عمومیکسب و کار ویژه

آموزش شوک دادن به باتری موبایل با منبع تغذیه

شوک دادن باتری موبایل

امروز روشی را به شما آموزش می دهیم که اجرای آن، باتری گوشی شما را احیا می کند. با شوک دادن باتری موبایل، این قطعه جان دوباره می گیرد و تعویض آن به تعویق می افتد. باتری گوشی های هوشمند هراندازه که قوی باشند، پس از مدتی رو به فرسودگی رفته و یا بر اثر عواملی همچون شارژ اشتباه و … آسیب می بینند. در این شرایط تصور غالب این است که باید باتری را تعویض کرد. اما با توجه به قیمت نسبتا بالای باتری های اورجینال، بهتر است تا حد امکان این قطعه را تعمیر کنید. شوک دادن به باتری، یک روش تعمیراتی عالی برای چنین مواقعی است.

پس اگر دیدید که شارژدهی گوشی شما پایین آمده و باتری زود خالی می شود، این روش را فراموش نکنید. در ادامه به شما می گوییم که شوک دادن باتری گوشی به چه شکلی انجام می شود و برای این منظور به چه تجهیزاتی نیاز دارید. شوک دادن باتری موبایل ، باید توسط متخصصین انجام گیرد . مرکز سخت افزار ایران ، با به کار گیری تیمی از بهترین متخصصین   ، آماده ی خدمت رسانی به مشتریان گرامی در خصوص انواع مشکلات باتری موبایل و انجام شوک الکتریکی می باشد.

بهترین زمان برای شوک دادن به باتری گوشی چه موقع است؟

گفتیم که شوک دادن باتری موبایل می تواند یک اقدام تعمیراتی برای رفع مشکلات این قطعه باشد. اما چه موقع باید این کار را انجام داد؟ اگر موبایل شما چند روز خاموش بود و خواستید پس از مدتی آن را روشن کنید، بهتر است به باتری شوک بدهید. البته این مورد در خصوص گوشی های جدید و باتری های لیتیوم یونی چندان صدق نمی کند. همچنین اگر پس از روشن کردن موبایل دیدید که باتری درست کار نمی کند، شوک دادن می توان مشکل را حل کند. تیم تعمیرات موبایل زمانی که می خواهند ، ولتاژ آن را اندازه گیری می کنند. اگر ولتاژ کمتر از 3.7 ولت بود، شوک دادن باتری موبایل در اولویت قرار می گیرد.

مراحل شوک دادن به باتری موبایل

برای شوک دادن باتری موبایل باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. پیش از هر کاری، باید ولتاژ باتری را اندازه گیری کنید.
 2. ولتاژ منبع تغذیه را بر روی حدودا 7.5 ولت تنظیم کنید.
 3. پیچ جریان منبع تغذیه را تقریبا تا نیمه باز کنید.
 4. حالا سیم منفی منبع تغذیه را به منفی باتری متصل کنید اما سیم مثبت را بر روی مثبت باتری نگه ندارید. این کار را تا جایی تکرار کنید که آنقدر تکرار کنید که ولتاژ باتری به 3.7 ولت برسد.
 5. پس از رسیدن ولتاژ باتری به 3.7 ولت، فرایند شارژ باتری را شروع کنید.

روش های شوک دادن باتری موبایل

اگر باتری شما از کار افتاده باشد ،نگران نباشید ، با انجام کارهای ساده زیر می توانید شانس دوباره برای ادامه حیات باتری تلفن خودتان محیا کنید.

 • شارژ کامل و تخلیه شارژ کامل

اگر باتری لیتیومی تلفن همراه یا تبلت‌تان نمی‌تواند شارژش را به خوبی نگه‌دارد ، این شانس وجود دارد  که شاید شما بتوانید با یک شارژ و دی شارژ کامل این مشکل را برطرف کنید؛ به عبارت بهتر ، یک بار شارژش را به طور کامل خالی کنید و سپس آن را حداقل تا ۴۸ ساعت به شارژ، متصل نگه دارید. توصیه می‌شود که حداقل ۱ بار در ماه، این عمل را برای باتری لیتیوم یونی محصول الکتریکی‌تان انجام دهید.

