سلامت و دانش

آیا آب خوردن وسط غذا باعث چاقی می شود؟

این یک سوء تفاهم است زیرا فقط یک تصور غلط در مورد عوارض مصرف آب آشامیدنی است! به عبارت ساده ، نوشیدن آب اندکی معده شما را پر کرده و باعث می شود سریعتر احساس راحتی کنید. بنابراین ، برخی افراد در هنگام غذا خوردن آب را برای سرکوب اشتها و کاهش وزن می نوشند ، اما این تفکر کاملاً اشتباه و بی اساس است.

آیا نوشیدن آب با غذا منجر به چاقی یا کاهش وزن می شود؟

شاید شما علاقه مند باشید بدانید که آب معدنی یکی از بهترین نوشیدنی های فروشی در رستوران ها است! بر اساس آمار فروش و توزیع آب معدنی در رستوران ها ، می فهمیم که بسیاری از افراد به نوشیدن آب بین وعده های غذایی یا بعد از غذا عادت دارند.

با این حال ، نوشیدن آب بین وعده های غذایی عوارض جانبی بسیاری دارد. نمی توان گفت که نوشیدن آب در هنگام وعده های غذایی به کاهش وزن کمک می کند ، اما منجر به چاقی و نفخ نیز خواهد شد.

این تصور غلط وجود دارد که بسیاری از افراد با نوشیدن آب بین وعده های غذایی از دست دادن وزن خودداری می کنند زیرا افراد تصور می کنند با پر کردن مقداری از ظرفیت معده خود با آب می توانند جلوی خوردن را بگیرند.

با توجه به این موضوع ، باید بگوییم که برای کاهش وزن می توانید دو لیوان آب یک تا یک و نیم ساعت قبل از غذا بنوشید. اما شما نباید کمتر از نیم ساعت قبل از ناهار یا شام آب بنوشید.

عوارض جانبی دیگر نوشیدن آب هنگام غذا خوردن علاوه بر چاقی چیست؟

نوشیدن آب با غذا از نظر پزشکی صحیح و حتی از نظر اسلامی نیست. دلایل زیادی وجود دارد که نباید با وعده های غذایی خود آب بنوشید. در این بخش برخی از این دلایل را بررسی خواهیم کرد.

آیا نوشیدن آب همراه با غذا باعث چاقی می شود؟

1- ضعف معده از نوشیدن آب با غذا

اگر این عادت را در طولانی مدت انجام دهید ، در نهایت متوجه درد معده و ضعیف شدن معده خواهید شد. با نوشیدن آب و مایعات هنگام غذا خوردن ، روند هضم دشوارتر می شود و به مرور زمان معده شما به مرور زمان مشکلات مختلفی را تجربه می کند.

2- مایعات را همراه با وعده های غذایی و حالت تهوع بنوشید

از آنجا که روند هضم غذا پس از نوشیدن مقادیر زیادی آب دشوارتر می شود ، فرد ممکن است حالت تهوع را تجربه کند. به خصوص اگر آب یا مایعات بنوشید که کمی سنگین تر هستند. آب باقیمانده ، آب راکد است که مدت طولانی در ظرف باقی می ماند.

از آنجا که یک کولر گازی گالن 20 لیتری نسبت به گالن کوچکتر ارزانتر است ، برخی افراد ترجیح می دهند گالن بزرگتر را خریداری کنند. بنابراین ، اگر از آب معدنی به مدت طولانی استفاده نشود ، رکود و بو می کند. البته حالت تهوع بعد از خوردن غذا می تواند دلایل دیگری داشته باشد اما به طور کلی در افرادی که معده های حساس دارند ، بیشتر است.

3- سوء هاضمه و یبوست

شاید شما علاقه مند باشید بدانید که از یبوست به راحتی قابل پیشگیری است. یکی از مهمترین دلایلی که منجر به یبوست می شود این است که افراد قبل از غذا معده خود را با نوشیدن آب یا مایعات خنک می کنند!

هضم غذا در معده انسان به گرما معده و آب گوارشی نیاز دارد. وقتی قبل از غذا یا حتی بین وعده های غذایی آب سرد یا مایعات بنوشید ، این گرما را از بین می برید. نه تنها گرما بلکه آبهای گوارشی لازم برای هضم غذا با نوشیدن آب از بین می روند.

البته بهتر است بگوییم که این مایع کاملاً از بین نمی رود بلکه از حالت اولیه خود خارج می شود و دیگر قادر به هضم غذا نخواهد بود.

سرانجام ، با خنک شدن معده ، مایعات دستگاه گوارش شما نازک تر می شود و معده شما سنگین تر می شود ، شما عوارض جانبی مختلفی مانند ضعف ، چاقی و معده ناراحت ایجاد می کنید.

آیا نوشیدن آب همراه وعده های غذایی باعث چاقی می شود؟

چرا نوشیدن آب با وعده های غذایی منجر به چاقی می شود؟

با نوشیدن آب با وعده های غذایی ، آب گوارشی وضعیت خود را از دست می دهد و در نهایت نمی توان هضم کرد. از آنجا که یبوست ، حالت تهوع ، نفخ و سایر موارد از عوارض جانبی نوشیدن آب در طول وعده های غذایی در نظر گرفته می شود ، فرد اشتها را از دست می دهد و در طول روز انرژی ندارد.

افرادی که از خوردن آب در هنگام غذا خوردن خودداری می کنند سرانجام چاق می شوند. اگر جزو کسانی هستید که در هنگام خوردن غذا عادت به نوشیدن آب دارید ، سعی کنید این عادت را به روشی متفاوت بشکنید.

به عنوان مثال ، شما می توانید در ساعات مختلف روز از آب بنوشید تا عطش را خاموش کند ، بنابراین نیازی به نوشیدن آب در بین این اوقات نیست. این عادت را به روش های مختلف توسعه دهید. به عنوان مثال ، وقتی در بیرون از منزل هستید ، با خرید آب و نگه داشتن آن ، خود را مجبور کنید آب بدن را تأمین کنید.

به طور کلی ، توصیه می کنیم اگر عادت به خوردن مشروبات الکلی ندارید ، متوقف شوید. اگر فکر می کنید شکستن این عادت برای شما کار دشواری است ، توصیه می کنیم از سایت غافلگیرکننده بازدید کنید و مقالات مرتبط با آب آشامیدنی و عوارض جانبی عادات بد را بخوانید تا با آگاهی از بیماری های مختلف و عوارض جانبی آن ها ، راهی پیدا کنید. راه درست برای شکستن عادت های بد را پیدا کنید.

* گزارش آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا