سلامت و دانشکسب و کار ویژه

10 کلینیک برتر هیبرید تراپی مو در تهران کدامند ؟

هیبرید مو چیست و مزایای آن نسبت به انواع تراپی مو

بسیاری از خانم ها موهای بسیار وز، فر یا بسیار آسیب دیده دارند که درمان های زیادی را برروی موهای خود انجام نداده اند و دنبال روزنه امیدی برای صافی مو و احیای آن می گردند. طبق تحقیقات و تجربیات آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای مارال از بهترین آموزشگاه های ارایشگری در تهران، روش جدید به نام هیبرید تراپی مو که به صورت ترکیبی کار می کند، بسیاری از هنرجویان را به نتیجه دلخواهشان رسانده است. اگر مایلید از این سیستم درمان مو بیشتر بدانید با ادامه مقاله آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای ما همراه باشید.

گستردگی درمان مو با انواع تراپی

بسیاری از تراپی ها از جمله انواع کراتینه و ویتامینه مو، پلکس تراپی، بوتاکس مو یا آنزیم تراپی (که بسیار پرطرفدار شده است) برای هر موی آسیب دیده یا کاملا وز کارساز نیست و قادر به ترمیم و احیای مو نمی باشد. لازم است که ابتدا نزد متخصص پوست و مو بروید و در زمینه سازگاری پوست سر خود با مواد کراتینه و ویتامینه اطلاعات بیشتر کسب کنید و سپس اقدام به انجام روش درمانی مرتبط در سالن های زیبایی یا کلینیک ها کنید.

روش درمان صافی مو هیبرید چیست؟

این سیستم ترکیبی (به انگلیسی hybrid) است که با استفاده از سیستم iStraight برای داشتن موهای صاف در موارد خاص برای مشتریانی که موهای بسیار آسیب دیده یا وز و خشک دارند توصیه می شود. این سیستم درمانی مو ترکیبی که اولین بار در دنیای درمان مو مطرح می شود، با ترکیبی از مواد صاف کننده ژاپنی و ترمیم حرارتی و تلفیق سیستم کراتین برزیلی به نتایج فوق العاده ای در احیا و صافی مو رسیده است.

موهای دائمی صاف با اثرات ابریشمی درمان کراتین! “برزیلی دائمی” نامی است که برخی از مشتریان آن را می نامند. برخی از استایلیست ها از تکنیک Hybrid استفاده می کنند تا سرویس iStraight System را سریعتر به اتمام برسانند زیرا حدود ۴۵ دقیقه در آنها صرفه جویی می شود. مشتریانی که قسمت انتهای مویشان دچار آسیب زیادی می شود، به خصوص در موهای بلند، این روش باعث می شود که انتهای مو صاف تر و نرم تر از سایر قسمت های مو بشود.

تکنیک صافی موی ژاپنی موها را بسیار صاف و شلاقی می کند طوری که حجم مو کم به نظر می رسد و بسیاری از هنرجویان نیز به آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای ما این شکایت را دارند. ولی این تکنیک هوشمندانه با تلقیق صافی ژاپنی با سایر تکنیک ها باعث می شود خانم ها موهایشان حجم نیز بگیرد علاوه بر اینکه صافی دائم مو انجام خواهد شد.

نکات روش انجام هیبرید مو

  • استفاده از شامپو و خشک کردن مو تا ۵۰ درصد.
  • استفاده از کرم صاف کننده مخصوص iStraight(برای نرم شدن پیوندهای مو)
  • سپس مو را شسته و با حوله خشک کنید.
  • حال از کراتین iStraight استفاده کنید.
  • موها را سشوآر بکشید و کار تمام است با موی لخت و شلاقی.

روش هیبرید برای چه کسانی مناسبتر است؟

روش iStraight Hybrid می تواند برای مشتریانی که مکرراً روی موهای خود Thermal Reconditioning استفاده می کنند بسیار مفید باشد. یک شکایت رایج برای چنین مشتریانی این است که بعد از صاف کردن ۳ یا ۴ ، گاهی اوقات انتهای آن خشک و وز می شود. برای جلوگیری از این مشکل ، آنها می توانند هیبرید را انتخاب کنند زیرا آرایشگر کرم صاف کننده را فقط روی رشد جدید اعمال می کند و کل سر را با درمان کراتین تمام می کند.

این باعث می شود تا بافت سالم تری از ریشه تا انتها و از همه بهتر ، زمان کمتری در سالن سپری شود. این روش زمان کمتری نسبت به سایر روشهای صافی دائم مو از جمله المنت مو و… می برد و بسیار طبیعی تر و برای موها مفید تر است. زمان بندی و به موقع شستن مو و استفاده از مواد اصل در این هیبروید استریت بسیار مهم است. تا جایی که می توانید سعی کنید به متخصص بسپارید یا آموزش درست و تخصصی ببینید تا بتوانید جنس اصل و تقلبی را نیز تشخیص دهید و به نتیجه دلخواه خود برسید.

