عمومیکسب و کار ویژه

مشخصات فنی و راهنمای خرید انواع نیمکت پارکی

نیمکت پارکی فلزی یا صندلی پارکی فلزی:

نیمکت پارکی فلزی یا صندلی پارکی فلزی ( Bench ) در کنار مخزن زباله فلزی پارکی یکی از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین تجهیزات اماکن پرتردد و پر ازدحام است که به طور کاملاً تخصصی و مکانیزه در گروه تولیدی طراحی و تولید می‌شود.

این ابزار پرکاربرد مبلمان شهری نقش ویژه‌ای در سلامت و احساس آرامش افراد جامعه دارد . نمونه بارز استفاده از این محصول در پارکها ، بوستانها و فضاهای باز شهری است . این اماکن به علت پذیرا بودن انواع مختلفی از افراد جامعه نظیر مادران و کودکان ( در محوطه‌های بازی ) ، سالمندان ، دانشجویان و … بیشترین پتانسیل نشستن و استفاده از صندلی پارکی را دارند.

این نیاز اجتماعی در شهرهای بزرگ که زندگی آپارتمانی ، ازدحام جمعیت ، ترافیک ، آلودگی هوا ، آلودگی صوتی و … بیشتراست، ملموس تر است . ارتقاء کیفی و کمی صندلی‌های پارکی در این مراکز می تواند نقش مثبت و موثری در کاهش اضطراب، احساس آرامش ، استفاده بهتر و لذت بیشتر از فضای سبز و طبیعت داشته باشد. فروشگاه اینترنتی سوبیا نیمکت های بی نظیری را اراِه میکند.

تولید نیمکت پارکی فلزی:

طراحی ، ابعاد نیمکت پارکی ، تولید نیمکت پارکی و حتی فروش نیمکت پارکی مبحثی کاملاً فنی و تخصصی است که علاوه براینکه در آرامش و آسایش افراد یک جامعه موثر است ، می تواند دارای زیبایی بصری بسیار بالا و تاثیرگذار در بهتر شدن سیمای شهری باشد .

در این میان مهمترین بحث در طراحی این محصول راحت بودن آن است . چون نیمکتها اغلب در فضاهای تردد عابرین پیاده نصب می شود و افراد ممکن است زمان زیادی را برای استراحت ، صحبت ، مطالعه یا هر کار دیگری روی آن صرف کنند .

لذا راحت بودن و اذیت نشدن آنها مسئله ایست که طراحان خلاق و زبردست مبلمان شهری باید حتماً مد نظر قرار بدهند . در کنار آن نیز به ایمن بودن صندلی و دوام بالا در شرایط جوی و جغرافیایی مختلف ، شرایط دمایی متنوع در فصول سال دقت داشته باشند .

برای اینکه بتوانیم محصولی مطابق میل و سلیقه خودمان و مناسب برای محیطی که قرار است از آن استفاده شود داشته باشیم ؛ همچنین با آگاهی کامل و دیدی باز بتوانیم قیمت نیمکت پارکی درست و مناسب را تشخیص دهیم. ضروری است که حتماً مشخصات فنی نیمکت پارکی مورد نظرمان را مد نظر قرار دهیم .

برای انتخاب نوع نیمکت های  متناسب با محیط باید به نکات ویژه‌ای توجه کرد از قبیل :

 • زیبایی ظاهری
 • میزان راحتی
 • کاربردی بودن
 • هماهنگی با محیط پیرامون
 • ایمن بودن
 • جانمایی مناسب و تعداد کافی
 • اقتصادی بودن

نیمکت فلزی پارکی یا صندلی فلزی پارکی از نظر نوع تولید به سه دسته کلی تقسیم می شوند :

 • نیمکت‌های لوله ای
 • نیمکت‌های CNC
 • نیمکت‌های چدنی

نیمکت پارکی لوله‌ای فلزی:

این نوع از نیمکت‌ها دارای اشکال پیچیده‌ای نیستند و عموماً شکلی ساده دارند و همین امر سبب می‌شود تا پروسه تولید ساده‌ای داشته باشند و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه‌ترین نیمکت‌های بازار هستند . از این محصول معمولاً در جاهایی استفاده می شود که قیمت پایین و سرعت بالای تولید در اولویت باشد .

یکی از دلایلی که این نوع از نیمکت‌ها نسبت به مدلهای دیگر از قیمت مناسب‌تری برخوردار است این است که در این مدل از برشکاری سی‌ان‌سی استفاده نمی‌شود و به همین جهت پرت ورق ندارند و هزینه‌های مربوط به برشکاری دقیق به آنها تعلق نمی‌گیرد.

دلیل دیگر آن سادگی در تولید است که این امر خود سبب بالا رفتن سرعت تولید و افزایش راندمان است . عموماً در تولید این محصول از لوله و خمکاری استفاده می‌شود .

البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که علی رقم اینکه در این مدلها قیمت پایین‌تر است ، ولی دارای دوام و کیفیت بسیار بالایی هستند. در مرحله رنگ‌کاری کوره‌ای می‌توان آنها را به صورت دورنگ در طیف رنگهای بسیار متنوع و شاد تولید کرد .

نیمکت پارکی cnc:

در تولید این نوع از نیمکت‌ها ، در ابتدا طرح مورد نظر در نرم افزارهای طراحی صنعتی و سه‌بعدی نظیر solidwork  طراحی می‌شود .پس از طراحی ، قطعات نیمکت به وسیله دستگاه برشکاری دقیق CNC  پلاسما از روی ورق‌های فولادی با ضخامت استاندارد برشکاری می‌شود .

در مرحله بعد نوبت به تولید قطعات کار می‌رسد و نیمکت‌ها بسته به نوع طرح‌شان مونتاژ می‌شوند . پس از تولید شدن قطعات ، جهت رنگ‌آمیزی به واحد رنگ انتقال یافته و  به وسیله رنگ‌های پودری‌الکترواستاتیک ( رنگ کوره‌ای ) رنگ‌آمیزی می‌شوند که دارای دوام فوق‌العاده بالا در برابر ضربه ، شرایط جوی نامساعد ، رطوبت و … می‌باشد .

این نوع نیمکت از نظر اقتصادی و هم از نظر زیبایی مقرون به‌صرفه بوده و بیشترین استفاده را در بین انواع نیمکت‌های تولید شده دارد و علاوه بر همه نکات مثبتی که دارد ، به خاطر طراحی مدرن و به روز شده‌اش ، می‌تواند سهم بسزایی در زیباسازی محیط پیرامونش داشته باشد .

در پروسه تولید این نوع از نمیکت ، چون از دستگاه CNC پلاسما با دقت برشکاری 1 میلیمتر استفاده می‌شود ، این امکان وجود دارد که طرح لوگو مشتری یا طرح دلخواه مورد نظرش را روی بدنه نیمکت برشکاری کنیم ، یا حتی به صورت 0 تا 100 درصد از روی طرح مشتری نیمکت را برشکاری و تولید کنیم .

نیمکت پارکی چدنی:

نیمکت چدنی بالاترین درجه را از نظر کیفیت و قیمت  در بین نیمکت‌های فضای باز داراست . بدنه چدنی آن دارای طرح های بسیار شکیل و دیدنی بوده و از دوام بسیار بالایی برخوردار است . وزن این نیمکت هم به خاطر متریال تولید شده‌اش بالاست و امکان سرقت این نوع از نیمکت‌ها بسیار کم است . البته نیمکت چدنی چون دارای وزن زیادی است ، نیاز به همین سوراخ‌کاری هم نیست و خودش مستحکم روی زمین قرار می‌گیرد ، لکن برای اطمینان بیشتر می‌توانید آنها را هم به وسیله رول‌بولت به زمین متصل کنید .

در تمام این مدلهای نیمکت که ذکر شد ، نوع جوشکاری CO2 است . نوع نشیمنگاه نیمکت‌ها می تواند از چوب ، فلز و چوب‌پلاست باشد که هر کدام مزایای مخصوص به خود را دارند .

قیمت نیمکت فلزی پارکی یا قیمت صندلی فلزی پارکی :

اگر بخواهیم عوامل موثر در قیمت نیمکت فلزی پارکی را مورد بررسی قرار دهیم ، می‌توان به عوامل زیر اشاره کرد :

    نوع نیمکت مورد نظر ( لوله‌ای یا ساده ، CNC ، چدنی )

    نوع و ضخامت ورق استفاده شده

    نوع و ضخامت لوله استفاده شده

    نوع طراحی و میزان برشکاری ورق

    نوع مونتاژ ، مقدار جوشکاری و پیچ به کار رفته

    نوع رنگ به کار رفته در رنگ کاری

    تعداد سفارش

    نوع نشیمن‌گاه درخواستی ( چوب ، فلز ، چوب پلاست )

    نوع طرح ( از نظر کاهش پرتی در برشکاری )

نحوه نصب این نیمکت‌ها بسیار ساده بوده و نیاز به تخصص خاصی ندارد . در هر پایه محلی برای بستن پیچ وجود دارد . کافیست در جایی که می‌خواهید نصب کنید ، محل‌های مورد نظر را سوراخ‌کاری نموده و نیمکت را به وسیله رول‌بولت به زمین متصل کنید.

نیمکت پارکی بتنی سمنت پلاست :

نیمکت بتنی نوعی از محصولات بتنی فضای باز است که با تکنولوژی تولید سنگ مصنوعی تولید می شود . این نیمکت ها در واقع نوعی نیمکت سنگی هستند که دارای خواص بسیار مقاومتری از سنگ طیبعی هستند . در واقع با این تکنولوژی جدید ضعفهای سنگ طبیعی از قبیل تخلخل و حفره های میکروسکوپی که در سنگ طبیعی وجود دارد و در دراز مدت سبب ایجاد ترکهای ریز می شود برطرف شده است . ضمن اینکه این نیمکتها در ساختار خود به خاطر وجود میلگرد مسلح هستند . این نیمکتها در حال حاضر در سه مدل نیمکت بتنی طرح انگلیسی ، نیمکت بتنی رومی و نیمکت بتنی کلاسیک تولید می شوند .

امیدواریم که توانسته باشیم در این مقاله دید بهتری نسبت به نیمکت‌های‌فضای‌باز به شما عزیزان داده باشیم و به اطلاعات شما در این زمینه افزوده باشیم . شما در هر لحظه می توانید جهت دریافت لیست قیمت نیمکت پارکی و صندلی پارکی با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید .

نیمکت پارکی

نیمکت پارکی که به آن صندلی پارکی نیز می گویند از جمله مهم ‌ترین و پر کاربرد ترین وسایل در مبلمان شهری می‌باشد که به جهت آرامش و راحتی شهروندان در فضاهای سبز شهری و بوستان‌ ها در سراسر شهر قرار گرفته است. نیمکت های پارکی امروزه  را می توان در طرح ها و جنس های مختلفی در سطح شهر مشاهده نمود و همان گونه که قبلا اشاره شد نیمکت پارکی علاوه بر آسایش شهروندان موجب زیباسازی چهره شهر نیز می‌شود و  شهروندان  می توانند جهت استراحت کوتاه مدت خود از این فضای دلنشین لذت ببرند.

صندلی های شهری بنا بر موقعیت جغرافیایی و فرهنگ مردم در هر دوره ای از زمان در طرح ها و مدل های مختلفی ساخته می شوند. مثلا امروزه اکثر انواع صندلی های پارکی که در سراسر شهر دیده می‌شود دارای طرح های فانتزی و از جنس های مختلفی می‌باشد.

نکته مهمی که در ساخت نیمکت پارکی باید بیش از همه به آن توجه نمود تولید آن می‌باشد که علاوه بر زیبایی بتواند آسایش و رفاه را برای شهروندان فراهم نماید. جهت آشنایی با انواع نیمکت پارکی و آگاهی از قیمت نیمکت پارکی می توانید راهنمایی خود را از مشاوران سایت دریافت نمایید.

آشنایی با انواع مدل نیمکت پارکی

نیمکت های شهری که امروزه در سراسر شهرها وجود دارد در طرح‌ ها و مدل ‌های مختلفی تهیه و تولید می‌شود و بسته به مواد اولیه می توان آن ها را طبقه بندی نمود که ما در این جا چند مدل از پر کاربرد ترین آن ها را نام برده و هر کدام را برای شما توضیح خواهیم داد.

نیمکت پارکی فلزی

از جمله نیمکت پارکی که به صورت متداولی در سراسر شهر از آن استفاده می‌شود می توان نیمکت پارکی فلزی را نام برد. جنس نیمکت پارکی فلزی از فلز با دوام می‌باشد که در برابر ضربات سنگین آسیبی نمی بیند و همچنین در آب و هوای مختلف دچار زنگ زدی و خوردگی نمی شوند.

رنگ بندی نیمکت پارکی فلزی بسته به فضایی که قرار است در آن جا نصب و راه اندازی شود می تواند متفاوت از نیمکت پارکی فلزی مکانی دیگر باشد و در هنگام سفارش نیمکت پارکی امکان انتخاب رنگ مورد نظر برای شما مهیا خواهد بود.

برای اطلاع از قیمت نیمکت پارکی فلزی و یا قیمت صندلی پارکی فلزی باید بدانید که با توجه به فلز به کار رفته در نیمکت پارکی و نوع طرح انتخابی قیمت نیمکت پارکی فلزی می تواند متفاوت از یکدیگر باشد، البته شما می توانید برای دریافت قیمت صندلی پارکی فلزی یا قیمت نیمکت پارکی فلزی مورد نظر آخرین قیمت ها را از کارشناسان ما دریافت نمایید تا علاوه بر کیفیت بالا بتوانید محصولی با قیمتی مناسب خریداری نمایید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که رنگ انتخابی برای رنگ آمیزی نیمکت پارکی فلزی باید به گونه ای باشد که در برابر ضربات محکم، آب و هوای مختلف، ترک خوردگی و زنگ زدگی مقاوم باشد و پس از گذشت مدتی دچار رنگ پریدگی و یا زدگی نشود.

نیمکت پارکی سیمانی

قطعا در هنگام سفر به شهرهایی مانند شمال، گیلان و به طور کلی شهرهای شمالی با نیمکت پارکی سیمانی برخورد کرده اید. در شهرهای شمالی بیش تر در پارک ها جنس صندلی و میزها از سیمان می‌باشد که مقاومت نسبتا خوبی نیز دارند اما نسبت به سایر نیمکت ها دارای وزن سنگینی می باشند.

اگر قصد دارید که برای فضای مورد نظر خود نیمکت پارکی سیمانی خریداری نمایید باید طرح مورد نظر و مقدار سیمانی که می خواهید در تولید این محصول به کار رود انتخاب نمایید. هر چه میزان سیمان مصرفی بیش تر باشد و جنسی ضخیم داشته باشد به طبع قیمت نیمکت پارکی سیمانی مد نظر شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

نیمکت پارکی سیمانی در طرح ها، اندازه ها و قیمت های متفاوتی تهیه و تولید می‌شود و شما می توانید برای آگاهی از آخرین قیمت نیمکت پارکی سیمانی با کارشناسان سایت در ارتباط باشید.

نیمکت پارکی چدنی

نیمکت پارکی چدنی دارای جنسی با دوام بوده و در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم است. نیمکت پارکی چدنی دارای وزن بالایی است و جا به جایی آن سخت می‌باشد بنابراین شما بسته به مکانی که می خواهید نیمکت پارکی چدنی را در آن قرار دهید می توانید طرح مورد نظر را برای نیمکت حیاط و یا نیمکت پارکی تهیه نمایید.

قیمت نیمکت پارکی چدنی نیز به مانند نیمکت پارکی سیمانی بنا بر مقدار استفاده چدن به کار رفته درون آن می تواند قیمتی متفاوت از نیمکتی دیگر داشته باشد. نیمکت پارکی چدنی جزو نیمکت پارکی ارزان قیمت محسوب می‌شود و قیمت آن به نسبت نیمکت پارکی چوبی و برخی از نیمکت های پارکی دیگر کم تر می‌باشد. برای خرید و نصب نیمکت پارکی چدنی با کارشناسان با تجربه ما تماس بگیرید.

نیمکت پارکی سنگی

نیمکت پارکی سنگی را می توان از جمله نیمکت پارکی مقاوم شمرد. به دلیل استفاده از سنگ های گوناگون با طرح دلخواه و مختلف قیمت نیمکت پارکی سنگی با یکدیگر متفاوت است. صندلی پارکی سنگی را می توان در حیاط و یا فضای شهری مورد استفاده قرار داد.

