذیر می کند. این پلت فرم برای نصب پنجره ها ، حمل مصالح نما ، نقاشی ، آجرکاری و هر گونه عملیات بر روی نمای ساختمان استفاده می شود. اما گاهی اوقات آنها همچنین برای کارهای تعمیر و نگهداری در توربین های بادی ، سکوهای دریایی یا برج های خنک کننده نیروگاه ها نیز به کار می روند.

دستگاه کلایمر اسانبر نما به صورت عمودی در امتداد سازه حرکت می کنند و کاربران می توانند به صورت افقی روی سیستم عامل حرکت کنند. پلت فرم های کلایمر محکم ، قوی و قابل اعتماد هستند. بنابراین شما می توانید با اجاره کلایمر ساختمانی از تنظیمات بی شماری لذت ببرید. دستگاه کلایمر با داشتن کابل ها و دسته های بسیار محکم ، شما را همیشه در ارتفاعات ایمن نگاه می دارد. برای به دست آوردن قیمت کفسابی ساختمان و همچنین خدمات دیگر با تیم کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرایط لازم برای دستگاه کلایمر

 •  ساختار دستگاه کلایمر اسانبر نما باید وزن تعیین شده  بار را به راحتی تحمل کند. ( آزمایش بار قبل از خروج از کارخانه انجام می شود. )
 • جوشکاری اجزای اصلی سکوی معلق آویز باید از نظر کیفیت بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که جوشها از الزامات طراحی برخوردار هستند.
 •  صفحه پایین دستگاه کلایمر اسانبر نما باید اقدامات ضد لغزش داشته باشد.
 • اتصال بین سکوی معلق سکو و مکانیزم بالابر باید محکم و قابل اعتماد باشد و نباید هیچ سستی داشته باشد و باید مرتباً بررسی شود.
 • یک حصار ایمنی ثابت باید روی سکوی معلق آویزان نصب شود.
 • تمام اجزای دستگاه کلایمر باید صاف و بدون سوراخ باشد.
 • پس از نصب نباید هیچگونه کجی ، تغییر شکل و سایر نقص ها وجود داشته باشد.
 • سکوی آویزان سکو باید طوری طراحی شود تا از برخورد با سطح دیوار جلوگیری کند و پایداری مناسب را داشته باشد.
 • اگر سکوی معلق آویز به درب مجهز باشد ، درب آن نباید به سمت خارج باز شود .
 • الزامات مربوط به دستگاههای حفاظت ایمنی مجهز به ترمز ، محدودیت حرکت ، قفل ایمنی و غیره هستند و برای نصب باید بازرسی شوند.
 • ترمز دستگاه کلایمر اسانبر نما باید مطابق با الزامات ایمنی باشد.
 •  عملکرد قفل ایمنی باید حساس باشد ، کار باید قابل اعتماد باشد ، و باید تحت بازرسی و آزمایش دقیق قرار گیرد.
 •  در صورت لزوم ابزار ضد شیب باید روی سکوی معلق ارائه شود.

دستگاه کلایمر اسانبر نما صرفه جویی در وقت و هزینه

دستگاه کلایمر از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه تر از اجاره داربست های فلزی سنتی می باشد و علاوه بر مزیت به صرفه بودن مزیت های دیگر مانند سطح ایمنی بالاتر و سرعت بیشتر می باشد.

کلایمر برای این بهتر است که، پلت فرم مورد استفاده در هر پروژه بستگی به ارتفاع و نوع نمای آن ساختمان تفاوت دارد و به صورت اختصاصی طراحی می گردد. در صورت استفاده از خدمات ارتفاع نوردان ایران، خرابی دستگاه زمان اجاره کلایمر، سرویس و تعمیرات توسط پرسنل مجرب شرکت ارائه می شود. در استفاده از کلایمر برای جلوگیری از حوادث، حفاظت از سقوط کابین و یا پاره شدن سیم ها ضروری است و ایمنی کابین نیز اهمیت فوق العاده ای برای پرسنل دارد ، که باید قبل و بعد از هر استفاده ای مورد بررسی قرار گیرد.

جایگزین داربست معلق یا همان کلایمر قابل تنظیم به منظور بالا بردن مقدار بار قابل تحمل و ایمنی و کاهش خطرات احتمالی طراحی می شود. همچنین دستگاه کلایمر اسانبر نما باید قادر باشد، تا در هنگام کار مصالح ساختمانی کارگران را بدون اینکه به سیستم اسیبی وارد شود بالا و پایین کند. بنابراین سیستم عامل های کلایمر باید بتوانند بار خود را چه در حالت ایستاده و چه در حال حرکت تحمل کنند .

کلایمر های متحرک را می توان به عنوان یک روش مقرون به صرفه، در زمینه عملیات در ارتفاع دانست ، که ارتفاع نوردان ایران مفتخر است با ارائه بهترین دستگاهها در زمینه فروش و اجاره به شما کارفرمایان گرامی یاری رساند. هم چنین پلت فرم دیگری که در ارتفاع های کمتر در وقت و هزینه برای شما به صرفه است، میتوان  را نام برد. که ارتفاع نوردان ایران در زمینه اجاره و فروش آن فعال می باشد.

به طور معمول نمای ساختمان ها برای سالم ماندن باید در بازه های زمانی مختلف و مشخصی شستشو شوند به این دلیل که پس از گذشت زمان و با نشستن گرد و غبار و دوده ها بر روی نمای ساختمان و همچنین بارش باران های اسیدی موجب نفوذ جرم ها به خورد نمای ساختمان می شود و تنها راه جلوگیری از این مشکل نماشویی ساختمان و استفاده از مواد های نانو آب گریز می باشد.

اگر نمای ساختمان شما در بازه های زمانی مختلفی شستشو شود نمای ساختمان شما تمیز تر خواهد ماند و همچنین قیمت نماشویی ساختمان بسیار کمتر از هزینه نماشویی و شستشوی نمای یک ساختمان کثیف و آلوده خواهد شد. همان طور که می دانید زیبایی و طراحی نمای ساختمان ها در بالا بردن ارزش ملک نقش بسیار مهمی را دارد و به نوعی وضعیت نما کت و شلوار نمای ساختمان شما می باشد پس بهتر است به نظافت و نگهداری نمای ساختمان خود اهمیت ویژه ای هم قائل باشید تا ارزس ملک شما هم بالا باشد.

قیمت نماشویی چگونه محاسبه می شود؟

برای تعیین عوامل مختلفی وجود دارد که باید توسط کارشناسان و مشاورین شرکت های نماشویی برسی و سپس با توجه به وضعیت فعلی ساختمان تعیین نرخ شود. معمولا اکثریت شرکت های اجرا کننده خدمات نماشویی در تهران می باشند و بیشترین تقاضای نماشویی در استان تهران و کرج می باشد. به طور کلی کارشناسان و مشاورین شستشوی نما و کفسابی در کرج، میزان تعیین قیمت را با توجه به فاکتور هایی که در لیست زیرارائه شده است مشخص می کنند شامل:

 • یکی از مهم ترین عواملی که در تعیین قیمت نقش دارد متراژ نمای ساختمان و همچنین ابعاد آن می باشد. یعنی شخص متخصص در اولین مرحله باید به میزان ارتفاع نمای ساختمان و همچنین متراژ کلی نما دقت کند و قیمت را با توجه به هر متر مربع معین کند که معمولا برای ساختمان هایی که متراژ بالایی دارد قیمت اجرا کمتر می شود.
 • روش و نحوه نماشویی ساختمان یکی دیگر از مهم ترین فاکتور ها برای شستشوی نما می باشد و حتما باید به نحوه شستشوی نمای ساختمان که به صورت نماشویی با طناب باشد یا داربست و یا کلایمر دقت شود. زیرا نرخ اجرای کار در هر روش با توجه به سختی کار متفاوت می باشد و قطعا در تعیین نرخ هم موثر خواهد بود.
 • موقعیت مکان جغرافیایی و دسترسی مسیر شهری در تعیین نرخ موثر می باشد و قطعا قیمت اجرای نماشویی در تهران و کرج کمتر از سایر شهر های دیگر می باشد. یکی از دلایلی که قیمت نماشویی در تهران کمتر از شهرهای دیگر می باشد همان طور که در اول بند اشاره شد این است که اکثریت شرکت های اجرا کننده خدمات نظافت نمای بیرونی ساختمان در تهران می باشند و دسترسی شهری به پروژه ها راحت تر از شهرهای دیگر می باشد.
 • نحوه نماشویی نما هم در میزان تعیین نرخ موثر می باشد. زیرا هزینه شستشو به صورت سند بلاست با هزینه شستشو به صورت واترجت کاملا متفاوت و متغییر می باشد و همچنین زمان اجرای کار در هر دو روش متغییر است پس باید به نحوه و روش شستشو هم توجه کرد.
 • میزان شدن آلودگی نمای ساختمان و همچنین مقدار مواد مورد نیاز برای پاکسازی و نظافت نمای ساختمان از فاکتور های بسیار مهم در تعیین نرخ نماشویی می باشد.
 • یکی دیگر از عوامل تاثییر گذار در هزینه نماشویی جنس نمای ساختمان و همچنین مصالح استفاده شده در نما می باشد. مثلا برای مثال هزینه شستشوی نمای آجری با نمای شیشه ای کاملا متفاوت می باشد و برای هر کدام از جنس نما ها مواد مختلفی استفاده می شود و زمان اجرای کار در هر کدام کاملا متفاوت می باشد.

تمامی موارد ذکر شده از فاکتور های بسیار مهم در تعیین قیمت می باشند و نرخ ارائه شده توسط کارشناسان با توجه به موارد ذکر شده مشخص می شود.