یک شوک الکتریکی شاید بتواند یک باتری لیتیومی معیوب را به زندگی بازگرداند. توصیه می‌شود در انجام این عمل دقت کنید زیرا انجام این عمل کمی خطرناک است. باتری را از دستگاهتان با توجه به قطب مثبت و منفی‌اش جدا نمایید؛ یک سیم USB بلا‌استفاده را انتخاب کرده و سر کوچک‌تر آن ( که اکثرا روی آن، B ذکر شده است) را قطع نمایید. حالا باید بتوان یک سیم قرمز (قطب مثبت) و یک سیم سیاه (قطب منفی) را مشاهده نمود. سپس سر بزرگ‌تر سیم USB را به لپ‌تاپ یا کامپیوتر خود متصل نمایید؛ سیم قرمز را به قطب مثبت و سیم سیاه را به قطب منفی باتری خود وصل کرده و احتمالا پس از مدتی، باتری شروع به شارژ شدن می‌کند.

احیای باتری موبایل با استفاده از لامپ

در این روش که تا حدودی مشابه شوک دادن باتری موبایل است، به جای منبع تغذیه، از یک لامپ 1.5 ولتی استفاده می کنیم. برای این کار نیاز به دو قطعه سیم عایق و یک لامپ داریم. در وهله اول شارژ باتری را تا انتها مصرف کنید و سپس به شارژ بزنید تا 100 درصد شود. سپس یک سر سیم را به سر مثبت باتری و سر دیگر سیم را به لامپ وصل کنید. سیم دیگر را به همین ترتیب این بار به سر منفی باتری و لامپ متصل کنید. به دلیل وجود شارژ در باتری، خواهید دید که لامپ روشن می شود. اتصال را تا زمانی که لامپ خاموش نشده، قطع نکنید. پس از اینکه شارژ باتری خالی شد و لامپ دیگر روشن نماند، آن ها را از هم جدا کرده و مجدد باتری را شارژ کنید.

احیا باتری گوشی با استفاده از یک باتری دیگر

مکانیزم این روش شوک دادن باتری موبایل ، مانند شارژ باتری خودرو است که از یک باتری دیگر برای آن کمک گرفته می شود. باتری که از آن برای احیای باتری موبایل خود استفاده می کنید، باید دارای 9 ولت ولتاژ باشد، نه بیشتر. این نکته را به یاد داشته باشید که ولتاژ بیشتر به معنی شوک کارآمدتر نیست و همین میزان ولتاژ کافی است. توجه داشته باشید سیمی که از آن استفاده می کنید، ضخیم و داری روکش عایق باشد. البته به طور کلی انجام خانگی چنین کاری توصیه نمی شود. به همین دلیل اگر باتری شما دچار ایراد شده، بهتر است با ما تماس بگیرید تا کارشناسان شما را در این خصوص راهنمایی کنند.

آیا باتری من نیاز به شوک دارد؟

پیش از آنکه با استفاده از هر یک از روش های بالا اقدام به احیای باتری موبایل کنید، لازم است چند مورد را بررسی کنید. همیشه شارژ نشدن، دیر شارژ شدن یا مشکل در شارژدهی، با شوک دادن به باتری موبایل حل نمی شود.

