عمومیکسب و کار ویژه

معرفی پنل اس ام اس {api وب سرویس} ویژه برنامه نویسان

وب‌سرویس یا Web API چیست؟

پیش از تخصصی شدن بحث وب سرویس پیامکی ویژه برنامه نویس‌ها باید اول تعریف مشخصی از API داشته باشیم. به صورت کلی API (یا رابط برنامه‌نویسی اپلیکیشن) خدمتی برای تسهیل پروژه‌هاست که زحمت پیاده‌سازی بخشی از پروژه‌ از قبل انجام شده را با چند درخواست ساده (چند خط کدهای از قبل آماده) انجام خواهد داد. بگذارید کمی ساده‌تر این پنل اس ام اس را توضیح دهم.

فرض کنید وارد رستوران شدید، میزتان را انتخاب می‌کنید و مشغول بررسی منو می‌شوید. تمام غذاهای منو در آشپزخانه رستوران آماده است، اما سفارش شما باید به گوش آشپز هم برسد! در این مثال، گارسون که سفارش را یادداشت کرده، به آشپزخانه اطلاع داده و بعد به شما تحویل می‌دهد، یک API خواهد بود. در واقع وقتی گرسنه هستید، به جای اینکه خودتان دست‌به‌کار شوید و صفر تا صدش را آماده کنید، تنها با پرداخت هزینه و چند درخواست ساده در کمترین زمان غذای دلخواهتان آماده خواهد شد. در این مثال:

 • آشپزخانه را سرور (یا ارائه دهنده یک سرویس خاص) در نظر بگیرید
 • شما که غذا سفارش غذا دادید، کلاینت (یا درخواست کننده سرویس) هستید
 • پیشخدمت رستوران API است که زحمت شما را کم کرده، درخواست را گرفته و به سرویس‌دهنده موردنظر انتقال می‌دهد تا نتیجه درخواست را تحویل دهد.

تمام APIهایی که در بستر شبکه در حال فعالیتند را web API یا همان وب‌سرویس می‌گوییم. از مثال‌های عینی web API را می‌توان نقشه گوگل در اپلیکیشن‌های مختلف (برای تعیین محل)، ثبت‌نام با استفاده از پست الکترونیکی گوگل در سایت‌های مختلف (برای تسهیل پروسه ثبت‌نام)، پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوا و … اشاره کرد.

کاربرد وب سرویس پیامکی

ارسال پیامک تبلیغاتی به صورت انبوه اصلی ترین کاربرد وب سرویس ارسال پیامک است. این سرویس جزو پر کاربرد ترین سرویس های در حال فعالیت می باشد. استفاده از این وب سرویس به راحتی امکان تبادل اطلاعات را بین سرویس های مختلف فراهم می کند. وظیفه اصلی وب سرویس ها تبادل اطلاعات بین افراد و مشتری ها می باشد. با استفاده از این سرویس می توانید متن مورد نظر خود را انتخاب نمایید و به شماره های از پیش تعیین شده ارسال نمایید.

نحوه کار با سرویس پیامکی بسیار راحت می باشد و یکی از مزیت های اصلی این وب سرویس امکان ارسال پیامک به صورت عمده می باشد، چرا که از هر پلتفرمی اقدام به ارسال پیامک به تعداد افرادی بیش از حد مجاز نمایید، توسط پلتفرم مورد نظر بلاک می شوید. اما با استفاده از این وب سرویس بدون نگرانی از بلاک و ربات تشخیص دادن حساب کاربری شما، امکان ارسال پیامک به صورت عمده برای شما فراهم می شود.

وب سرویس پیامکی بر اساس پیش شماره و کد پستی: در هر شهری که ساکن هستید با استفاده از این سرویس می توانید به افراد مختلف پیامک ارسال کنید. به طور مثال می توانید تعیین کنید که پیامک برای افرادی که دارای خطوط همراه اول هستند ارسال شود یا برای افرادی که خط ایرانسل و یا غیره دارند. علاوه بر تمامی این ویژگی ها، قادر خواهید بود بر اساس کد پستی محل کار و سکونت خود تعیین نمایید تا پیامک برای همسایگان شما در محله مذکور ارسال شود.