سیستم هیبرید مو

بر خلاف سایر روش های صافی مو، این شیوه بسیار سریع بوده و در زمان کوتاه تری عملیات صاف کردن موها تمام می شود. نیازی نیست ساعت ها در انتظار نتیجه کار باقی بمانید و به فاصله کوتاهی موهای پف و وز شما تبدیل به موهایی نرم و لخت و صاف خواهد شد. معمولا این کار در سالن آرایشگاه انجام می شود اگر بخواهید در منزل عملیات هیبرید مو را انجام دهید باید در این زمینه کار با مواد و اتو کردن مو و …. اطلاعاتی داشته باشید.

با حذف فرمالدئید از ترکیب مواد، یک تحول بزرگ ایجاد شده زیرا فرمالدئید احتمال ایجاد سرطان را در پی دارد. فرمالدئید بی رنگ و بو است و به راحتی نمی توانید متوجه آن شوید. مواد هیبرید مو شامل مواد آلی و معدنی هستند که همگی برای سلامت مو ضروری است. این مواد ریز مولکولی بوده و از ذرات نانو تشکیل شده اند. بنابراین پروسه صافی سریع تر و نتیجه کار همگن تر خواهد شد.

ترکیبات مورد استفاده در هیبرید مو پایدارتر هستند و ماندگاری طولانی تری به همراه دارند. در ضمن کیفیت صافی مو نیز به مراتب بیشتر از سایر روش های مشابه است. ریباندینگ مو، کراتینه و صافی مو از رایج ترین روش ها برای صاف کردن مو هستند و هیبرید مو نیز تازه به این جمع اضافه شده است. مادامی که بافت کراتینی مو سالم است می توان از این شیوه درمانی استفاده کرد.

مزایای هیبرید مو

در این مطلب از سیستم هیبرید مو نکات مهمی ذکر شد. به طور کلی همه افراد با موهای رنگ شده تا طبیعی می توانند از این تراپی استفاده کنند. البته یک نکته مهم وجود دارد و آن اینکه ساختار مو باید سالم باشد. در واقع موهای سوخته، خمیری، پودر و پوک شده، آدامسی و … مناسب استفاده از این روش نیستند. اگر موهای شما هنوز خیلی آسیب ندیده باشد راه نجاتی هست و می توانید از مزایای هیبرید مو انسان کنید.

اولین و مهم ترین نکته مربوط به ماندگاری بالای هیبرید است. در مقایسه با سایر روش های احیا مو به طور قطع دوام هیبرید مو خیلی بیشتر است. تقریبا 6 تا 8 ماه موهای هیبرید شده، زیبایی خود را حفظ می کنند. پس از آن لازم است تا برای احیا مجدد مو اقدام کنید. پروسه صافی مو در این شیوه خیلی سریع تر است و این می تواند یک امتیاز بزرگ باشد. به خصوص در این روزها که از جهت بهداشتی و سلامتی بهتر است تا حد امکان کمتر در بیرون از منزل باشید.

از دیگر مزایای هیبرید مو می توان به حجیم شدن موها اشاره کرد. در این سیستم موها براق، ابریشمی و صاف می شوند اما مو روی سر نمی خوابد و در عین صافی، حجم بیشتری می گیرد علت این است که بافت مو بهبود پیدا کرده. در آخر هم اگر موخوره دارید این روش عالی است، زیرا هیبرید مو با تغذیه و ابرسانی مو، موخوره را از موهایتان دور می کند.

تفاوت هیبرید با کراتین

صحبت های زیادی در مورد مضرات مواد کراتین مو می شود. وجود فرمالدئید در مواد کراتین موجب هراس عمومی شده است. امروزه مواد و ترکیبات به مراتب کم ضرر تری تولید شده ولی همچنان خیلی ها نسبت به بی ضرر بودن این مواد، تردید دارند. هیبرید مو فاقد مواد مضر است و می تواند جایگزین خوبی برای مواد شیمیایی مضر باشد.

دومین مورد از تفاوت کراتین مو و هیبرید در مدت زمان دوام صافی مو است. کراتین نسبت به هیبرید مو، ماندگاری کمتری دارد. اگر به طور متوسط طول عمر کراتین را 4 ماه در نظر بگیریم، هیبرید تقریبا 2 برابر این مدت، ماندگاری دارد.

نتیجه صافی مو در هر دو مورد تقریبا یکسان است اما ترکیبات استفاده شده در کراتین و هیبرید شبیه به هم نیست. حتی فرایند صافی مو در کراتینه برزیلی و صافی موی ژاپنی نیز متفاوت است.

دکمه بازگشت به بالا