 • در وهله اول مطمئن شوید که از شارژر اصلی استفاده می کنید.
 • سپس بررسی کنید که کابل شارژ سالم باید، برای این کار یک کابل دیگر را امتحان کنید و وضعیت شارژ را بررسی کنید. گاهی با وجود ظاهر سالم، ممکن است سری های شارژر دچار ایراد شده باشند.
 • همیشه مطمئن شوید که برنامه های اضافی را بسته اید. باز ماندن برنامه های زیاد باعث مصرف شارژ بیشتر می شود.
 • گاهی ایراد در شارژ شدن، به دلیل اشکال در درگاه شارژ گوشی است. این مورد سخت افزاری است و باید توسط تکنسین بررسی شود. اما اصولاً اگر با وجود استفاده از شارژر نو همچنان مشکل شارژ وجود دارد، این مورد احتمال زیادی دارد.
 • سن باتری را نیز در نظر داشته باشید. هر چه مدت زیادی از باتری استفاده کنید، احتمال اینکه در اثر فرسودگی کارایی اولیه خود را از دست دهد بیشتر است. به این ترتیب نمی توان مشکل را با شوک دادن به باتری موبایل حل کرد.

نمایندگی موبایل و واحدهای تخصصی تعمیرات موبایل

 تعمیر تخصصی تمامی برندهای تلفن همراه را با بهره گیری از کارشناسان و متخصصین این حوزه انجام می دهد. جهت تعمیرات هریک از برندها از متخصصین و تعمیرکاران برند مورد نظر بهره گرفته ایم. ازین رو جهت تعمیرات هر برند موبایل ، کارگاهی مجزا را در نظر گرفته شده است. جهت آشنایی با خدمات ما در هرواحد یک از واحدهای تعمیرات موبایل وارد صفحه ی مربوط به واچگونه به باتری موبایل شوک وارد کنیم؟ سوالی که برای هرکسی پیش میآید و در این مقاله در ، به نکات مهم اصلی درباره نحوه شوک دادن به باتری موبایل و طریقه شوک دادن به باتری موبایل را به شما آموزش داده ایم!

شوک دادن به باتری موبایل به چه صورت می باشد؟

شوک به باتری موبایل: همان طور که می دانید باتری موبایل به عنوان اصلی ترین قطعاتی است که برای گوشی استفاده می شود. با توجه به اینکه باتری ها دارای ظرفیت های مشخص شده ای هستند و به مرور زمان از عمر و کارایی آن ها کم می شود، شما می توانید از شوک به باتری موبایل استفاده کنید. شوک به باتری موبایل به گونه ای احیای باتری موبایل است که می تواند عمری دوباره به گوشی شما دهد.

تقریبا برای همه افراد این مشکل بوجود آمده است که بعد از مدتی عملکرد باتری گوشی کاهش پیدا می کند و دیگر باتری کارایی گذشته را برای کاربر ندارد . این مشکل می تواند دلایل بسیاری داشته باشد که یکی از این دلایل ، دشارژه شدن باتری موبایل یا به اصطلاح خواب رفتگی باتری موبایل میباشد . در مرحله اول ممکن است باتری آسیب دیده باشد و نیاز باشد که شما به فکر جدیدی باشید و اما در مرحله دوم ممکن است باتری شما به خواب رفته باشد و نیاز باشد تا به باتری خود شوک وارد کنید تا از خواب بیدار شود .

باتری گوشی موبایل نیز مانند انسان ممکن است به کما برود اگر از آن مراقبت نکنیم . معمولا زمانی که یک انسان هوشیاری خود را از دست می دهد نیاز است تا به آن شخص شوک وارد کنیم تا سیستم ایمنی بدن دوباره احیا شود و شخص هوشیاری خود را به دست آورد . این موضوع در مورد باتری گوشی نیز صدق می کند و با شوک دادن به باتری گوشی می توان جان دوباره ای به باتری بخشید .

روش های زیادی وجود دارد برای اینکه بتوانید گوشی خود را مجدد استفاده کنید. شما می توانید برای اینکه کارایی و عملکرد گوشی خود را افزایش دهید از روش شوک دادن به باتری موبایل استفاده کنید. شوک دادن به گوشی خاموش هم تاثیر بسیار زیادی دارد و نسبت به گوشی روشن خطرسازی کمتری خواهد داشت و می تواند از آسیب به باتری جلوگیری کند.