قیمت نیمکت پارکی سنگی می تواند بسته به نوع سنگ انتخابی و ابعاد نیمکت پارکی مورد نظر متفاوت باشد به همین جهت نمی توان قیمت دقیقی را برای تمامی انواع نیمکت پارکی سنگی عنوان نمود. اگر در فکر سفارش نیمکت پارکی سنگی می باشید می توانید راهنمایی های لازم را از کارشناسان ما دریافت نمایید تا بتوانید در کنار قیمتی مناسب از کیفیت بالای محصول خود نیز اطمینان حاصل نمایید.

نیمکت پارکی چوبی

از جمله صندلی پارکی پر مصرف می توان نیمکت پارکی چوبی را نام برد. نیمکت پارکی چوبی دارای زیبایی خاص و طرح های جذاب و متنوعی می‌باشد و از جمله محصولاتی می‌باشد که به زیباسازی هرچه بیش تر فضای شهری و مبلمان شهری کمک می نماید.

صندلی پارکی چوبی نسبت به سایر نیمکت های شهری دارای تنوع  بیشتری است.  قیمت صندلی شهری یا پارکی چوبی نیز بسته به مدل چوب و اندازه نیمکت می تواند متفاوت از یکدیگر باشد. جهت آگاهی از آخرین قیمت نیمکت پارکی چوبی می توانید راهنمایی های خود را از کارشناسان و مشاوران ما بخواهید.

نیمکت پارکی نورانی

نیمکت پارکی نورانی همان طور که از نام آن مشخص است نیمکتی می‌باشد که درون آن از LED استفاده شده است. نیمکت پارکی نورانی دارای 16 رنگ است و مقاوم در برابر آب و هوای سرد و گرم می‌باشد و مواد اولیه در ساخت آن پلی اتیلن است.

منبع تغذیه نیمکت پارکی نورانی برق 12 ولت می‌باشد و در ابعاد 50*125*75 سانتی متر تهیه و تولید می‌شود و دارای وزن نسبتا مناسبی است. نیمکت پارکی نورانی جلوه بسیار زیبایی در شب دارد و می تواند در زیبا سازی مبلمان شهری نیز مفید واقع شود.

نیمکت پارکی بتنی

نیمکت پارکی بتنی در بسیاری از پارک ها در سراسر کشور دیده می‌شود. نیمکت پارکی بتنی دارای مقاومت بالا در شرایط آب و هوایی سرد و گرم می‌باشد و طول عمر بالایی دارد. قیمت نیمکت پارکی بتنی نسبت به برخی از نیمکت های پارکی مانند نیمکت پارکی فلزی و نیمکت پارکی چوبی مناسب تر می‌باشد.

اگر قصد خرید نیمکت پارکی بتنی را دارید می توانید قبل از اقدام به خرید با مشاوران ما در ارتباط باشید تا بتوانید راهنمایی ها و اطلاعات لازم را از آن ها دریافت نمایید. نیمکت پارکی بتنی را می توان از جمله نیمکت پارکی ارزان قیمت معرفی نمود زیرا نسبت به سایر نیمکت پارکی دارای قیمتی مناسب تر می‌باشد و از مقاومت بالایی برخوردار است. ابعاد نیمکت پارکی بتنی نیز کاملا متفاوت و قابل سفارش می باشد.

خرید انواع نیمکت پارکی

هرکدام از مدل‌‌های نیمکت پارکی دارای ویژگی‌‌ها و برتری‌‌هایی نسبت به یکدیگر می باشند و برای مکان‌‌ها و فضاهای متفاوتی طراحی شده‌‌اند و شما برحسب مورد مصرف و بودجه خود می‌توانید صندلی پارکی مناسبی را تهیه و خریداری نمایید. امروزه هنرمندان خارجی نیمکت پارکی متحرک را تولید نموده‌اند که قابلیت جا‌به‌جایی آسان را دارد. نیمکت پارکی متحرک از جمله نیمکت پارکی می‎‌باشد که امروزه در خارج از کشور بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در عصر امروز نیمکت پارکی جذاب و خلاقانه در کشورهای در حال توسعه در حال طراحی و تولید می‌باشد، در کشور ایران نیز هر ساله طرح های جدیدی برای انواع نیمکت پارکی در نظر گرفته می‌شود که به زیباسازی هر چه بیشتر شهرها کمک می‌نماید.

طراحی نیمکت پارکی بسته به کشورهای مختلف می تواند متفاوت از کشوری دیگر باشد همچنین طراحی نیمکت پارکی در مکان های مختلف مانند کتابخانه، فضای سبز، کنار رودخانه، پارک کودکان و… می تواند متفاوت از مکانی دیگر باشد.

لیست قیمت نیمکت پارکی

شما می توانید جهت خرید نیمکت پارکی ارزان قیمت و آگاهی از قیمت صندلی پارکی راهنمایی های لازم را از ما دریافت نمایید. سایت ما می تواند شما را با انواع نیمکت پارکی و نیمکت پارکی ارزان قیمت آشنا نماید و راهنمایی های لازم را خدمت شما ارائه دهد.

برای آشنایی با قیمت  صندلی پارکی باید اشاره نمود که نیمکت پارکی قیمت متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند و عواملی که باعث افزایش یا کاهش قیمت فروش صندلی پارکی می‌شود به دلیل مواد اولیه، ابعاد نیمکت پارکی و طراحی نیمکت پارکی و عواملی دیگر متفاوت از یکدیگر است. تمام این موارد باعث می‌شود تا نیمکت پارکی قیمت ارزان و یا گران داشته باشد.

مثلا اگر شما در شهر کرج و یا مشهد زندگی می کنید به طبع به دلیل شرایط آب و هوایی متفاوت نیمکت پارکی کرج با نیمکت پارکی مشهد متفاوت از یکدیگر است و بسته به نوع نیمکت پارکی که برای شهر و یا حیاط خود در نظر می‌گیرد باز هم قیمت نیمکت پارکی کرج با نیمکت پارکی مشهد متفاوت است.

مشهد یکی از شهرهای گرمسیر در کشور ایران است و به همین جهت جنس نیمکت پارکی و رنگی که برای رنگ آمیزی نیمکت پارکی مشهد انتخاب می‌شود باید از مقاومت بالاتری نسبت به نیمکت پارکی کرج برخوردار باشد تا در برابر نور شدید خورشید دچار رنگ پریدگی و یا زدگی نشود.

نیمکت پارکی ساده چیست؟

صندلی پارکی ساده دارای طراحی ساده‌ای می‌باشد و از قیمت ارزان‌تری نسبت به نیمکت‌های سفارشی و طرح‌دار برخوردار است. مسلما هر چه در طراحی نیمکت پارکی سفارشی، طراحی مورد نظر دارای پیچیدگی بیشتری باشد و زمان بیشتری برای ساخت آن صرف شود قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود و هرچه نیمکت پارکی ساده باشد و طراحی پیچیده‌ای نداشته باشد از قیمت مناسب تری برخوردار است.

حال با توجه به مکان مورد نظر برای نصب و اجرا نیمکت پارکی در فضای سبز، حیاط و… می توانید نوع نیمکت پارکی مورد نظر خود را از سایت ما سفارش دهید. برای خرید آنلاین نیمکت پارکی تنها کافی‌ست به بخش محصولات مراجعه و محصول مورد نظر خود را انتخاب و سفارش خود را ثبت کنید تا در سریع ترین زمان محصول را به دست شما برسانیم.

 سایت ما در تلاش می‌باشد تا تجهیزات ایمنی و شهری را با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت برای شما عزیزان فراهم آورد و شما می توانید مشاوره های لازم را در خصوص انتخاب نیمکت پارکی ساده و یا نیمکت پارکی سفارشی از مشاوران ما دریافت نمایید. در صورت سفارش صندلی پارکی در ابعاد مختلف و متریال متفاوت باید به شماره های داخل سایت تماس گیرید.

ابعاد نیمکت پارکی

حال که با انواع نیمکت پارکی و ویژگی های هر کدام از آن ها آشنا شدید لازم است توضیحاتی در مورد ابعاد نیمکت پارکی خدمت شما ارائه نماییم. نیمکت پارکی امروزه در ابعاد مختلفی تهیه و تولید می‌شود و شما به هنگام خرید هر یک از انواع صندلی پارکی باید در ابتدا فضای مورد استفاده و دلیل استفاده از نیمکت پارکی را مشخص نمایید.

به عنوان مثالی ساده می توان ذکر نمود که قطعا نیمکت پارکی که در یک مهد کودک قرار گرفته می‌شود با نیمکت پارکی که در یک بیمارستان و یا خانه سالمندان وجود دارد متفاوت است. همان گونه که قبلا اشاره شد نیمکت پارکی برای استراحت افراد و برای مدت زمان کوتاهی طراحی شده است و به همین دلیل باید نیمکت پارکی دارای ابعادی استاندارد باشد تا افراد بتوانند حس راحتی و آسایش را تجربه نمایند.

به طور کلی می توان ابعاد استاندارد را برای نیمکت پارکی مناسب عنوان کرد که ما در این جا این ابعاد را برای شما ذکر می نماییم. انواع نیمکت پارکی فارغ از جنس آن در طول 150 سانتی متر تهیه و به بازار ارائه می‌شود. این اندازه برای نشستن سه نفر بزرگسال به صورت همزمان بر روی نیمکت پارکی امکان پذیر است، همچنین ابعاد استاندارد تکیه گاه در نیمکت پارکی امروزی نیز40 سانتی متر است. اگر در فکر خرید صندلی پارکی برای فضای حیاط و یا فضای شهر خود می باشید و نمی دانید باید کدام مدل نیمکت پارکی را انتخاب نمایید می توانید راهنمایی های لازم را از کارشناسان سایت دریافت نمایید.

ویژگی ‌های نیمکت پارکی مناسب

ویژگی ‌های بسیاری را می توان برای یک نیمکت پارکی مناسب تعریف نمود که ما در این جا به چند نمونه مهم از این ویژگی‌ ها اشاره می نماییم:

 • ارتفاع مناسب نیمکت
 • عمق و پهنای کفی نیمکت
 • ارتفاع و زاویه تکیه گاه و سطح نشیمن گاه نیمکت
 • تکیه گاه مناسب ساعد
 • فضای مناسب برای پا

موارد ذکر شده جزو موارد بسیار مهمی می باشد که آسایش و راحتی را به هنگام استفاده از صندلی پارکی مناسب برای شهروندان یک شهر فراهم می نماید.

ویژگی ‌های نیمکت پارکی مناسب

جهت خرید اینترنتی انواع نیمکت پارکی می توانید آن را در ابعاد و طرح مورد نظر به صورت آنلاین خریداری نمایید. یکی از جمله سایت هایی که می تواند شما را در خرید نیمکت پارکی ارزان قیمت راهنمایی نماید سایت می‌باشد. این سایت می تواند به راحتی و بدون هزینه شما را در جهت خرید بهترین نیمکت پارکی و نیمکت پارکی ارزان قیمت راهنمایی نماید.

