اقتصادیکسب و کار ویژه

نکات خرید فرش سجاده ای و فرش مسجد با بهترین کیفیت

نکات خرید فرش سجاده ای و فرش مسجد با بهترین کیفیت: در سالهای اخیر با توجه به نیاز مسجدی ها و تقاضای خرید فرش سجاده ای، تولید فرش نماز در کاشان به شدت افزایش پیدا کرده است. کارخانه های مختلفی در شهر کاشان به تولید فرش ماشینی مشغولند، اما تعداد معدودی از این کارخانه ها، سجاده فرش مسجد تولید می کنند. دستگاه های تولید و بافت فرش ماشینی نیز روز به روز مجهز تر می شوند و خریداران به دنبال تهیه فرش مسجد با بهترین کیفیت هستند. برای خرید سجاده فرش مسجد، می توانید به کارخانه های مختلف تولد سجاده فرش بروید و از نزدیک خط تولید را ببینید. اگر دسترسی به کارخانه ندارید هم می توانید مستقیم از کارخانه سجاده کارپت کاشان سفارش بدهید.

خرید فرش سجاده ای با بهترین کیفیت

برای داشتن بهترین فرش مسجد لازم است به یک سری ویژگی ها توجه کنید که باعث افزایش کیفیت فرش می شود. البته بدیهی است که به موازات افزایش کیفیت، قیمت هم بالا خواهد رفت.

1- فرش مسجد بدون پرز دهی باشد

از ویژگی های مهمی که برای خرید فرش مسجد نیاز است به آن توجه کنید، این است که سجاده فرش بدون پرز باشد. چرا که نمازگزاران با فرش سجاده ای در تماس اند و نشست و برخاست دارند و این تماس مستقیم باعث می شود تا پرزها به لباس آنها بچسبد و باعث ایجاد حساسیت بشود. البته بهترین الیاف برای بافت فرش سجاده ای، نخ اکرولیک است که در روزهای اول کمی پرزدهی دارد، این مورد با جارو کردن مداوم و رفت و آمد حل می شود.

به طور کلی الیافی که برای تولید فرش محرابی به کار می روند، دو دسته هستند:

  • الیاف اکرولیک
  • الیاف غیر اکرولیک (مثل ویرجین – پلی استر – بی سی اف)

این الیاف فاقد پرز هستند اما پس از مدتی کوبیده شده و مثل موکت تخته می شوند. در کل برای رفت و آمد مداوم و پا خوردن پی در پی مناسب نیستند. برای رفع مشکل پرزدهی فرش دو راه وجود دارد که با این دو روش کاملا پرز فرش از بین می رود:

  • هیت ست شدن نخ اکرولیک در فرآیند تولید
  • جارو زدن فرش با جاروبرقی یا کشیدن جاروی نمناک روی فرش

2- فرش مسجد با نخ خاب بالا یا ضخامت بالا.

یکی از مواردی که خریداران فرش نمازخانه ای باید به آن توجه کنند، داشتن خاب بالای فرش است. این ویژگی شاید برای قالی های خانگی مهم نباشد اما برای فرش مسجد و یا حسینیه مهم است. چرا که زانوی نمازگزار مستقیم با فرش در تماس است و از این حیث نرم بودن و گوشتی بودن فرش سجاده ای باعث راحتی و حس خوب نمازگزار خواهد شد.

اما برای فرش منزل اینطور نیست. چون غالبا مردم ترجیح می دهند روی مبل بنشینند و جنبه زیبایی و ظاهری فرش ماشینی بیشتر اهمیت دارد تا ضخامت و خاب آن. فرش های 500 و یا 700 شانه ضخامت زیادی دارند و به طور طبیعی ارتفاع نخ خاب آنها به 8 الی 10 میلی متر می رسد.

3- تراکم فرش سجاده ای مسجد

هر چقدر فرش محرابی سجاده کارپت توپر تر و متراکم تر باشد بهتر است. تراکم فرش را می توان به این شکلتشخیص داد که وقتی دست خود را در تار و پود فرش فرو می برید، انتهای آن مشخص نباشد. تراکم در واقع تعداد گره های فرش در طول آن گفته می شود و شانه به تعداد گره ها در عرض فرش. هر چه شانه و تراکم بالاتر برود، فرش متراکم تر و توپرتر می شود و در نتیجه دوام و استحکام بیشتری نیز دارد.

خرید فرش سجاده ای چند شانه بخریم، بهتر است؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و انواع ماشین های بافت فرش، امکان تولید سجاده فرش با شان هو تراکم های مختلف وجود دارد. اما خرید فرش سجاده ای و فرش مسجد با بهترین کیفیت، دارای شانه 700 و تراکمی بیش از 2000 است. تراکم های بالاتر از 2000 شامل 2100 – 2250 و یا 2550 است.

فرش سجاده با چه زمینه رنگی بخریم، زیباتره؟

امکان تولید فرش سجاده ای با انواع رنگ های و طرح های متنوع وجود دارد، اما رنگ هایی که مناسب سجاده فرش هستند از این قرارند:

  • فرش مسجد زمینه آبی فیروزه ای
  • فرش مسجد رنگ سبز
  • فرش سجاده ای زمینه لاکی
  • فرش نمازخانه ای زمینه گردویی

نکته ای که در انتخاب رنگ فرش لازم است به آن توجه کنید چرکتاب بودن فرش سجاده ای است. اگر قصد خرید فرش چرکتاب دارید بهتر است رنگ های کرم یا بادامی را انتخاب نکنید.

خرید سجاده فرش محرابی از درب کارخانه سجاده کارپت کاشان

شما می توانید به صورت حضوری – تماس تلفنی و یا اینترنتی، فرش دلخواهتان را از در کارخانه سجاده کارپت تهیه کنید. مشاورین متخصص سجاده کارپت در هر لحظه کنار شما هستند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

منبع: خرید فرش سجاده ای کاشان (https://sajadecarpet.com)

دکمه بازگشت به بالا