عمومیکسب و کار ویژه

اصول طراحی بنر و پوستر محرم و تفاوت آن با دیگر بنرها

رعایت نکاتی که در طراحی یک بنر مناسب عزاداری باید در نظر گرفت + نمونه طرح بنر محرم

طراحی بنر بر اساس اصول و قواعد گرافیکی خاصی انجام می شود که داشتن خلاقیت و ذهن نوآور به همراه بکار گیری اصول تخصصی به تولید یک اثر خاص منجر می شود. برنامه های نرم افزاری متفاوتی برای طراحی بنر ها موجود می باشد که بدون در نظر گرفتن نوع بنر به راحتی می توانید از آنها استفاده کنید. بنرها استفاده های متفاوتی دارند و برای برنامه های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند.

طراحی بنرها در موضوع و برخی جزئیات خاص انتخاب رنگ متفاوت می باشد. برای مثال در طراحی یک بنر مذهبی مناسب نیست که از رنگ های نامناسب استفاده کنیم. اگرچه هر بنر روایت کننده یک داستان می باشد. اما رعایت اصول طراحی در همه آنها یکسان می باشد. طراحی بنر عزاداری بر اساس نوع کاری که برای طراحی آن انجام می شود دارای چند دسته بندی می باشد:

1- طراحی بنر عزاداری بر اساس موضوع

موضوع عزاداری از جمله مواردی است که در طراحی بنر عزاداری، مورد توجه است. اینکه شما برای اطلاع رسانی چه مراسمی قصد طراحی بنر را دارید اهمیت دارد. چون روایت طراحی در بنرهای مراسم مختلف عزاداری متفاوت می باشد

2- طراحی بنر عزاداری بر اساس طرح های متفاوت

3- طراحی بنر بر اساس قالب طرح

چه تفاوت هایی بین نمونه های متفاوت طراحی بنر عزاداری وجود دارد؟

1- بنرهای عزاداری برای اطلاع رسانی فرا رسیدن زمان و ایام عزاداری محرم  استفاده می شوند. اما برخی از آنها علاوه بر اطلاع رسانی جنبه اطلاع رسانی و دعوت به مراسم عزاداری را نیز دارد

2- طرح و قالب بنرهای عزاداری در جزئیات تغییرات دارد

3- سایز بنر می تواند بسیار متفاوت باشد

انتخاب سایز مناسب برای بنر باعث می شود تا کیفیت تصاویر و رنگ ها بهتر دیده شود.همچنین مطلب و پیام مورد نظر شما به راحتی به نشان داده شود

4- طراحی بنرهای مذهبی بر موضوع متکی است

طراحی بنر مذهبی رایگان

طراحی بنر عزاداری  مانند دیگر طراحی های بنر باید در یک محیط نرم افزاری خاص مانند فوتوشاپ انجام شود. استفاده از این برنامه نرم افزاری به علاقمندان و طراحان این امکان را می دهد تا بتوانند به صورت لایه به لایه به طراحی بخش های مختلف بپردازند.اگر برای اولین بار اقدام به طراحی بنر عزاداری  می کنیدو تا به حال اینکار را انجام نداده اید می توانید با استفاده از نرم افزار اصول طراحی را از ابتدا انجام دهید.

در کنار نرم افزارهای مفید شما می توانید از طراحی بنر مذهبی رایگان که در بسیاری از سایت ها برای راهنمایی و استفاده علاقمندان قرار گرفته است  استفاده کنید. استفاده  از امکانات طراحی بنر مذهبی رایگان و طرح های لایه باز  کمک بسیاری در شناخت جزئیات طراحی بنر عزاداری دارد.شما می توانید با استفاده از طرح های لایه باز تغییراتی که در هر بخش صورت گرفته است مرحله به مرحله انجام داده و به اصول طراحی آن دست پیدا کنید. همچنین می توانید از آموزش طراحی بنر عزاداری که در سایت های طراحی بنر مذهبی قرار گرفته  استفاده کنید.

بنر اطلاع رسانی هیئت، برنامه طراحی بنر هیئت

برنامه هایی که برای طراحی بنر هیئت در نظر گرفته می شود، دارای تنوع و گستردگی بسیاری است. بسیاری از برنامه های نرم افزاری با ایجاد تغییراتی در ساختار برنامه ها آنها را مناسب انواع کامپیوترهای شخصی و نرم افزارهای اندروید گوشی نموده اند.

کافی است با نصب برنامه طراحی بنر هیئت روی گوشی و کامپیوتر خود به راحتی به طراحی این بنرها بپردازید. بنر اطلاع رسانی هیئت از نمونه بنرهای طراحی شده برای برگزاری مراسم عزاداری می باشد. در حقیقت بنر محرم نیز در دسته بنر اطلاع رسانی هیئت قرار می گیرد و انواع متفاوتی از طراحی ها را می توانید در مورد موضوع محرم و ایام عزاداری محرم مشاهده نمائید.

