عمومیکسب و کار ویژه

نحوه عملکرد جارو برقی صنعتی آب و خاک از 0 تا 100

به گزارش خبرگزاری، فناوری در حال پیشرفت است، این شامل دستگاه ها، ابزارها و تجهیزاتی است که ما هر روز از آنها مانند جاروبرقی صنعتی آب و خاک استفاده می کنیم. امروزه می توانید یک دستگاه جاروبرقی خشک و مرطوب را در همان مکان موردنظرتان بدون کوچکترین مشکلی تهیه کنید. جاروبرقی آب و خاک به شما این امکان را می دهد که هر دو عملکرد را با یک دستگاه انجام دهید. این سِری از دستگاه تفاوت های با دستگاه های معمولی دارند و دارای سیستمی می باشند که به آن اجازه می دهد تا گرد و غبار و آب را به طور همزمان مکش کند. در این مقاله به شما خواهیم گفت که عملکرد جاروبرقی آب و خاک چیست و چگونه فرایند مکش آلودگی های خشک و مرطوب را به راحتی انجام می دهد.

عمکلرد جاروبرقی صنعتی آب و خاک چگونه است؟

مهم است که بدانید یک جاروبرقی آب و خاک چگونه کار می کند تا در هنگام استفاده از آن اشتباه نکنید، این می تواند دوباره کاری را ایجاد کند و در بسیاری از موارد به دستگاه یا محصول آسیب های جدی وارد نماید.

اکثر جاروبرقی ها، صرف نظر از اینکه برای مصارف خانگی یا صنعتی هستند، به همین صورت عمل می کنند. تفاوت اصلی آنها در توانایی آنها برای جذب مایع یا جامد از سطح و مناطق است.

یک دستگاه جارو برقی خشک و مرطوب مانند هر جاروی دیگری کار می کند که در آن گرد و غبار از طریق شیلنگ جذب می شود، از یک فیلتر پارچه ای عبور می کند که فقط به هوا اجازه عبور می دهد و گرد و غبار را در مخزن باقی می گذارد. هوای فیلتر شده به موتور می رسد، آن را خنک می کند و سپس از بالای جاروبرقی صنعتی آب و خاک خارج می گردد. هوایی که از فیلتر عبور می کند و به موتور می رسد هوای پاک است. هنگام مکیدن آب باید در مخزن باقی بماند و به همین ترتیب هوا مسیر خود را به سمت موتور طی کند. برخلاف هنگام جاروبرقی گرد و غبار، فیلتر برای آب ضروری نیست زیرا سنگین تر است و مستقیماً در مخزن می ماند.

گاهی اوقات جاروبرقی های آب و گرد و غباری که دارای این فیلترها هستند به دلیل وزنی که دارند مانع از عملیات فیلترینگ می شوند. همچنین باید در نظر داشته باشید که فیلتری است که از آب مخلوط با گرد و غبار کثیف می شود، بنابراین قبل از استفاده مجدد باید مدتی بگذارید خشک شود. هنگامی که مخزن با آب پر می شود، به دلیل شناوری که باید روی پوشش ورودی هوا باشد، به طور خودکار قفل می شود. اپراتور می تواند بشنود که موتور احساس فشار می کند زیرا پر بودن از آب نشان دهنده گرفتگی پوشش هوای موتور است. هنگامی که این اتفاق می افتد لازم است دستگاه را خاموش کرده و آن را خالی کنید تا بتوانید دوباره از آن استفاده کنید.

در صورت عدم وجود شناور به عنوان یک اقدام ایمنی، اپراتور باید بسیار مراقب باشد که سطح آب به موتور نرسد. در این موارد دستگاه به طور کامل آسیب می بیند.

جاروبرقی های مرطوب و خشک صنعتی Morclean’s Industrial Wet and Dry Vacuum Cleaners ابزاری همه کاره برای تمیز کردن هستند که می توانند در موقعیت های مختلفی استفاده شوند که جاروبرقی های سنتی ممکن است از عهده کار خود برآیند. جاروبرقی های مرطوب و خشک شبیه جاروبرقی های صنعتی استاندارد هستند، اما از آنجایی که اجزای داخلی از ورودی عایق هستند، می توانند ضایعات و مایعات مرطوب را بدون خطر آسیب به دستگاه حذف کنند.

هنگام کار در مناطقی که معمولاً با زباله یا زباله های مرطوب کار می کنید عالی است. جاروبرقی های مرطوب و خشک صنعتی یک قطعه ضروری از تجهیزات نظافتی برای اکثر محیط های صنعتی مانند کارخانه ها، سایت های ساختمانی و گاراژها هستند. با توانایی مقابله با اکثر چالش‌های تمیز کردن، طیف وسیعی از جاروبرقی‌های صنعتی مرطوب و خشک سنگین ما زباله‌های مرطوب و خشک را تمیز می‌کند. گرد و غبار، نشت و حتی زباله های بزرگ. برای مشاهده اطلاعات بیشتر بر روی morclean کلیک کنید.

چه مدل هایی در بازار وجود دارد؟

شما می توانید انواع مختلفی از جاروهای صنعتی آب و خاک را در بازار پیدا کنید، همه چیز به کاری که می خواهید با آنها انجام دهید بستگی دارد. بزرگترین تفاوت بین این محصولات، ابعاد آنهاست، یعنی ظرفیت مخزن. مثلا ما دستگاه های 30 لیتری داریم که کمی کوچکتر هستند و برای شستن فرش یا فقط جاروبرقی کافی است. همچنین می توانید دستگاه هایی را برای کارهای صنعتی بزرگتر پیدا کنید که می توانند جاروبرقی 80 لیتری یا 90 لیتری برای آب و گرد و غبار باشند. برای انجام این نوع کارها می توانید از ابزارهای دیگری مانند واشر فشاری به همراه جاروبرقی آب و گرد و غبار برای بهبود کار استفاده کنید. این کار به انجام کار در زمان کمتر کمک می کند و اپراتور در انجام کار خسته نمی شود.

اتصالات جارو برقی آب و خاک چیست؟

مدل ها ممکن است لوازم جانبی خود را متفاوت کنند، اما به طور کلی باید یک لوله انعطاف پذیر، یک لوله فولادی و نازل های مختلف داشته باشند تا بتوانید بسته به کاری که می خواهید انجام دهید از آنها استفاده کنید. برخی از نازل ها می توانند بلند باشند، با برس ها و اکستنشن های بزرگ. آنها می توانند مخزن پلاستیکی یا فولادی داشته باشند.

جاروبرقی هایی که با یک مخزن پلاستیکی عرضه می شوند یک مزیت خاص دارند، زیرا هنگام جاروبرقی مایعاتی که خورنده هستند، مخزن پلاستیکی مانند مخزن فولادی دچار مشکل نمی شود که به مرور زمان خراب می شود.

پلاستیک، عنصری است که به شما امکان می دهد در مقابل انواع دیگر مایعات مقاومت کنید که بسیار قوی تر هستند و می توانند ضربات بیشتری را نسبت به مخزن فولادی تحمل کنند.

البته، فولاد در ابتدا بسیار زیباتر از پلاستیک است، بازیافت آن بسیار ساده تر است و هنگام جاروبرقی سایر عناصر بهداشتی تر است.

چگونه از جاروبرقی آب و گرد و غبار مراقبت کنیم؟

برای اینکه جاروبرقی به خوبی کار کند 4 مرحله باید طی شود

  1. این که برس ها به پاک کردن تمام باقی مانده ها کمک می کنند. که توسط موتور جاروبرقی کمک می کند تا به درستی مکیده شوند.
  2. فشار داخلی ایجاد می شود، لازم است هوا (همراه با مواد زائد) از لوله خلاء عبور کند.
  3. این که هوا از صافی عبور کند، نوعی کیسه یا توری که گرد و غبار را نگه می دارد و هوای مکش شده را از آن عبور می دهد.
  4. هوای باقی مانده و تمیز از یک فن عبور می کند تا هوا از مجرای دیگری از تجهیزات خارج شود.

این ایده که این 4 مرحله انجام می شود منجر به دستیابی به یک هدف ساده می شود: اطمینان از اینکه هوا در هنگام مکش و تخلیه آن همیشه در حرکت است، تمیز بیرون می آید و زباله هایی که محیط را آلوده می کنند به دام می افتند و سطح را به دام می اندازند.

اگر قبلاً دستگاه جاروبرقی آب و گرد و غبار خریداری کرده اید یا به فکر خرید آن هستید، نکاتی را به شما می دهیم تا بتوانید به درستی از آن مراقبت کنید و عمر مفید بالایی داشته باشید.

برای شروع جاروبرقی زمانی که از آن استفاده نمی کنید باید همیشه از برق جدا شود تا از روشن شدن ناگهانی آن به دلیل خطا جلوگیری شود. در صورت قطع ناگهانی برق پیشگیرانه است.

جاروبرقی های آب و گرد و غبار باید همیشه در مکانی خشک و بدون رطوبت نگهداری شوند. در صورت امکان روی جاروبرقی یک پوشش قرار دهید تا از گرد و غبار، رطوبت یا هر عامل خارجی که می تواند به دستگاه آسیب برساند، محافظت کند.

هنگام استفاده از آن مطمئن شوید که مخزن تمیز و خشک است. جاروبرقی را تنها زمانی روشن کنید که مطمئن شوید همه چیز سر جای خود است. پس از پایان استفاده از آن، همیشه مخزن را قبل از نگهداری آن تمیز کنید.

چگونه یک جاروبرقی مرطوب و گرد و غبار انتخاب کنیم؟

تا بتوانیم یک جاروبرقی مرطوب و گرد و غبار عالی برای شما انتخاب کنیم. اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که برای چه چیزی به آن نیاز دارید و یکی را با مخزن مناسب انتخاب کنید. همچنین مطمئن شوید که یک جاروبرقی با حداقل 1000 وات و دارای سیم به اندازه کافی بلند است که به شما امکان می دهد در فضای مورد استفاده حرکت کنید.

در انتها از شما عزیزان دعوت می کنیم که در بخش دیدگاه های ابن مطلب یعنی نحوه عملکرد جارو برقی صنعتی آب و خاک از 0 تا 100حتماً نظرات و سوالات خود را مطرح نمایید.

منبع: https://vanbeek.cl/blogs/aspiradora-de-agua-y-polvo/como-usar-una-aspiradora-de-agua-y-polvo

دکمه بازگشت به بالا