تولید کننده نیمکت پارکی

انواع نیمکت پارکی از جمله تجهیزات شهری هستند که در سایت ما عرضه می شوند. شرکت ما به عنوان یکی از تولید کنندهای نیمکت پارک، نیمکت پارکی بتنی و نیمکت پارکی فلزی شناخته می شود و تمامی این محصولات را به صورت تضمینی به فروش می رساند. تولید کننده نیمکت پارکی برای مقاومت بیشتر محصولات خود، از بهترین مواد اولیه استفاده می کند.

به طور کلی نیمکت های پارک از جنس چوب، فلز، سنگ، بتن و یا ترکیبی از این مواد ساخته می شوند. بعضی از این مواد اولیه به وفور در ایران یافت می شود. مانند بتن و سیمان. اما شرکت های تولید کننده صندلی پارکی متریالی همچون چوب پلاست را باید از کارخانه‌ی تولید چوب و پروفیل پلاست تهیه نمایند. از این رو قیمت نیمکت پارکی چوبی بیشتر از دیگر انواع نیمکت است.

علاوه بر ساخت نیمکت پارکی با بهترین مواد اولیه، تولید کننده نیمکت پارکی باید محصولات خود را با ایده های جذاب طراحی نماید. از آنجایی که استفاده از صندلی پارکی در ویلا، باغ، محل استراحت مجتمع های مسکونی و تفریحی افزایش یافته است، تولیدکننده نیمکت شهری با استفاده از متریالی همچون چدن نیمکت های زیبا و جذاب تولید نموده و سعی می کنند نیاز همه اقشار جامعه را پوشش دهند.

تنوع در طراحی از بزرگترین امتیازهای تولید کننده نیمکت پارکی است. امروزه تولید در ایران به قدری قوت یافته است که ایران را از واردات انواع نیمکت پارکی از کشورهای همچون چین بی نیاز نموده است. تولید کننده های بسیاری با تولید انواع نیمکت فلزی توانسته اند نیاز جامعه را تامین نمایند. با الکو گرفتن از مدل های اروپایی و استفاده از تکنولوژی های روز دنیا محصولات بسیار با کیفیت و متنوعی تولید می نمایند.

قیمت فروش نیمکت پارکی با توجه به تنوع در متریال آن متفاوت است. با کارشنایان ما تماس بگیرید تا شما را درخرید نیمکت پارکی راهنمایی کنند.

شما می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی ما، محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و سفارش دهید تا خریدی آسان، بدون واسطه و تضمینی داشته باشید.

حمل و نصب انواع نیمکت پارک

حمل و نصب انواع صندلی پارکی به فاکتور های مختلفی از جمله روش نصب که بسته به بستری که آماده شده دارد ، هزینه حمل برای نصب و قیمت تمام شده این تجهیزات بستگی دارد. بطور معمول نصب نیمکت پارکی به سه روش انجام می گیرد:

    روش سطحی نصب نیمکت پارکی

در این روش نیمکت پارکی فلزی بطور مستقیم بر روی سطح موردنظر پیچ می شود و یا بدون هیچ ثابت نگهدارنده ای قرار می گیرد. در این روش که معمول ترین روش نصب مبلمان شهری محسوب می شود ابتدا باید سطح زمین تراز شود یعنی بدون شیب باشد.

پس از جانمایی به دقت محل هایی که باید سوراخکاری شود توسط نصاب علامت گذاری می شود و با توجه به نوع متریال بوسیله مته های مناسب سوراخکاری انجام می شود. سپس رول بولت ها در محل محکم شده و معمولا برای جلوگیری از سرقت، جوش می شود. معمولا نیمکت پارکی فلزی که وزن سبکتری دارند به این روش انجام می شود.

    روش نصب نیمکت پارکی با بلوک بتنی

این مدل نصب می تواند به دو روش انجام گیرد. در روش اول از فونداسیون آماده استفاده می شود که دقت و سرعت بالایی در نصب دارد و کیفیت کار بالا می باشد ولی بسیار پر هزینه است. در روش دوم ابتدا چاله ای حفر شده و بعد بتن در محل حفر ریخته می شود. سپس از صفحه پلیت متناسب با شاسی نیمکت یا بولت و شابلون استفاده می شود. بعد از تراز کردن صفحه پلیت، نیمکت در محل قرار گرفته و به صفحه جوش می خورد. در این روش دقت و مهارت نصاب نقش مهمی دارد.

    روش نصب ریشه ای نیمکت پارکی

این روش تقریبا مانند روش نصب با بلوک بتنی می باشد. تنها تفاوتی که وجود دارد این است که پایه های صندلی پارکی بصورت مستقیم در بتن فرو می رود. مشکل این روش در فاصله زمانی بین قرار گرفتن پایه ها و خشک شدن بتن است که کار تراز سازی را ممکن است دشوار نماید. در این حالت با کوچکترین تکان یا ضربه ای، نیمکت سیمانی از حالت تراز درآمده و چون بتن خشک می شود، کار را سخت خواهد کرد. بنابراین تا زمان خشک شدن بتن باید مراقبت های لازم انجام گیرد.

نیمکت هایی که در پارک ها استفاده می شود می توانند از جنس سیمانی، بتنی، فلزی، چوبی و … ساخته شوند. نیمکت پارکی فلزی  طول عمر بالایی دارند و هزینه ای برای تعمیر و نگهداری آن ها پرداخت نمی شود. نیمکت پارکی های سبکی بوده و برای حمل آن نیاز به جرثقیل نمی باشد. به علت اینکه سبک می باشند لازم است که در نصب نیمکت پارکی از روشی استفاده شود که پایه ها در داخل زمین پیچ بخورد و ثابت شود.

