سلامت و دانشکسب و کار ویژه

معرفی محصولات کمک آموزشی فومی

بسته آموزشی فومی‌شامل چه دوره هایی می­شود؟

این بسته شامل آموزش حروف فارسی، انگلیسی و اشکال هندسی می­شوند که هر کدام از آنها با هدفی خاص و مخصوص گروه سنی خاصی از کودکان طراحی شده­اند. در ادامه به­تشریح هر یک می­پردازیم. جهت خرید انواع محصولات فومی و فوم خودروسازی با ما تماس بگیرید.

پازل حروف و اعداد فارسی

فرآیند یادگیری حروف و اعداد فارسی با استفاده از این محصول، تاثیر به­سزایی در ماندگاری اطلاعات در ذهن کودک دارد. زیرا او مجبور است در حین آموزش چشم و دستان خود را نیز درگیر کند.  دقت داشته باشید که چیدن حروف و اعداد روی پازل باعث می­شود که یک تصویر واضح، رنگی و مشخص در ذهن کودک ثبت شود و اطلاعات تا مدت­زمان زیادی در حافظه او باقی بماند.  از مزایای پازل حروف و اعداد فارسی باید شریک­کردن کودک در آموزش، تقویت هوش تصویری، جلوگیری از حواس­پرتی و امکان حضور کودک در آموزش­های جمعی و انفرادی را نام برد.

پازل آموزش جمله نویسی فارسی

بعد از آشنایی با حروف و اعداد، نوبت به جمله­سازی می­رسد. در میان محصولات کمک آموزشی فومی، این پکیج بیشتر برای کودکانی مناسب است که با حروف و اعداد فارسی به­درستی آشنا شده­اند.  باید بگوییم که این محصولات به 2 صورت جاگذاشتنی و به­حالت جورچین طراحی می­شوند که استفاده از هر دوی آنها باعث سرگرمی و یادگیری کودکان به­طور همزمان خواهد شد.

ذهن کودکان نیاز به خلاقیت و به چالش کشیده­شدن دارد. به همین دلیل پازل آموزش جمله­نویسی فارسی می­تواند حافظه بچه­ها را تقویت کرده و کلمات و اعداد فارسی را به­درستی در ذهنیت آنها بگنجاند.  از مزیت­های این محصول آموزشی می­توان به تقویت هوش کلامی، هماهنگی ذهن و دست کودک، تقویت هوش فضایی دیداری و در نهایت ایجاد پیش­نیاز برای کشیدن بهتر نقاشی اشاره کرد.

حروف و اعداد فارسی مغناطیسی

حروف و اعداد فارسی مغناطیسی یکی دیگر از محصولات کمک آموزشی فومی‌به­حساب می­آید که اجزای آن به­کمک آهن­ربا و تخته وایت­بورد به یکدیگر متصل می­شود.  استفاده از این محصول می­تواند تمرکز و تخیل کودکان را تقویت کرده و آنها را در مسیر درستی رشد دهد. دقت داشته باشید که حافظه تصویری بچه­ها از طریق این آموزش به چالش کشیده می­شود.  همچنین لازم به ذکر است که این محصول 72 قطعه مختلف دارد که علاوه­بر داشتن جنبه سرگرمی، روند یادگیری را برای کودکان ساده­تر، جذاب­تر و مهیج­تر پیش خواهد برد.

پازل حروف و اعداد انگلیسی

پازل حروف و اعداد انگلیسی مخصوص آن دسته از کودکانی است که یادگیری زبان فارسی را به پایان رسانده­اند یا می­خواهند در کنار اعداد و حروف فارسی، به­یادگیری پیش­نیازهای زبان انگلیسی نیز مشغول شوند.  انگلیسی یک زبان بین­المللی است که یادگیری آن در سنین پایین، موجب افزایش اعتمادبه­نفس و غلبه به مشکلات زیادی در آینده می­شود.  به همین دلیل توصیه ما این است که علاوه­بر سرگرم­کردن کودکان و همچنین افزایش تمرکز و تقویت حافظه­شان، استفاده از پازل حروف و اعداد انگلیسی را در روند آموزشی کودک از قلم نیندازید.