این کار باعث می شود اگر دارای کسب و کاری هستید به راحتی مشخصات کسب و کار و یا اطلاعاتی را که قصد ارسال آن را دارید را برای افراد نزدیک به خود ارسال نمایید. این کار باعث می شود افراد راحت تر با شما ارتباط بگیرند و ترغیب به استفاده از خدمات شما شوند.

امکانات وب سرویس ارسال پیامک

همانطور که در بالاتر نیز ذکر کردیم وب سرویس پیامکی دارای امکانات بی شماری می باشد. وب سرویس ارسال پیامک به شما این امکان را می دهد که با توجه به هدفی که دارید کاربرد های فوق العاده این وب سرویس را تجربه نمایید. امکانات استفاده سرویس پیامکی به شرح ذیل می باشد:

 • تایید حساب کاربری: با استفاده از وب سرویس، امکان ارتقاء کسب و کار و نرم افزار های موجود در سایت شما میسر می باشد. با استفاده از این امکان، کاربری که در سایت شما ثبت نام می کند بعد از تکمیل ثبت نام کدی حاوی فعالسازی پنل خود دریافت می کند. این پیامک و کد ارسال شده، برای کاربر کاملا انحصاری می باشد و باعث ارتقا امنیت کسب و کار شما می شود.
 • اطلاع رسانی به مشتریان: با استفاده از این امکان قادر خواهید بود در صورتی که کالای خریداری شده از سمت مشتری برای وی ارسال شد، برای او یک پیامک حاوی اطلاع رسانی از زمان ارسال، پیامک شود. این امکان برای افرادی مفید می باشد که صاحب کسب و کار اینترنتی و فروشگاه آنلاین هستند. با این روش و ارسال پیامک به مشتریان خود، این اطمینان را خواهید داد که کالا به زودی به دستشان می رسد.

با استفاده از وب سرویس پیامکی به راحتی می توانید بر اساس نوع خدمات و اطلاعاتی که قصد ارائه آن را دارید برای افراد محدوده مورد نظر خود پیامک ارسال کنید. لازم به ذکر است یکی از امکانات سرویس پیامکی ارسال چندین هزار پیامک در چند ثانیه می باشد. به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن می توانید به ارسال پیامک برای افراد مختلف اقدام نمایید.

ویژگی های وب سرویس پیامکی

وب سرویس پیامکی دارای ویژگی های بی شماری می باشد که در ادامه به این ویژگی ها اشاره خواهیم کرد:

با استفاده از وب سرویس پیامکی، پیامک ها با سرعت بسیار بالا ارسال می شوند.

 ارائه پشتیبانی در صورت بروز هرگونه مشکل.

با استفاده از این وب سرویس امکان ارسال پیامک، با امکان فیلتر های متفاوت را خواهید داشت. همانطور که در بالاتر نیز ذکر کردیم با استفاده این وب سرویس می توانید به راحتی تعیین نمایید تا پیامکی که از قبل آماده کرده اید برای چه پیش شماره هایی و با چه کد پستی و برای کدام شهر ارسال شود.

مزایای استفاده از سرویس پیامکی

استفاده از سرویس پیامکی دارای مزایای بی شماری می باشد. در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد:

 • تعرفه بسیار پایین در زمان ارسال پیامک: با استفاده از  سرویس پیامکی مجموعه آموت در هنگام ارسال پیامک با تعرفه های بسیار کم روبرو خواهید شد همچنین با استفاده از پکیج های مجموعه آموت امکان ارسال پیامک برای افرادی که خطوط تبلیغاتی را بلاک کرده اند میسر خواهد شد.
 • بازگشت هزینه در صورت عدم ارسال پیامک: به هر دلیلی اگر اس ام اس برای فرد ارسال نشده باشد هزینه اس ام اس عودت داده می شود و این مورد یکی از ویژگی های فوق العاده خرید از مجموعه آموت می باشد.
 • ارائه پشتیبانی 24 ساعته: همانطور که در بالاتر نیز ذکر کردیم اگر در طول زمان استفاده از سرویس پیامکی با مشکلی روبرو شدید قادر خواهید بود تا مشکلات خود را با مشاورین مجموعه آموت در میان بگذارید تا هر چه سریعتر نسبت به رفع مشکل اقدام شود.