برای نصب این مدل نیمکت پارکی بهتر است از روش نصب با بلوک بتنی یا ریشه ای استفاده شود.  نیمکت پارکی سیمانی شهری و نیمکت پارکی بتنی شهری ارزان ترین نوع نیمکت پارکی می باشند. طول عمر بالا و مقاومت زیادی دارند و در عین حال به علت مواد تشکیل دهنده آن ها وزن بالایی دارند. این نوع نیمکت پارکی نیازی نیست بر روی زمین پیچ بخورند و می توان از روش سطحی برای نصب آن ها بهره گرفت.

ولی چون سنگین هستند نیاز است از جرثقیل کوچک برای جابجایی آن ها استفاده شود. نیمکت پارکی بتنی نیاز به هزینه ای برای نگهداری و بازسازی دارند. در صورت نیاز به بازسازی، باید مجددا قالب گیری شوند و این هزینه بر خواهد بود. ولی می توان گفت در زمان خرید نیمکت پارکی می تواند بهترین گزینه باشد. از این لحاظ که قیمت مناسبی نسبت به سایر انواع نیمکت پارکی دارد و نصب آن راحت تر است.

نیمکت مناسب باغ و ویلا

با نگاهی اجمالی به اطرافمان می توانیم تعداد زیاد از انواع نیمکت پارکی را مشاهده نماییم. بعضی از انواع صندلی پارکی بسیار زیبا هستند و بعضی از انواع صندلی پارکی در عین سادگی مقاومت بالایی دارند. در صورتی که تصمیم دارید برای باغ و یا ویلای خود نیمکت پارکی مناسبی تهیه دقت کنید نیمکت پارکی انتخاب نمایید که با شرایط آب و هوایی منطقه شما همخوانی داشته باشد. اگر در اقلیم پر باران زندگی می کنید بهتر است از انواع نیمکت پارکی سیمانی، نیمکت پارکی سنگی و یا نیمکت پارکی بتنی استفاده نمایید.

نیمکت پارکی سیمانی، نیمکت پارکی سنگی و نیمکت پارکی بتنی ماندگاری بالایی در برابر رطوبت دارند. تنها مشکلی که این مدل ها دارند این است که جابجایی آنها به واسطه وزن بالایشان سخت است. پس قبل از جایگذاری آنها باید دقت نمایید چرا که امکان جابجایی آنها تقریبا غیر ممکن است.

اگر در باغ و ویلا فضای بازی دارید که تصمیم دارید آن را به محلی برای استراحت تبدیل کنید خرید نیمکت پارکی بتنی بهترین پیشنهاد است. اگر قیمت صندلی پارکی بتنی مقرون به صرفه نبود خرید نیمکت پارکی سیمانی و خرید صندلی پارکی سنگی را پیشنهاد می دهیم.

اهمیت منطقه جغرافیایی در انتخاب نیمکت پارکی

حال اگر باغ و ویلای شما در مناطق معتدل قرار دارد بهتر است از نیمکت پارکی چوبی و نیمکت پارکی فلزی باغ و یا نیمکت پارکی چوبی و فلزی استفاده کنید. فلز در برابر تغییرات آب و هوا مقاومت ندارد و خیلی زود گرم و یا سرد می شود پس بهتر است این مدل را در قسمت هایی از باغ و ویلا نصب نمایید که سقف داشته باشد. با خرید نیمکت پارکی فلزی باغ یا نیمکت پارکی چدنی زیبایی باغ و ویلای شما را چندین خواهد شد. دلیل این امر طراحی شکیل و جذاب این مدل است.

نیمکت پارکی چوبی و نیمکت پارکی فلزی را می توانید در هر قسمتی از ویلا قرار دهید چرا که نشیمنگاه و تکیه گاه آن از چوب است و از این رو در برابر تغییرات هوا مقاومت مناسبی دارد. از دیگر مزایای این مدل این است که چوب پلاست نصب شده در آن در برابر رطوبت نیز مقاومت بالایی دارد.

فلزات به کار رفته در این مدل ها نیز توسط رنگ های کوره ای رنگ آمیزی شده است و از فلز جدا نخواهد شد. نیمکت پارکی چوبی بیشترین هارمونی را با فضای باغ و ویلا دارد. با قرار دادن نیمکت پارکی چوبی در محل مناسبی از باغ منظره زیبایی رقم خواهد خورد. استفاده از بهترین انواع چوب، این انواع نیمکت پارکی را برای باغ هایی با آب و هوای معتدل مناسب می نماید.

صادرات نیمکت پارکی

نیمکت پارکی از جمله مهمترین مبلمان شهری است که در ایران تولید می شود. جالب است بدانید که فلز، چوب پلاست، بتن و یا حتی سنگ به کار رفته در تولید این محصول همگی در ایران تولید می شود و هزینه ساخت این محصول چندان بالا نیست. خرید نیمکت پارکی برای کشورهای همسایه ما همچون عراق، افغانستان، گرجستان، عمان و دیگر کشورهای همسایه بسیار مقرون به صرفه است. چرا که مسافت ایران نسبت به دیگر کشورها کم است و خرید نیمکت پارکی برای آنها مقرون به صرفه است.

تولید کنندگان نیمکت پارکی در ایران باید به نکاتی هرچند ریز توجه نمایند تا بتوانند به عنوان تجهیز کنندگان پارک های کشورهای همسایه قرارداد ببندند. اول استفاده از بهترین متریال در ساخت نیمکت پارکی است. بهترین متریال برای ساخت صندلی پارکی فلزی استفاده از آلیاژهای فولاد و آهن است. نیمکت پارکی بتنی نیز باید از بهترین مواد و یا فرمولاسیون درستی ساخته شود تا در برابر عوامل محیطی ماندگاری بالایی داشته باشد.

