سلامت و دانشکسب و کار ویژه

پیرامون ایمپلنت دندان بیشتر بدانیم

حقایق علمی جالب در مورد ایمپلنت دندان که شاید ندانید

بسیاری از بیماران و همچنین دندانپزشکان، ایده ایمپلنت دندان را به دلیل مزایایی که ارائه می دهند، دوست دارند. آنها عالی به نظر می رسند و بازیابی عملکردهای عادی غذا خوردن و صحبت کردن را برای بیماران ممکن می سازند. کسانی که به دندانپزشکی ایمپلنت علاقه مند هستند، می خواهند در مورد حقایق مختلف ایمپلنت دندان بیشتر بدانند، که می تواند به تعیین اینکه آیا این روش ممکن است برای آنها مناسب باشد کمک کند.

حقایق شماره 1 ایمپلنت دندان – میزان موفقیت بالا

در حالی که این درست است که برخی از افراد ممکن است ایمپلنت های خود را به درستی با فک خود پیوند ندهند، میزان موفقیت بسیار بالایی وجود دارد. در واقع، میزان موفقیت دندانپزشکی ایمپلنت 98 درصد است.

حقایق ایمپلنت دندان شماره 2 – ماندگار و بادوام

به طور طبیعی، شما می خواهید راه حلی پیدا کنید که قادر به ماندگاری طولانی باشد. هنگامی که شما دندان مصنوعی دارید، آنها می توانند تا یک دهه دوام بیاورند. هر چند وقتی از ایمپلنت های دندانی خود به خوبی مراقبت می کنید، این امکان را دارند که چندین دهه بدون هیچ مشکلی دوام بیاورند.

حقایق شماره 3 ایمپلنت دندان – بدون لک و پوسیدگی

به دلیل موادی که در ساخت ایمپلنت های دندانی استفاده می شود، لازم نیست نگران لکه شدن دندان های خود باشید. علاوه بر این، لازم نیست نگران پوسیدگی آنها مانند یک دندان معمولی باشید. البته این بدان معنا نیست که می توانید از مراقبت های مناسب دندان چشم پوشی کنید. فقط به این معنی است که دیگر نگران ایجاد حفره در ایمپلنت نخواهید بود.

حقایق ایمپلنت دندان شماره 4 – سن شما مهم نیست

تا زمانی که از سلامت دهان و دندان خوبی برخوردار هستید، سن واقعاً عاملی در مورد دندانپزشکی ایمپلنت نیست.

درک ایمپلنت

ممکن است ندانید که از دست دادن دندان باعث ایجاد یک سری تغییرات در دهان می شود و به ندرت سالم یا مفید هستند. به عنوان مثال، هنگامی که دندانی را از دست می دهید، ریشه و تاج آن را از دست می دهید. این باعث ایجاد شکاف در دندان‌های شما می‌شود و دندان‌های باقی‌مانده ممکن است به دلیل آن شروع به تغییر موقعیت‌های جدید کنند. این امر باعث می شود بایت طبیعی شما تغییر کند و این می تواند منجر به ساییدگی و پارگی دندان ها و تغییر در نحوه عملکرد فک شما شود.

بنابراین یکی از راه هایی که می توانید از ایمپلنت های دندانی بهره مند شوید این است که دندان از دست رفته را جایگزین کرده و از هر گونه حرکت و آسیب های ناشی از آن جلوگیری می کند.

البته یکی دیگر از مزایای ایمپلنت دندان این است که از پسرفت فک و بافت لثه شما جلوگیری می کند. از دست دادن دندان پیامی به بدن می‌فرستد که شروع به جذب بخشی از استخوانی که قبلاً آن دندان بوده است، کند و بافت لثه شما کوچک و سفت می‌شود. چندین دندان را از دست بدهید و ممکن است ظاهر فک و صورت خود را همراه با حرکت دندان ها تغییر دهید.

از دست دادن دندان همچنین به این معنی است که رژیم غذایی شما باید تغییر کند. بدون دندان، کمتر می توانید غذاهای سفت یا سفت مصرف کنید، و این می تواند به این معنی باشد که میوه ها، سبزیجات، آجیل و غلات حیاتی باید حذف شوند. این بدان معنی است که یکی دیگر از مزایای ایمپلنت دندان این است که سلامت کلی و کیفیت زندگی شما با استفاده از آن حفظ می شود.

ایمپلنت دندان یک پایه فلزی است که به عنوان جایگزین ریشه دندان عمل می کند. هنگامی که دندانپزشک شما ایمپلنت را در استخوان فک قرار می دهد، استخوان جدیدی در اطراف ایمپلنت تشکیل می شود تا آن را محکم در جای خود نگه دارد. ایمپلنت ها همچنین می توانند مانند دندان های معمولی از ترمیم های دندان مانند تاج و بریج پشتیبانی کنند. آنها حتی می توانند از پروتزهای کامل یا جزئی حمایت کنند و به آنها ثبات بیشتری در دهان بدهند.

چه زمانی باید ایمپلنت دندان را در نظر بگیرم؟

دندانپزشکان ایمپلنت ها را به عنوان لنگر برای دندان های مصنوعی قرار می دهند. اگر دندانی را درآورده اید و می خواهید آن را جایگزین کنید، انتخاب می کنید که آن را قرار دهید. هنگامی که می خواهید یک دندان مصنوعی جایگزین دندان از دست رفته داشته باشید، از دندانپزشک خود در مورد ایمپلنت های دندانی سوال کنید. بیماری لثه، بهداشت نامناسب دندان و نیکوتین ممکن است بر توانایی شما برای کاندید شدن ایمپلنت دندان تأثیر بگذارد.

چگونه می توانم هزینه ایمپلنت دندان را بپردازم؟

در مورد اینکه آیا آنها هزینه یا بخشی از هزینه ایمپلنت دندان را پوشش می دهند یا خیر، با شرکت بیمه خود صحبت کنید. همچنین گزینه های متناسب با بودجه شما وجود دارد. بدون شک هزینه کردن برای درمان دندان از خیلی از هزینه ها اولویت بالاتری دارد مثلا خرید گوشی آیفون مدل فلان!

چرا باید ایمپلنت دندان را انتخاب کنم؟

هنگامی که بهبودی رخ می دهد، ایمپلنت ها با استخوان شما ترکیب می شوند، بنابراین اغلب از سایر گزینه های جایگزین، از جمله بریج، بادوام تر هستند.

ایمپلنت دندان را در نظر بگیرید اگر:

  • شما درمانی می خواهید که ظاهر، احساس و عملکردی مانند دندان های طبیعی داشته باشد
  • شما می خواهید لبخند خود را بازیابی کنید
  • شما یک گزینه درمانی دائمی برای دندان از دست رفته می خواهید

منبع : https://www.greatexpressions.com/dental-services/implants

کلینیک دندانپزشکی دکتر علی سجودی (www.drsojodi.com) در تهران-شهرک غرب-بلوار دادمان واقع شده است که خدمات فراوانی از جمله ایمپلنت دندان به هموطنان عزیز ارائه نموده است. میتوانید برای مشاوره رایگان با شماره تلفن 88082941-021 تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا