عمومیکسب و کار ویژه

رژیم غذایی بعد از تزریق چربی به صورت

رژیم غذایی بعد از تزریق چربی بسیار مهم است، تزریق چربی مانند هر تکنیک زیبایی دیگری نیاز به رعایت توصیه‌هایی پس از اتمام کار دارد. این توصیه‌ها به منظور کسب نتیجه‌ بهتر از انتقال چربی است. به طور مثال یکی از مراقبت‌ های پس از قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب است. طبیعی است که این فقط یک مورد است و کار‌های دیگری مانند عدم مصرف قرص‌های رقیق‌کننده خون، الکل و سیگار نیز از اهمیت زیادی برخوردار هستند و از دیگر مراقبت‌های انتقال چربی این است که فرد باید از وارد کردن هر گونه فشار به این ناحیه خودداری نماید. معمولا هنگام استخراج چربی باید بسیار مواظب بود؛ زیرا هرگونه آسیب به بافت چربی و از دست رفتن سلامت سلول‌های چربی، ممکن است کل عمل را متوقف کند، از طرفی رژیم غذایی فرد مراجعه‌کننده پس ترانسفر چربی نیز  بسیار اهمیت دارد.

پس از تزریق چربی به صورت چه خوراکی هایی توصیه می شود؟

در حقیقت باید بگوییم که رژیم غذایی بعد از تزریق چربی به این دلیل اهمیت دارد که اگرفرد دچار کاهش وزن شود اولین جایی که کاهش وزن بر روی آن تاثیر خواهد گذاشت، سلول‌های چربی است. بنابراین در صورتی که پس از انجام این عمل متحمل کاهش وزن شوید، سلول‌های چربی تزریق شده از بین رفته و دیگر ظاهر اولیه را نخواهند داشت. پس رژیم غذایی فرد مراجعه‌کننده باید به گونه‌ای باشد که علاوه بر استفاده از مواد مغذی لازم و پرهیز از مواد مضر، مانع از حذف سلول‌های چربی شود. در ضمن این رژیم غذایی باید عادت‌های ناسالم فرد را پس از عمل زیبایی تزریق چربی کنار گذاشته و از افزایش وزن او جلوگیری کند. به منظور ماندگاری نتایج تزریق چربی چند نکته تغذیه‌ای برای شما عزیزان داریم:

  1. فرد باید از موادی مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات سبوس‌دار و پروتئین‌های بدون چربی، کربوهیدرات‌های ساده و چربی‌های غیراشباع استفاده کرده و آن‌ها در برنامه‌ی غذایی خود بگنجاند.
  2. مواد غذایی مانند آووکادو، ماهی قزل آلا، کره‌های بدون چربی، بادام، گردو، روغن زیتون و روغن نارگیل از جمله موادی هستند که پس از تزریق چربی می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید.
  3. همچنین مواد فیبردار مانند کلم بروکلی، تمشک، سیب و حبوبات می‌توانند موثر باشد.
  4. خوردن چندین وعده‌ی غذایی کوچکتر در روز سبب می‌شود که فرد در طول روز سطح انرژی مناسبی داشته و بتواند به انجام فعالیت‌های روزانه بپردازد.
  5. پروتئین موجود در تخم مرغ، ماهی و مرغ به ترمیم بافت‌ها، ماهیچه‌ها و پوست کمک می‌کند.
  6. ویتامین D برای سلامتی استخوان و مغز و ویتامین‌های A و C نیز برای بهبودی سریع، ‌ایده‌آل هستند. همه این ویتامین‌ها، مواد معدنی‌ها، پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌های انرژی‌زا می‌توانند فرد را در روند بهبودی پس از عمل کمک کنند.
  7. در ضمن مصرف مایعات نیز بسیار تاثیرگذار است و به فرد مراجعه‌کننده کمک می‌کند تا بتواند گرسنگی خود را در طول روز کنترل کرده و سوخت و ساز در بدن او حفظ گردد و همچنین مصرف نوشیدنی کافی به هیدراته نگهداشتن پوست و جوان ماندن آن کمک می‌کند و مصرف مایعات به هضم غذا کمک خواهد نمود.
  8. غذاهایی که پزشک متخصص تزریق چربی به صورت آن ها را منع می کند
  9. در کنار گروهی از مواد غذایی که لازم است فرد مراجعه‌کننده پس از تزریق چربی مصرف کند تا به ماندگاری نتیجه کار کمک نماید، برخی از مواد غذایی ممکن است عمل زیبایی تزریق چربی را با مشکل مواجه نمایند.
  10. از جمله‌ این مواد غذایی می‌توان به غذا‌های شیرین، غذا‌های فرآوری شده و غذا‌های چرب اشاره کرد. مواد غذایی مانند فست‌فود و یا غذا‌های پر از چربی‌های اشباع برای شما پس از انتقال چربی مضر بوده و عمل زیبایی تزریق چربی را با مشکل مواجه خواهد کرد.

تاثیرات تغذیه سالم پس از تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت با اهداف مختلفی شامل از بین بردن خط لبخند، خط اخم، چروک پنجه کلاغی، افزایش حجم لب‌ها و گونه‌ها و از بین بردن فرورفتگی‌ها انجام می‌شود. از آنجایی که اخیرا در ایران مانند سایر نقاط جهان، تزریق چربی محبوبیت زیادی در زمینه جوانسازی پوست به دست آورده است، باید اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار مردم قرار گیرد تا بهتر بتوانند تصمیم‌گیری کنند.

تاثیر تغذیه بعد از انتقال چربی بر نتیجه این عمل، ماندگاری انکار نشدنی دارد و علتش این است که اگر فرد تغذیه‌ مناسب پس از عمل زیبایی تزریق چربی نداشته باشد سلول‌های چربی شروع به از بین رفتن خواهند کرد چرا که سلول‌ها نمی‌توانند مواد غذایی مورد نیاز خود را از رگ‌های خونی تامین نمایند. در صورتی که فرد تغذیه‌ سالم پس از ترانسفر چربی داشته باشد میزان ماندگاری انتقال چربی بیشتر خواهد بود؛ بنابراین میزان پایداری سلول‌های چربی تزریق شده با تغذیه‌ی سالم ارتباط مستقیم دارد.

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری تزریق چربی

البته به فاکتور‌های زیادی بستگی دارد که تغذیه یکی از آن‌ها بوده و نقش مهمتری را در این زمینه ایفا می‌کند. برای مثال میزان فعالیت، کیفیت چربی برداشت شده و دوری از ماده‌هایی مانند مسکن‌ها و الکل می‌تواند میزان ماندگاری تزریق چربی را بیشتر کند.

مدت زمان رعایت رژیم غذایی بعد از تزریق چربی

از دیگر سوالاتی که افراد پس از انتقال چربی دارند این است که تا چه زمانی باید رژیم غذایی مشخص شده توسط پزشک را رعایت نمایند؟ در پاسخ به این پرسش باید بیان کرد رعایت این رژیم غذایی به منظور افزایش ماندگاری چربی‌های تزریق شده اهمیت بسیاری دارد. از طرفی میزان ماندگاری انتقال چربی با توجه به واکنش بدن افراد مختلف متفاوت خواهد بود؛ بنابراین در صورتی که این رژیم غذایی به مدت طولانی‌تری رعایت شود میزان پایداری سلول‌های چربی نیز بیشتر خواهد بود. رعایت رژیم غذایی مناسب علاوه بر حفظ چربی‌های تزریق شده در سلامتی شما نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت. معمولا در عضوی مانند گونه، چربی ۱ تا ۲ سال ماندگاری دارد اما در عضو پرتحرک مانند پا، شاید به سختی به چند ماه برسد.

متخصص و جراح پوست و زیبایی، لیزرهای پیشرفته پزشکی، کاشت مو و ابرو از دانشگاه شهیدبهشتی، دارای بورد تخصصی،
عضو ثابت انجمن متخصصین پوست و موی ایران عضو دائم آکادمی زیبایی اروپا، ارائه مقالات متعدد در کنگره هتغذیه بعد از تزریق بوتاکس اهمیت بسیار زیادی دارد. تزریق چربی یکی از روش‌های کم تهاجمی و ایمن برای پر کردن صورت و از بین بردن چین و چروک صورت می‌باشد. این روش بر خلاف جراحی نیازی به برش دادن پوست ندارد و با خونریزی همراه نیست. به همین دلیل بسیاری از افراد مراقبت‌ها و دستورالعمل‌های بعد از تزریق چربی به صورت را جدی نمی‌گیرند.

یکی از مهم‌ترین دستورالعمل‌های بعد از تزریق چربی به صورت، توجه به تغذیه است. زیرا افزایش و کاهش وزن به صورت مستقیم بر ماندگاری تزریق چربی موثر است. پیشنهاد ما این است که بعد از تزریق چربی به یک متخصص تغذیه مراجعه کرده و رژیم غذایی دریافت کنید.

با این حال اگر اطلاعات چندانی درباره تغذیه بعد از تزریق چربی ندارید، در ادامه این مقاله قصد داریم توضیح دهیم که باید بعد از تزریق چربی به صورت چه بخوریم و از چه مواد غذایی استفاده کنیم. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

چه خوراکی هایی بعد از تزریق چربی ممنوع است؟

قبل از اینکه توضیح دهیم باید بعد از تزریق چربی به صورت چه بخوریم، بهتر است درباره خوراکی‌هایی که مصرف آن بعد از تزریق چربی ممنوع می‌باشد صحبت کنیم.

 

دکمه بازگشت به بالا