استفاده از چوب پلاست در نیمکت پارکی

در مورد نیمکت پارکی پلاست نیز باید از بهترین تولید کنندگان چوب پلاست در ایران استفاده کنید تا محصولاتی با کیفیت به کشورهای همسایه صادر نمایید. سنگ های ایرانی از بهترین انواع سنگ ها می باشند. سنگ های معادن ایرانی خود به کشورهای دیگر صادر می شوند. در صورتی که از بهترین سنگ های تولید شده در ایران استفاده نمایید و نیمکت پارکی سنگی زیبا و بادوام تولید نمایید می توانید آن را به دیگر کشورهای همسایه صادر نموده و درآمد مناسبی کسب کنید.

دیگر پارامتری که شرکت های ایرانی برای صادرات نیمکت پارکی باید به آن توجه نماید طراحی محصولاتی زیبا و در خورد شان است. استخدام طراحانی که بتواند ایده های نو و قابل مقایسه با برندهای مطرح دنیا طراحی ایجاد کند و آن را به خط تولید برساند از دیگر نکات مهم در صادرات نیمکت پارکی به شمار می آید. الگوبرداری از طراح های نو و خلاقانه نیز ضروری به نظر می رسد.

بازار صادرات انواع مبلمان شهری مخصوصا صندلی پارکی به کشورهای همسایه بسیار داغ است و هنوز هم ایران می تواند بیشتر از قبل در این زمینه فعالیت کند. با صادرات نیمکت پارکی به کشورهای دیگر نه تنها ارز آوری انجام شده و منافع مالی بالایی به دست می آید بلکه کشورهای مقصد نیز بیشتر تمایل دارند که جنس مرغوب ایرانی را استفاده نمایند.

دلیل این امر بسیار ساده است، قیمت نیمکت پارکی ایران نسبت به مشابه خارجی خود ارزان تر هستند. مسافت بین ایران نسبت به کشورهای اروپایی و چین کمتر است و همین امر باعث ارزان تر شدن بهای نهایی محصول خواهد شد. شرکت های تولید کننده نیمکت پارکی نیز با درک این مهم و ساخت و تولید بهترین و با کیفیت ترین انواع نیمکت پارکی توانسته اند بازارهای خارجی را تحت تاثیر قرار دهند.

انتخاب نیمکت پارکی مناسب

در انتخاب بهترین مدل نیمکت پارکی باید فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار داد. از مهمترین فاکتورهایی که قبل از خرید نیمکت پارکی باید به آن توجه داشت آب و هوای منطقه و همچنین محل قرار گیری نیمکت پارکی است.

در مناطقی که رطوبت هوا زیاد است بهتر است انواع نیمکت پارکی سنگی، نیمکت پارکی بتنی و نیمکت پارکی سیمانی  استفاده نمود. این متریال در برابر رطوبت هوا ماندگاری بالایی دارند. استفاده از نیمکت پارکی فلزی در صورتی که از رنگ الکترواستاتیک یا کوره ای برای رنگ آمیزی آن استفاده شده باشد، نیز بلامانع است. چرا که این رنگ ها در طولانی مدت و در اثر رطوبت از فلز جدا نخواهد شد.

در مناطقی با آب هوای گرم استفاده از نیمکت پارکی فلزی تنها در قسمت های مسقف توصیه می شود. استفاده از انواع نیمکت پارکی چوبی در مناطقی با آب و هوای گرم بهترین انتخاب است. نیمکت پارکی بتنی، سنگی و سیمانی نیز در مناطق بسیار گرم و سرد پیشنهاد می شود.

از دیگر فاکتورهایی که در انتخاب و خرید نیمکت پارکی باید به آن توجه داشت محل قرار گیری نیمکت پارکی است. اگر تصمیم دارید برای باغ و یا ویلای خود نیمکت پارکی انتخاب نمایید پیشنهاد می شود از انواع نیمکت پارکی فلزی و فلزی و چوبی استفاده نمایید.

زیبایی نیمکت پارکی

نیمکت پارکی فلزی زیبایی بسیار زیادی دارد و ترکیب و چوب و فلز به باغ و ویلای شما چهره زیباتری خواهد داد. البته صندلی پارکی چوبی نیز که امروزه از چوب پلاست مقاوم ساخته می شوند می تواند انتخاب مناسبی باشد. این مدل نیمکت پارکی همخوانی خوبی با محیط پارک، باغ و ویلا داشته و زیبایی فضا را چندین برابر می نماید.

برای نصب نیمکت پارکی در مجتمع مسکونی ابتدا باید به آب و هوای محل سکونتان دقت نمایید. اما بهترین انتخاب برای نصب نیمکت پارکی در فضای آزاد نیمکت پارکی سیمانی، بتنی و سنگی است. قیمت نیمکت پارکی سیمانی، بتنی و سنگی نسبته به دیگر انواع نیمکت بیشتر است؛ اما از آنجایی که امکان به سرقت رفتن آن وجود ندارد و همچنین ماندگاری بالایی در هر شرایط آب و هوایی دارند می تواند بهترین انتخاب باشند.

هزینه تعمیر و نگهداری این مدل نیمکت پارکی کمتر است و در صورت نیاز به تعمیر تنها کافی است که از آنها قالب گیری شود. اگر قصد دارید فضای باز مجتمع مسکونی خود را به سبک پارک تزئین نمایید می توانید از انواع صندلی پارکی فلزی زیبا و یا نیمکت پارکی چوبی و فلزی نیز استفاده نمایید.

منبع: تحریریه فروشگاه اینترنتی سوبیا

دکترنامه در این نوشته، این موارد را بررسی می کند پنهان کردن عناوین
دکمه بازگشت به بالا