آموزش شوک به باتری موبایل

باتری موبایل چگونه به خواب (کما) می رود ؟

دلیل اصلی اینکه باتری گوشی به خواب می رود ، استفاده نکردن از گوشی موبایل برای چند وقت میباشد . اینکه گوشی موبایل به خواب میرود دلیلش این است که کاربر از گوشی خود برای یک هفته یا چند هفته و یا بیشتر استفاده نکرده است و گوشی برای چند وقت خاموش بوده است . اگر نمی خواهید باتری گوشی شما به کما برود ، اجازه ندهید گوشی شما بیشتر از چند روز خاموش بماند .

در برخی مواقع ممکن است شما گوشی خود را به صورت طولانی مدت خاموش کنید و هیچ استفاده ای از آن نکنید، در این مواقع گوشی شما به خوب می رود و شما باید برای احیای باتری موبایل و تعمیر آن از شوک دادن استفاده کنید. وقتی گوشی برای مدتی طولانی خاموش باشد باتری به خواب می رود و عملکرد و کارایی خود را از دست می دهد.

پیشنهاد برای شما :

شوک دادن به باتری موبایل با منبع تغذیه

اگر گوشی کاربر برای چند روز خاموش بود ، نمی توان گفت حتما نیاز به شوک دارد . اگر بعد از چند روز گوشی خود را روشن کردید و عملکرد نا مناسبی از باتری خود مشاهده کردید ، نمی توان گفت که باتری نیاز به شوک دادن دارد . برای اینکه به یک باتری شوک بدهیم باید ابتدا ولتاژ باتری با دستگاه های مخصوص اندازه گیری شود ، اگر ولتاژ باتری کمتر از 3.7 ولت بود آنگاه باید به فکر شوک دادن به باطری گوشی باشید . در ادامه روش هایی را جهت شوک دادن به باتری گوشی به شما آموزش خواهیم داد.

طریقه شوک به باتری موبایل:

برای اینکه به باتری گوشی شوک وارد کنید ، سه روش وجود دارد .

 • مراجعه به یک متخصص
 • شوک برقی
 • شوک دستی (تخلیه کامل شارژ باتری)

همان طور که گفته شد شوک زدن به باتری موبایل، سه روش دارد که به آن اشاره شد در ادامه در مورد آن برای شما بیشتر توضیح خواهیم داد. بهترین پیشنهاد این است که حتما به یک متخصص مراجعه کنید . برای اینکار پیشنهاد می کنیم به یک تعمیرکار گوشی موبایل مراجعه کنید و از او بخواهید به باتری موبایل شما شوک وارد کند .

نحوه شوک دادن به باتری موبایل

چگونه به باتری موبایل شوک دهیم ؟

برای شوک دادن به باتری گوشی شما می توانید به سه روش اقدام کنید که در ادامه برای شما شرح خواهیم داد. با توجه به اینکه بیدار کردن باتری گوشی کار سخت و پیچیده ای است سعی کنید آن را به یک متخصص بسپارید و خودتان به تنهایی آن کار را انجام ندهید.

مراجعه به یک متخصص

این روش بهترین و مطمئن ترین روش برای شوک دادن به باتری گوشی میباشد . با استفاده از این روش بعد از شوک دادن ، باتری موبایل کاربر به احتمال بسیار زیاد زندگی دوباره خواهد گرفت :

 1. ابتدا ولتاژ باتری را اندازه بگیرید و مطمئن شوید که کمتر از 3.7 ولت میباشد
 2. ولتاژ منبع تغذیه را روی 7.5 ولت تنظیم کنید
 3. پیچ مربوط به منبع تغذیه را تا نیمه باز کنید
 4. سیم منفی مربوط به منبع تغذیه را روی قسمت منفی باتری بگذارید ولی سیم مثبت مربوط به منبع تغذیه را به قسمت مثبت باتری متصل نکنید . فقط منفی را متصل کنید . این کار تا جایی تکرار کنید که ولتاژ باتری به 3.7 ولت برسد .
 5. وقتی ولتاژ باتری به 3.7 ولت رسید ، باتری را به شارژ متصل کنید و اجازه دهید تا باتری بطور کامل شارژ شود .

پیشنهاد برای شما :

شوک برقی

برای استفاده از این روش توصیه می کنیم حتما دقت کنید چرا که ممکن است خطرناک باشد . یک شوک الکتریکی می تواند جان دوباره ای به یک لیتیوم یونی معیوب ببخشد . پس ممکن است بعد از شوک دادن باتری شروع به شارژ کردن کند .

 1. باتری را با توجه به قطب مثبت و منفی ای که دارد از دستگاه جدا کنید
 2. یک کابل USB که از آن استفاده نمی کنید را انتخاب کنید .
 3. سر کوچک کابل را با یک سیم چین جدا کنید . ( معمولا با حرف B مشخص شده است )
 4. حالا باید یک سیم قرمز (قطب مثبت) و یک سیم سیاه (قطب منفی) را مشاهده کنید .
 5. سر بزرگ کابل USB را به لپ تاپ یا کامپیوتر متصل کنید .
 6. کابل قرمز را به قطب مثبت باتری و کابل سیاه را به قطب منفی باتری متصل کنید .
 7. برای مدتی نگه دارید .

به احتمال بسیار زیاد باتری گوشی کاربر بعد از مدتی شروع به شارژ کردن خواهد نمود .

روش دستی (شارژ و تخلیه شارژ)

یکی از کارهایی که ما به کاربران خود بعد از گوش زد می کنیم ، ریکاوری کردن باتری بصورت ماهانه میباشد . یعنی اینکه کاربر هر ماه 1 بار باتری گوشی خود را ریکاوری کند . اگر باتری موبایل یا باتری تبلت شما نمی تواند به درستی شارژ را نگه دارد ، شاید یک ریکاوری بسیار ساده بتواند باتری موبایل شما را احیاء کند .

 1. شارژ گوشی را بطور کامل تخلیه کنید بطوری که باتری بعد از روشن شدن ، خاموش شود .
 2. باتری را به شارژ متصل کنید و اجازه دهید تا 48 ساعت درون شارژ باقی بماند .

با انجام هریک از روش های ذکر شده شما می توانید ، باتری گوشی خود را احیاء کنید . اگر به هر دلیلی بعد از شوک به باتری گوشی ، عملکرد باتری شما اصلاح نشد و باتری شما همچنان مشکل داشت ، بدین معنی میباشد که باتری شما خراب شده است و شما نیاز دارید که باتری گوشی خود را تعویض کنید .

برای ، ، ، ، ، ، ، خرید باتری سونی و … حتما پیشنهاد می کنیم از رایااستور خرید کنید چرا که :

 • تنها مرجع تخصصی فروش انواع باتری موبایل در کشور است
 • تمامی باتری‌ها 100% اورجینال هستند
 • تمامی باتری‌ها 120 روز گارانتی تعویض دارند
 • تمامی باتری‌ها 48 ساعت گارانتی بازگشت وجه دارند
 • مشاوره با کارشناسان رایااستور کاملا رایگان است
 • تمامی باتری‌ها شامل گارانتی قیمت هستند
 • تمامی باطری‌ها شامل گارانتی کیفیت هستند
 • تمامی باتری‌ها شامل گارانتی اصالت و سلامت هستند
 • و …

اگر قصد خرید یک باتری 100% اورجینال به همراه بهترین قیمت را دارید ، همین الان ازخرید کنید

آموزشگاه تعمیرات تلفن همراه در بهترین و مجهزترین آموزشگاه تعمیرات موبایل زیر نظر اساتید مجرب با پشتیباتی رایگان، ویژه بازار کار انجام می شود

 

دکمه بازگشت به بالا