حروف و اعداد فارسی مغناطیسی

محصول آموزش حروف و اعداد فارسی مغناطیسی نیز مشابه آنچه در رابطه با زبان فارسی گفتیم عمل می­کند و با استفاده از آهن­ربا و تخته وایت­بورد امکانی را فراهم می­کند که کودکان علاوه­بر سرگرمی، بتوانند تمرکز خود را تقویت کرده، زبان انگلیسی را آموزش ببینند و در تنهایی یا با دوستان خود، با چالش­های یادگیری این زبان مواجه شوند.

فلش کارت پازلی آموزش زبان انگلیسی

یکی دیگر از کالاهایی که نامش در لیست محصولات کمک آموزشی فومی‌دیده می­شود، فلش کارت پازلی آموزش زبان انگلیسی است. این محصول با هدف ایجاد یک راه دیگر برای یادگیری زبان انگلیسی طراحی شده و مهارت­های حرکتی کودک را تقویت می­کند. بزرگ­ترین مزیت این محصول در تعداد بالای تکرار آن نهفته شده است. به بیانی دیگر، اگر زبان انگلیسی را از طریق فلش کارت به کودکان آموزش داده شود، تک­تک لغات و عبارات به­قدری در ذهن کودکان تکرار می­شوند که مغز آنها آموزش می­بیند که نباید این مطالب را فراموش کند.

مکعب اشکال فومی

یادگیری و کار با مکعب اشکال فومی یکی دیگر از اقداماتی است که باید در برنامه آموزشی کودکان گنجانده شود. این فوم کمک آموزشی می­تواند نیم­کره سمت راست و چپ کودک را با یکدیگر هماهنگ کرده و خلاقیت او را افزایش دهد.  استفاده مداوم از مکعب اشکال که از سری محصولات کمک آموزشی فومی‌باعث می­شود که روند شناخت رنگ­ها برای کودکان سریع­تر پیش برود. علاوه­بر این، بازی با اشکال هندسی تاثیر زیادی در مهارت حل مسئله کودک خواهد داشت.

ازاین­رو درصورتی­که کسب­وکار شما نقش پررنگی در بهبود حس لامسه کودک و افزایش مهارت­های دست­های او در هماهنگی با عصب­هایش دارد و در حوزه فروش محصولات آموزشی فومی فعالیت دارید، پیشنهاد می­کنیم که با اضافه­کردن مکعب اشکال فومی‌به فروشگاه خود، تاثیر به­سزایی روی تقویت مهارت­های کودکان بگذارید.

تجهیزات فومی مهد کودک – آشنایی با وسایل بازی ساخته شده از فوم

کودکان پیش از ورود به مدرسه نیازمند مکانی هستند که آن‌ها را برای ورود به مدرسه آماده کند. این کار را معمولا مهد کودک انجام می‌دهد. طراحی مهد کودک معمولا به صورتی است که وقتی کودک از محیط خانه بیرون می‌آید، احساس غریبی نکند. رنگ‌های شاد، اسباب بازی‌های مختلف و حضور در کنار همسن و سال‌ها باعث می‌شود که حس ترس در کودکان از بین برود. یکی از تجهیزاتی که نقش مهمی در این فرآیند دارد، تجهیزات فومی مهد کودک است.

بسیاری از بازی‌هایی که این وسایل ساخته شده از فوم برای کودکان فراهم می‌کنند، علاوه بر این که در کودک احساس لذت ایجاد می‌کند، از نظر آموزشی نیز اهمیت دارند. بازی‌هایی که باعث می‌شوند فکر کودک به کار بیفتد و از همان کودکی ذهنی خلاق و جست‌وجو گر داشته باشد، جزوی از این دسته هستند. طیف وسایلی که از این تجهیزات ساخته می‌شوند، بسیار متنوع هستند و می‌توانند جنبه‌های مختلف ذهن کودک را به کار بیاندازند.

شاید بسیاری از شما به عنوان صاحبان مهد کودک یا افراد علاقمند به خرید تجهیزات برای کودکان، شناخت کافی از این تجهیزات نداشته باشید. اگر صاحب یک مهد کودک هستید یا می‌خواهید در این زمینه مشغول به کار شوید، در این مطلب با ما همراه باشید چرا که ما در این مطلب قصد داریم با طیف وسیعی از این تجهیزات آشنا شویم و در ادامه لیستی از این تجهیزات را با جزئیات در اختیار شما قرار خواهیم داد تا اگر قصد خرید دارید، مشکلی در این زمینه نداشته باشید.