دانلود رایگان طرح لایه باز بنر محرم

گاهی اوقات نیاز است تا شما طرح یک بنر را می پسندید اما نیاز است که تغییراتی در آن ایجاد کنید. در این مواقع یکی از بهترین مواردی که در اختیار شما قرار دارد استفاده از طرح های آماده و دانلود رایگان طرح لایه باز بنر محرم می باشد.همچنین شما می توانید با دانلود بنر خام هیئت دسترسی راحتتری به قالب طرحهای بنر محرم دارید. از مزیت های دانلود رایگان طرح لایه باز محرم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دسترسی علاقمندان به طراحی بنرهای مذهبی
  • امکان تغییر در جزئیات و طرحها به علت لایه باز بودن طرح
  • دسترسی به انواع طرح ها و قالب های آماده
  • آموزش در حین طراحی

آموزش ساخت بنر هیئت با فوتوشاپ

یکی از راههای آموزش طراحی بنر خام هیئت استفاده از روش های طراحی است که در آموزش ساخت بنر هیئت با فوتوشاپ وجود دارد. این نرم افزار خاص در دو سطح مقدماتی و پیشرفته در اختیار طراحان قرار دارد. گرافیست های ترنج گراف با  تسلط کامل بر تمامی جزئیات این نرم افزار طراحی و همچنین آشنایی با نرم افزار ساخت بنر مذهبی اندروید در هر زمان و مکانی آماده ارائه طرح های خلاقانه و زیبا به شما می باشند. استفاده از گرافیست ماهر در ترنج گراف دلیل تفاوت در خدمات رسانی توسط این گروه باتجربه می باشد. نرم افزار ساخت بنر مذهبی اندروید یکی از نمونه های بسیار کارآمد طراحی بنر عزاداری می باشد.

آموزش ساخت بنر هیئت با فوتوشاپ در بخش مقدماتی به معرفی محیط فوتوشاپ و بخش های اصلی برنامه و چگونگی کاربرد قسمت های مختلف می پردازد، در بخش مقدماتی شما می توانید طراحی ساده و مقدماتی را با استفاده از ابزارهای موجود انجام دهید.

پس از آن شما می توانید در بخش پیشرفته طراحی با فوتوشاپ به شناسایی لایه های یک طراحی و چگونه طراحی و تغییر روی هر لایه بپردازید.استفاده از بنرهای لایه باز در این بخش کمک بسیار زیادی به یادگیری طراحان مبتدی خواهد کرد. در کنار آموزش به این روش شما باید حتما فرد خلاق و نوآوری باشید تا بتوانید طرح هایی متناسب با فضای عزاداری محرم ایجاد کنید. استفاده صحیح از ابزارهای طراحی باعث تفاوت در طراحی ها می باشد.

جزئیات بنر تسلیت محرم

محرم ماه حماسه و رشادت است. مردم همواره بهترین ها را برای این ماه فراهم می کنند؛ از بهترین عزاداری تا بهترین طراحی برای بنر ها. طراحی بنر عاشورا نیازمند دانش منحصر به فرد خود است. برای مثال این کار را هرگز به طراحی نمی سپارید که کار طراحی کارت عروسی را بر عهده دارد.

مهمترین نکته ای که در طراحی بنر عاشورا باید به آن توجه کرد، القای روحیه ی عزاداری در کنار قدرتمندی است. برای این که بتوانیم این حس را به نحو احسن القا کنیم نیاز به دانش در حوزه های زیر داریم:

1)رنگ شناسی:

در قسمت های بعد به این موضوع به صورت مفصل خواهیم پرداخت اما برای این قسمت فقط به یاد داشته باشید که انتخاب رنگ باید توسط متخصص انجام شود که آن حس  رشادت و شهادت ایجاد شود.

2) زیبایی طرح و فونت های مناسب:

فونت و طراحی باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند. توصیه ی ما به شما این است که از طراحی کمک بگیرید که سابقه ی طراحی بنر عاشورا را داشته باشد.

3)متن مختصر و تاثیرگذار:

انتخاب متن باید با هوشیاری انجام شود. متن های کوتاه و عمیق بهترین متن ها هستند.

راهنمای ابعاد مناسب برای بنر محرم

بنرهای عاشورایی در ابعاد مختلف چاپ و تولید می شود. طراحی بنر عاشورا تعیین می کند که شما باید در چه ابعادی طرح خود را چاپ کنید. از انواع پرطرفدار سایزها می توان به سایز 1 در 80/2 اشاره کرد. این سایز به میزان کافی بزرگ است و جلب توجه می کند.

از دیگر ابعاد طراحی بنرهای عاشورا می توان به ابعاد زیر اشاره کرد:

انواع مستطیل               ۲۵۰ * ۳۰۰               ۴۰۰ * ۲۴۰                   ۲۸۰ * ۳۶۶

مربع مستطیل                   ۴۵۰ * ۱۸۰

مستطیل به صورت افقی                 ۱۰۰ * ۳۰۰

مستطیل افقی سایز بسیار بزرگ          ۳۰۰ * ۷۲۰

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا