عمومیکسب و کار ویژه

در ضد سرقت مناسب آب و هوای شرجی

انتخاب درب مناسب برای شرایط آب و هوایی مختلف

درب یک از بخش های مهم هر ساختمانی است خصوصا اگر با عنوان درب ضد سرقت برای افزایش امنیت ساختمان و خانه تهیه شده باشد. درب های ضد سرقت با توجه به ساختار و طراحی داخلی آن ها مقاومت های خاصی دربرابر ضربه های محکم، آتش سوزی، باز شدن قفل به راحتی و بدون کلید و … است. وقتی اسم درب ضد سرقت می آید تفکر ذهن همگی به مقاومت دربرابر دزدی و امنیت قفل درب ها برمیگردد که خب این امری طبیعی است ولی درب های ضد سرقت باید مقاوم در برابر سرقت های طبیعی نیز باشند. منظور از سرقت طبیعی همان بلایا و یا اتفاقات طبیعی مانند اتش سوزی، سیل، پوسیدگی و زنگ زدگی در برابر رطوبت و گرما و … است.

همان طور که از ظاهر تمامی درب های ضد سرقت مشخص است برای تولید درب های مختلف با کاربردهای مختلف از روکش ها، فلز ها و متریال خاصی استفاده میشود که در مقاله ها و توضیحات درب های مختلف متریال مورد نیاز برای ساخت درب های فلزی و مقاوم در برابر آتش سوزی توضیح داده شده است.

باتوجه به همین شرایط متریال ساخت درب های ضد سرقت برای آب و هواهای مختلف نیز متفاوت است چراکه با هدف مقاومت دربرابر بلاهای طبیعی هر اقلیمی ساخته میشود. به عنوان مثال دربی که در منطقه مرطوب مورد استفاده قرار میگیرد با دربی که در منطقه خشک متفاوت است چراکه یکی باید در برابر رطوبت مقاوم باشد و دیگری دربرابر خشکی و گرما هوا. در ادامه مقاله به مشخصات و ویژگی های درب های ضد سرقت در موقعبت های مختلف آب و هوایی پرداخته ایم.

با خواندن ادامه مقاله میتوانید هنگام خرید با توجه به شرایط جوی محیط منزل و ساختمان خود انتخاب مناسب تری داشته باشید تا هزینه ای که صرف خرید درب ضد سرقت میکنید مقرون به صرفه تر باشد و درب شما عمر زیادی برای شما داشته باشد خصوصا اگر ورودی شما یا درب لابی ساختمان در برابر محیط باز قرار بگیرد.

بهترین درب ضد سرقت برای آب و هوای شرجی

مناطق شرجی همان طور که از اسمش مشخص است دارای آب و هوای مرطوب و نیمه و خشک و نیمه سرد است. درب هایی که باید در این مناطق برای ساختمان ها گذاشته شود درب ضد آب است که در برابر رطوبت باقی مانده در هوا مقاوم باشد و دچار پوسیدگی و یا ایجاد حشرات مختلف نشود.

باتوجه به توضیحات داده شده مواد و مصالح مختلفی برای مقاومت درب های ضد سرقت در برابر رطوبت هوای شرجی در آن ها به کار میرود، گزینه های زیادی برای مواد درهای ورودی از جمله فایبرگلاس، چوب، آلومینیوم و فولاد وجود دارد، درهای فایبرگلاس اغلب بهترین درهای بیرونی منازل در آب و هوای مرطوب تر هستند که میزان بارش زیاد را تجربه می کنند، زیرا در زیر خود رطوبت به خوبی نگه می دارند و پوسیدگی و پیچ و تاب برای درب نخواهند داشت.

پس اگر در منطقه ای هستید که اغلب آب و هوای منطثقه شما شرجی است دقت کنید که دربی انتخاب کنید که  از فایبرگلاس برای ساخت آن استفاده شده است. شمال کشور ما دارای چنین جو آب و هوایی است که اگر در شمال کشور ساکن هستید باید درب شما چنین مشخصاتی داشته باشد. اگر در جهت خرید درب ضد سرقت برای منطقه جغرافیایی خود با مشکل رو به رو شدید و یا نیاز به مشاوره داشتید با نمایندگی درب ضد سرقت، ایمان ویندور در تماس باشید.