روش های اتصال به  وب سرویس پیامکی

لازم است بدانید برای اتصال به وب سرویس پیامکی دو راه کلی وجود دارد که در ادامه به این دو راه اشاره خواهیم کرد:

استفاده از وب سرویس REST:

در این روش برای استفاده به آی پی های متفاوت، از HTTP استفاده می شود. یکی از بهترین و مهم ترین ویژگی های روش REST استفاده از روش HTTP به جای استفاده از روش های متفاوت و سخت سیستم های دیگر می باشد. با استفاده از این روش سرعت شما در ارسال و دسترسی، دو برابر روش های دیگر خواهد بود. نکته قابل ذکر در خصوص استفاده از REST عدم نیاز به استفاده از سخت افزار های سخت و پیچیده می باشد. لازم به ذکر است با استفاده از این روش قادر خواهید بود تا از زبان XML و HTML نیز استفاده نمایید.

با استفاده از این روش می توانید از سیستم های مختلف پیام ارسال کنید. معمولا این سرویس بر روی سیستم هایی نصب می شوند که جدا از یکدیگر هستند. با استفاده از این سرویس امکان تعامل و مبادله بین سیستم های مختلف فراهم می شود.  لازم است بدانید که این وب سرویس تامین کننده امنیت خود از طریق سرویس WS می باشد. با استفاده از این وب سرویس قادر خواهید بود تا در تمامی زبان های برنامه نویسی را اجرا نمایید. همچنین با استفاده از این روش قادر خواهید بود در تمام پلتفرم های موجود آن را پیاده سازی نمایید.

بهترین وب سرویس ارسال پیامک

یک وب سرویس ارسال پیامک باید دارای ویژگی ها و امکانات بی شماری باشد. مهم ترین ویژگی یک وب سرویس ارائه پشتیبانی به خریداران محترم می باشد. با قاطعیت می توان بیان کرد مجموعه آموت سرآمد تمامی وب سایت های ارائه دهنده سرویس پیامکی می باشد. چرا که این مجموعه قادر به ارائه امکانات ذیل می باشد:

 • ذخیره شماره افرادی که از قبل برای آنها پیامک ارسال کرده اید و مشتری شما هستند.
 • امکان ارسال اطلاعاتی که از قبل تعیین می کنید بلافاصله بعد از ثبت نام کاربر.
 • ارسال پیامک به صورت انبوه.
 • ارسال پیامک در کمترین زمان ممکن.
 • ارسال اطلاعاتی که شما تعیین می کنید. مانند آدرس شماره تماس و غیره.

بهترین وب سرویس پیامکی را از آموت بخواهید!

با ارسال پیامک برای افرادی که از سمت شما تعیین می شوند قادر خواهید بود تا به افزایش فروش و رونق کسب و کار خود کمک کنید. اما یکی از شروط موفقیت در ارسال پیامک های تبلیغاتی پشتیبانی قوی بعد از خریداری پکیج مورد نظر می باشد. چرا که ممکن است بعد از خریداری پکیج پیامکی، با مشکل در ارسال مواجه شوید اما مجموعه آموت این اطمینان را به شما می دهد که با خرید از مجموعه آموت با مشکلی روبرو نخواهید شد و در صورت مواجه با مشکل، پشتیبان های مجموعه آموت 24 ساعته آماده رفع مشکلات شما خواهند بود. با خیالی آسوده بهترین وب سرویس پیامکی را از آموت بخواهید.

