اقتصادی

چرا ماشین لباسشویی آب را گرم نمی کند؟ – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری آنلاین، همه ما می دانیم که برای شستشوی با کیفیت، نه تنها اثرات شیمیایی و مکانیکی مهم است، بلکه دما نیز مهم است. پاک کردن لکه های جدی در آب سرد تقریباً غیرممکن است و بنابراین، اگر ماشین لباسشویی آب را گرم نمی کند باید شست و شوی موثر توسط دستگاه را فراموش کنید.

چگونه تشخیص دهیم که ماشین لباسشویی آب را گرم نمی کند؟

اگر ماشین لباسشویی شما چرخه شستشو را به دلیل خطای گرمایش قطع نکرد، یک راه بسیار ساده برای اطمینان از سرد بودن آب وجود دارد. یک برنامه با دمای بالا انتخاب کنید، آن را روشن کنید و بعد از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه شیشه دریچه درام ماشین لباسشویی را لمس کنید. هنگام انتخاب حتی ۶۰ درجه، شیشه به طور قابل توجهی گرم می شود. اگر سرد باشد نشان می دهد که ماشین لباسشویی آب را گرم نمی کند.

همچنین اگر ماشین لباسشویی مدام آب گیری و تخلیه کند، دستگاه زمانی برای گرم کردن طبیعی آب ندارد. در نتیجه، چرخه شستشوی ماشین‌های لباسشویی با خطا در سوئیچ فشار، تنظیم یا گرم کردن آب متوقف می‌شوند و مدل‌های قدیمی‌تر به طور نامحدود کار می کنند تا زمانی که کاربر برنامه را قطع کند.

ابتدا چه چیزی باید بررسی شود؟

همیشه نبود گرمایش آب نشان دهنده خرابی سیستم گرمایش در ماشین لباسشویی نیست. قبل از تماس با تعمیرکار موارد زیر را بررسی کنید.

آیا حالت و دمای صحیح انتخاب شده است؟ بسیاری از حالت ها، مانند شستن پارچه های ظریف یا اقلام پشمی، بدون گرم کردن آب و در آب سرد انجام می شود. شاید شما این حالت را انتخاب کرده باشید. علاوه بر این، بسیاری از ماشین های قدیمی به شما اجازه می دهند تا دمای برنامه را به طور جداگانه تنظیم کنید. شاید تنظیم کننده در علامت بدون گرما باشد. در این حالت به سادگی حالت و دمای مورد نظر را انتخاب کنید. آیا برد کنترل هنگ کرده است؟ ماشین لباسشویی را با بیرون کشیدن دوشاخه از پریز به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه از برق جدا کنید. سپس آن را روشن کنید. اگر دستگاه به طور معمول شروع به کار کرد، یک بار خرابی برد کنترل رخ داده و شما با موفقیت آن را از بین بردید.

خرابی های احتمالی که نیاز به تعمیر دارند، کدامند؟

۱. سوختن المنت گرمایش

المنت قطعه ای است که داخل آن یک کویل گرمایشی قرار دارد. به طور معمول، المنت گرمایش به دلیل رسوب، که بر روی بدنه آن از ناخالصی های آب لوله کشی، گرد و غبار، پرزهای لباس و همچنین ذرات حل نشده مواد شوینده تشکیل می شود، از کار می افتند. هنگامی که رسوب روی المنت ایجاد می شود، عملکرد آن کاهش می یابد و در نتیجه یا سیم پیچ می سوزد یا خود بدنه المنت آسیب می بیند. خرابی المنت گرمایشی رایج ترین دلیلی است که ماشین لباسشویی آب را گرم نمی کند.
در صورت وقوع این مشکل در ماشین‌های لباسشویی، این دستگاه ها بلافاصله پس از روشن شدن، برنامه را قطع نموده و خطای گرمایش را روی نمایشگر نشان می دهند. در مدل های با تکنولوژی کمتر پیشرفته، پس از ۱۰-۱۵ دقیقه، زمانی که المنت باید شروع شود، خطا رخ می دهد. دستگاه های قدیمی به طور نامحدود شستشو را ادامه می دهند یعنی درام می چرخد، اما از آنجایی که گرمایش وجود ندارد، دستگاه به مرحله آبکشی نمی رود و منتظر گرم شدن آب است. المنت گرمایشی معیوب قابل تعمیر نیست و باید با یک المنت جدید تعویض شود.

۲. خرابی برد کنترل دستگاه

برد کنترل یک جزء الکترونیکی در ماشین لباسشویی است که عملکرد آن را مدیریت می کند. در واقع، این قطعه یک میکرو مدار است که به نوسانات برق و نفوذ رطوبت بسیار حساس است. به همین دلیل، تک تک اجزا در برد کنترل از کار می افتند و مسیرها و کنتاکت های عناصر ریز مدار می سوزند یا زنگ می زنند. به طور خاص، رله دستگاه اغلب می سوزد، اما سایر عناصر موجود در مدار المنت گرمایشی روی ریزمدار نیز ممکن است از کار بیفتند. در نتیجه ماشین لباسشویی آب را گرم نمی کند و خطای گرمایش ممکن است روی نمایشگر روشن شود.

برای رفع مشکل، تعمیرکار عناصر برد را بررسی نموده و اجزا معیوب، کنتاکت ها و مسیرهای آنها شناسایی می شوند. اگر پردازنده ریز مدار دست نخورده باشد، عناصر سوخته با موارد جدید جایگزین می شوند، کنتاکت ها و مسیرها لحیم می شوند. با یک پردازنده معیوب یا یک منطقه بزرگ آسیب به واحد کنترل، برد را به طور کامل تعویض می کند.

۳. خرابی سنسور دما

سنسور دما، دمای آب داخل مخزن را اندازه گیری می کند. با توجه به داده های دریافتی از سنسور، دستگاه المنت گرمایش را روشن یا خاموش می کند. اگر سنسور معیوب باشد، دستگاه متوجه نمی شود که دمای آب در مخزن چقدر است و آب را گرم نمی کند. در نتیجه ماشین لباسشویی گرم نمی شود. کد خطای سنسور گرمایش یا دما روی نمایشگر چشمک می زند.
در این صورت سنسور معیوب با سنسور جدید تعویض شود.

۴. سیم کشی یا اتصالات آسیب دیده در مدار گرمایش

اغلب به دلیل لرزش هنگام کار در ماشین لباسشویی، سیم ها ساییده می شوند و کنتاکت ها ضعیف می شوند و می سوزند یا اکسید می شوند. در نتیجه دستگاه آب را گرم نمی کند. خطای گرمایش روی نمایشگر است.

برای رفع مشکل تعمیرکار به دنبال مکان هایی است که سیگنال خراب است و مدار المنت گرمایش و سنسور دما را بررسی می کند. اگر سیم ها آسیب ببینند، حلقه سیم را می پیچد یا به طور کامل تغییر می دهد. تعمیرکار کنتاکت های خروجی را تصحیح می کند. اگر کنتاکت ها خراب باشند، آنها را تعویض می کند.

ماهان سرویس مرکز تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی در کرج

مشکل ذکر شده یکی از خرابی های رایج در ماشین لباسشویی است و چنانچه با اقدامات اولیه بر طرف نشود لازم است از تعمیرکار مجاز کمک بخواهید.

ماهان سرویس بیش از ۱۵ سال در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی در کرج سابقه دارد. خدمات ماهان سرویس محدود به کرج نیست بلکه با اعزام تکنسین های مجرب تعمیر ماشین لباسشویی در فردیس و مارلیک را نیز انجام می دهد.

تعمیر انواع ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی، تعمیر لباسشویی ال جی در کرج و… را می توانید حتی در روزهای تعطیل به ماهان سرویس بسپارید.
۰۹۳۵۳۰۰۱۶۹۵
وبسایت www.arvandoxin.com

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری آنلاین در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

دکمه بازگشت به بالا