انواع روش های نماشویی ساختمان

روش های مختلفی برای نماویی ساختمان وجود دارد که هر کدام با توجه به طراحی و وضعیت فعلی نمای ساختمان شما انتخاب و اجرا می شود که شامل:

 • نماشویی با طناب
 • نماشویی با داربست
 • نماشویی با کلایمر
 • نماشویی با جرثقیل های سبد دار
 • نماشویی با بالابرهای هیدرولیکی

با کلیه مواردی که ذکر شد نماشویی ساختمان قابل اجرا بوده و در حال حاضر در سراسر کشور با تمامی روش ها نظافت نمای بیرونی ساختمان انجام می شود. و هر کدام از روش ها محدودیت ها و همچنین مزایا و معایب خود را دارند که در ادامه مطالب به توضیحات کاملی درباره انواع روش های نماشویی ساختمان خواهیم پرداخت. به نقل از شرکت نماشویی یکی از بهترین روش هایی که برای اجرای شستشو و نظافت نمای بیرونی ساختمان خود می توانید استفاده کنید روش نماشویی با طناب می باشد.

نماشویی با طناب

روش نماشویی با طناب یکی از روش های پیشرفته و تخصصی برای نماشویی ساختمان می باشد که در حال حاضر در سراسر جهان از این روش تابعیت می شود و دارای استاندارد بین المملی می باشد. این روش یکی از کم هزینه ترین و مطمئن ترین روش ها برای ایمنی می باشد. ایمنی این روش کاملا مطئمن بوده و ثابت شده می باشد به نوعی که از این روش برای نماشویی برج های بسیار بزرگی همچون برج خلیفه و برج میلاد تهران استفاده می شود.

در این روش به دلیل عدم استفاده داربست یا کلایمر هزینه اضافه ای برای اجاره ابزار های کار در ارتفاع پرداخت نخواهد شد و کلیه مراحل شستشو با استفاده از طناب های کفسابی ایران کاری و هارنس های کار در ارتفاع انجام می شود. افرادی که خدمات نماشویی با طناب را انجام می دهند باید از تجربه و حرفه بالایی برخوردار باشند و بتوانند تعادل خود را در هنگام استفاده از دستگاه نماشویی حفظ کنند. نام دیگر این روش نماشویی با کفسابی ایران یا کفسابی ایران کاری می باشد.

نماشویی با داربست

نماشویی با داربست یکی از روش های قدیمی و سنتی برای اجرای نماشویی ساختمان می باشد که خوشبخانه با پیشرفت تکنولوژی دیگری نیازی به استفاده از بستن داربست به جهت نظافت نمای بیرونی ساختمان نمی باشد. اما در بعضی از مواقع به دلیل عدم وجود کارگاه مناسب برای بستن طناب های کفسابی ایران کاری و یا عواملی دیگری که امکان کار با طناب وجود نداشته باشد از روش نماشویی با داربست استفاده می شود. متخصصین شستشوی نمای شرکت کفسابی ایران به جهت بالا بردن سطح ایمنی کار در زمان استفاده از داربست از هارنس های کار در ارتفاع و کمربند های ایمنی مخصوص داربست استفاده میکنند از خطرات احتمالی در اجرای کار جلوگیری شود.

نماشویی با کلایمر

یکی دیگر از روش های نشستشوی نمای ساختمان نماشویی با کلایمر است که معمولا در نماهایی که دسترسی اجرای کار با طناب سخت می باشد استفاده می شود. کلایمر یکی از دستگاه های نفر بر سبد دار می باشد که معمولا دو یا چهارز نفر با توجه به اندازه کلایمر نصب شده در نمای ساختمان می توانند از آن استفاده کنند و خدمات نماشویی ساختمان با کلایمر را انجام دهند.

نماشویی ساختمان با جرثقیل

نماشویی ساختمان با جرثقیل معمولا زمان هایی مورد استفاده قرار میگیرد که امکان استفاده از نماشویی با طناب و یا بستن داربست و کلایمر وجود نداشته باشد. در این روش از کار برای نماشویی ساختمان از جرثقیل های سبد دار استفاده می شود که قیمت نماشویی ساختمان و همچنین هزینه اجاره جرثقیل بین کارفرما و اجرا کننده کار توافقی محاسبه می شود.

نماشویی با بالابرهای هیدرولیکی

این روش هم معمولا برای ساختمان هایی امکان استفاده از طناب و بستن داربست و کلایمر وجود نداشته باشد استفاده می شود. از بالابرهای هیدرولیکی برای ساختمان هایی که ارتفاع آنها کم می باشد توسط شرکت کفسابی ایران استفاده می شود.

شرکت نماشویی

شرکت نماشویی کفسابی ایران یکی از قدیمی ترین و با تجربه ترین شرکت ها در زمینه خدمات کار در ارتفاع و نماشویی ساختمان می باشد. این شرکت بیش از دو دهه است که خدمات نظافت نمای بیرونی ساختمان را در سراسر کشور به مشتریان خود ارائه میکند و تا به حال بیش از هزار پروژه موفق در زمینه نماشویی با راپل داشته است. همواره مشتریان این شرکت سازمان ها و ارگان هایی دولتی همچون صدا وسیما و مشتریان خارجی مانند شرکت کوزو می باشد. کلیه متخصصین نماشوی این شرکت کاملا دوره دیده و با تجربه در اجرای کار می باشند و خدمات شستشوی نما را به صورت تضمینی انجام می دهند.

دکمه بازگشت به بالا