خرید وب سرویس ارسال پیامک

برای خرید وب سرویس ارسال پیامک کافی است به صفحه وب سرویس پیامکی آموت مراجعه و خرید خود را انجام دهید. مجموعه آموت ارائه دهنده پکیج های متفاوت، مخصوص کسب و کار شما می باشد. برای خرید سرویس پیامکی، قبل از خرید می توانید به راحتی با مشاورین مجموعه آموت ارتباط بگیرید و خریدی مطمئن مطابق با نیاز خود را تجربه نمایید.

پنل پیام کوتاه ویژه برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان

درست وقتی 256 روز از سال می‌گذرد، در سیزدهمین روز سپتامبر یعنی 22 شهریور در تقویم روزی به نام برنامه‌نویس داریم که تابه‌حال کمتر به این روز توجه کردیم. همین مناسبت بهانه‌ای شد تا برای اولین بار مقاله‌ای را به موضوع مهم پنل اس ام اس ویژه برنامه نویس ها اختصاص دهیم تا همکاران و مهندسان این حوزه بتوانند از امکانات ویژه پنل برای توسعه کار و سهولت در پروژه‌هایی که برای مشتریانشان انجام می‌دهند، استفاده کنند.

ارسال پیامک از طریق وبسایت

اگر شما هم صاحب کسب‌وکاری هستید، دغدغه راهی را دارید تا ارتباط موثر با کاربران داشته باشید و برای جذب مشتریان جدید بازاریابی کنید، پیشنهاد می‌کنم از پنل اس ام اس ویژه برنامه نویس ها استفاده کنید. بسیاری از بیزینس‌های بزرگ و مشهور دنیا از این راه استفاده می‌کنند، مثلاً شرکت گوگل هنوز هم برای ارسال کد فعالسازی ایمیل و سایر خدماتش از پیامک استفاده می‌کند. حدود 5 میلیارد نفر در جهان تلفن همراه دارند و 98% پیامک‌های ارسالی هم در همان 2 دقیقه اول خوانده می‌شود، این یعنی ارسال پیامک یک روش مناسب، پربازده و سریع برای دیده شدن برند و تبلیغات شماست.

انتخاب سامانه اهمیّت ویژه دارد!

انتخاب سامانه پیامکی به اندازه یک پروژۀ کاری جدید، اهمیّت دارد، زیرا امکانات جانبی این سرویس به شما کمک می‌کند تا وب‌سایت یا اپلیکیشن خود را با کدهای ارائه‌شده به سامانه وصل کنید و علاوه‌بر مدیریت پیامک‌ها، در زمان مناسب ارسال و دریافت هم داشته باشید. قطعاً شما هم از پلتفرم‌های آنلاین مثل اسنپ فود یا دلینو سفارش غذا داشتید و متوجه شدید که بعد از عضویت در سایت یا اپلیکیشن پیامکی حاوی کد تاییدیه ورود، پیگیری سفارشات و همچنین تخفیفات فصلی و… برایتان ارسال می‌شود. به زبان ساده، تمام این پیام‌ها از وب‌سرویس پیامکی برای ارسال اس ام اس و بازاریابی پیامکی استفاده می‌کنند.

استفاده از خدمات وب‌سرویس فقط محدود به شرکت های بزرگ نیست. اگر شما فروشگاه اینترنتی یا کسب‌وکار آنلاین دارید این روش کاملاً مناسب شماست تا خیلی راحت برای مشتریان کد تخفیف یا پیشنهاد ویژه فروش مناسبتی ارسال کنید، با بازاریابی پیامکی مشتریان جدید و بیشتری جذب کنید و کارتان را گسترش دهید.

وب‌سرویس پیامکی فقط یکی از امکانات سامانه ارسال اس ام اس است که به شما این امکان را می‌دهد تا از طریق سایت، پیامک‌های مورد نظرتان را برای کاربران و مشتریان‌تان ارسال کنید. این ویژگی همان چیزیست که برنامه‌نویس‌ها و توسعه‌دهندگان به آن نیاز دارند و در ادامه این مقاله بیشتر درباره‌اش صحبت خواهیم کرد تا بهترین وب‌سرویس پیامکی را برای اتصال به سایت و نرم افزار خود انتخاب کنید.

دکمه بازگشت به بالا