تجهیزات فومی مهد کودک

از آن جایی که بیشتر وقت کودکان در مهد کودک‌ها صرف یادگیری می‌شود، شاید این مکان‌ها به اندازه یک شهربازی بزرگ نیازمند استفاده از تجهیزات بازی نباشند. با این حال تجهیزات جزو اصلی تشکیل دهنده مهد کودک‌ها هستند. بدون شک کودکی که تازه از محیط خانه جدا شده، فقط با دیدن تجهیزات و اسباب بازی‌ها دچار احساس هیجان می‌شود و لحظات خوش حضور در کنار پدر و مادر را فراموش می‌کند. با این حال نوع اسباب بازی و تجهیزاتی که در مهد کودک‌ها استفاده می‌شود، باید کارکرد آموزشی نیز داشته باشد.

تجهیزات فومی به دلیل این که فوم ماده‌ی منعطفی است و می‌توان هر چیزی با آن درست کرد، یکی از تجهیزات پرکاربرد در داخل مهد کودک‌ها هستند. علاوه بر این که می‌توان از فوم اسباب‌بازی‌های مختلف مانند الفبا و جورچین استفاده کرد، در طراحی دکور نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. این جنس از مواد می‌توانند در کف مهد کودک (به شکل تشک) یا در روی دیواره‌ها (به شکل ضربه گیر) مورد استفاده قرار بگیرند. جنس نرم فوم باعث می‌شود که کودکانی که همیشه در حال فعالیت بدنی، دویدن یا پریدن هستند با لبه‌های تیز ستون‌ها و دیوار و یا سطح سفت زمین برخورد نداشته باشند و فوم نقش نوعی ضربه گیر را برای آن‌ها بازی کند.

همچنین تجهیزات فومی مهد، معمولا اندازه بزرگی ندارند و در صورتی که بیش از اندازه نیز بزرگ باشند، به دلیل جنس نرم آن‌ها می‌توان به راحتی آن‌ها را فشرده کرد. به همین دلیل، خرید این تجهیزات مشکلاتی مثل کمبود فضا یا ورود به فضای کوچک مهد کودک را برای شما به همراه نخواهد داشت.

همین مسئله باعث شده که این نوع اسباب بازی‌ها، بین پرفروش‌ترین محصولات قرار بگیرند و در اکثریت مهد کودک‌های ایران، فوم و تجهیزات فومی، نقش پررنگی داشته باشند و گاهی نیز بخش اعظم این اسباب‌بازی‌ها را تشکیل دهند.

لیست تجهیزات فومی مهد کودک

تجهیزات فومی معمولا مهد کودک به دو دسته تقسیم می‌شوند. برخی از این تجهیزات مستقیما برای بازی به کودکان به کار می‌روند و هر مهد کودکی به آن‌ها نیاز دارد. برخی دیگر از آن‌ها نیز معمولا کارکردی به عنوان اسباب بازی ندارند و ممکن است به عنوان ضربه گیر مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین اسباب‌بازی‌های فومی خود می‌توانند کارکرد آموزشی داشته باشند یا فقط نوعی اسباب بازی باشند. ما در ادامه قصد داریم به طیف وسیعی از این وسایل مروری داشته باشیم و بیشتر توجه ما روی تجهیزاتی است که نقش اسباب بازی (آموزشی و غیرآموزشی) را دارند.

پیش از این که وارد معرفی این تجهیزات بشویم باید گفت که حین بررسی و خرید این اسباب‌‎بازی‌ها باید به کیفیت آن‌ها نیز دقت کنید. برخی از فوم‌های بی‌کیفیت ممکن است پوست دست کودکان را دچار مشکلاتی کنند و یا موارد ایمنی در آن‌ها لحاظ نشده باشد. طبق مصوبه سازمان استاندارد تمامی وسایل بازی فومی باید استاندارد لازم کیفی را داشته باشند.

کفپوش فومی

یکی از وسایلی که تقریبا در همه مهد کودک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، کفپوش فومی است. این کفپوش‌ها که به آن‌ها تاتامی نیز می‌گویند، هم مناسب استفاده در مهد کودک‌ها هستند و هم می‌توان آن‌ها را در اتاق کودکان مورد استفاده قرار دارد. سلامتی بدنی کودکانی که تحرک بالایی دارند، با این کفپوش‌های نرم و انعطاف پذیر تضمین می‌شود.

نکته دیگری که در مورد این تجهیزات فومی مهد کودک وجود دارد این است که تقریبا همه آ‌ن‌ها دارای رنگ‌های مختلف هستند. با توجه به این که این کفپوش‌ها تقریبا کل فضای کف یک مهد کودک را پر می‌کنند، در اکثر لحظات چشم کودکان به آن‌ها می‌خورد.

وجود رنگ‌هایی مانند زرد و آبی و نارنجی و قرمز و سایر رنگ‌ها روی کفپوش فومی از طریق ارتباطی چشمی تاثیر مثبتی روی روحیه کودکان می‌گذارد. باید توجه داشته باشید که از ترکیب رنگی مختلفی استفاده کنید تا محیط مفرح‌تری برای کودکان بسازید. این کفپوش‌ها معمولا به صورت چند تکه هستند و می‌توان تکه‌های مختلف آن‌ها را به هم چسباند تا ترکیب رنگی شادی درست کرد.

بسیاری از این کفپوش‌ها ضد آب هستند و شما می‌توانید از تمیز بودن و عدم جذب لکه توسط این کفپوش‌ها مطمئن باشید. همچنین رویه آن‌ها معمولا ضد خش است و در برخورد با اسباب بازی‌های سفت و تیز، دچار خراشیدگی نمی‌شود. ضخامت این کفپوش‌ها نیز عامل مهم دیگری برای ضد خش بودن آن‌ها است. ضخامت بالای این کفپوش‌ها باعث می‌شود که به سادگی پاره نشوند و کودکان بازیگوش نتوانند به راحتی به این تجهیزات آسیب بزنند.

دیوار پوش فومی

یکی دیگر از تجهیزات فومی مهد کودک که کارکرد فراوانی دارد، دیوارپوش فومی است. این دیوار پوش‌ها عملکردی مشابه با کفپوش‌ها دارند. ضخامت دیوارپوش‌ها معمولا حداقل 10 سانتی متر است و این مسئله باعث می‌شود که لبه‌های تیز دیوارها و ستون‌ها و سطح سفت آن‌ها، در صورت برخورد کودکان خطرآفرین نباشد.

طرح‌های مورد استفاده در این دیوارپوش‌ها معمولا متنوع‌تر از کف پوش‌ها است و در بسیاری از آن‌ها، طرح شخصیت‌های کارتونی مورد استفاده قرار گرفته است که برای کودکان جذابیت بسیار زیادی دارد. طرح‌های دیگر مانند عناصر طبیعت نیز بر روی این دیوارپوش‌ها حک می‌شوند که باعث افزایش حس و حال مثبت در کودکان می‌شود.

از آن جایی که دیوارها معمولا در اندازه‌های مختلفی هستند، دیوارپوش‌ها قابلیت برش را نیز دارند و شما می‌توانید با توجه به اندازه دیوار، آن‌ها برش دهید و سطح کلی دیوار را با آن‌ها بپوشانید. علاوه بر این، معمولا دیوارپوش‌ها قابلیت شست و شو را نیز دارند و به همین دلیل می‌توان هر چند وقت یک بار، آبمیوه و آب و یا هر نوشیدنی دیگری که کودکان حین بازی یا خورد تغذیه روی آن‌ها می‌ریزند را با شست و شوی دیوارپوش، پاک کنید.

در واقع استفاده از دیوارپوش به همراه کفپوش، از ضروریات راه اندازی هر مهد کودک هستند و سازمان‌های تعیین کننده استاندارد مهد کودک‌ها روی استفاده از این تجهیزات فومی اصرار فراوانی دارند.

سازه های فومی

یکی از مهم‌ترین تجهیزات فومی مهد کودک سازه های فومی هستند. این سازه‌ها معمولا مجموعه اشیایی هستند که به شکل دایره، مستطیل، مکعب، توپی و غیره هستند. کودکانی که ذهن خلاق‌تری دارند، بیشتر جذب استفاده از این نوع سازه های فومی می‌شوند چرا که می‌توانند با قرار دادن شکل‌های مختلف این سازه روی هم، ساختمان‌ها و سازه‌های جالبی بسازند.

 

برگرفته شده از:

https://www.ufpt.com/markets/automotive/applications/foam-components.html

دکمه بازگشت به بالا