بهترین درب ضد سرقت برای آب و هوای سرد و کوهستانی

مناطق سرد و کوهستانی دارای آب و هوای سرد و باراش های شدید باران و برف است و دمای هوا بسیار پایین است، اگر ساکن چنین مناطقی هستید درب های ضد سرقت استیل اغلب بهترین درهای بیرونی برای مناطقی با آفتاب کم و هوای شدید مانند رعد و برق مکرر ، وزش باد شدید و موسمی هستند. از آنجا که فولاد  ایمن و عایق است، در این شرایط شدید خانه شما را ایمن می کند، آلومینیوم نیز یکی از مقرون به صرفه ترین و بهترین درب های بیرونی برای مناطقی با هوای طوفانی و کم آفتاب است.

در مجموع چون این نوع آب و هوا دارای طوفان، بارش های سنگین و … است درب مناسب شما نیاز است که از آلیاژهای مختلف فلزی و … استفاده شود.

بهترین درب ضد سرقت برای آب و هوای گرم و خشک

این اقلیم آب و هوایی چون به شدت زیادی در معرض آفتاب قرار دارد و گرما زیادی در جو هوا حاکم است درب انتخابی شما باید در برابر تابش مستقیم آفتاب و گرما بیش از حد مقاوم باشد تا باعث پوسیدگی و از بین رفتن لایه های درب و حتی زیبایی آن نشود.

اگر درب ورودی شما داخل ساختمان نیست و با مستقیم با هوای آزاد در ازتباط است بهترین درب های بیرونی برای آب و هوای گرم و خشک و رطوبت فایبرگلاس، آهن فرفورژه هستند تا در برابر تابش نور خورشید مقاوم باشند و به راحتی پوسیده نشوند چراکه پوسیدگی یکی از عامل های ضعیف کردن قدرت درب ضد سرقت در برابر مقاومت است.

حال که با انواع آب و هوای مختلف، شرایط جوی آن ها و  ویژگی های درب ضد سرقت مناسب این شرایط آشنا شدید شاید این سوال برای شما پیش بیاید که خب ظاهر و زیبایی درب چه میشود یا اینکه شاید درب مناسب منطقه خانه شما از لحاظ رنگ و زیبایی مورد پسند شما واقع نشود.

این موضوع را به نمایندگی های درب ضد سرقت بسپارید وجود انواع روکش های مختلف در طرح و رنگ های گوناگون این موضوع را به خوبی حل کرده است.

شما با توجه به شرایط جوی آب و هوایی خود میتوانید با سلیقه مناسب خود بهترین درب را که هم از نظر رنگ و طرح و هم از نظر مقاومت در برابر شرایط جوی مناسب شما باشد انتخاب کنید.

درب ضد سرقت مناسب هوای شمال و ویژگی های آن

همان طور که همه می دانیم، ویژگی خاص آب و هوای شهرهای شمالی ایران، رطوبت همیشگی آن است. این رطوب موجب شده تا روش زندگی، روش تولید محصولات مختلف و… در این منطقه جغرافیایی، گاهی با سایر مناطق ایران تفاوت هایی داشته باشد. تفاوت هایی که تضمین کننده بهبود انجام کارها و عملکرد صحیح محصولات در این شرایط آب و هوایی است. درب ضد سرقت مناسب هوای شمال نیز یکی از این موارد است. همان طور که از درب آکوستیک عایق صدا برای جلوگیری از نفوذ صدا استفاده می شود؛ از درب ضد رطوبت نیز برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به ساختار درب استفاده می گردد.

البته این درب های ضد سرقت از نظر شرایط کلی تفاوت محسوسی با سایر درب های ضد سرقت ندارند؛ با این حال وجود تفاوت های کوچک موجب می شود تا آنها در آب و هوای شمال کارایی بهتری داشته باشند. اگر شما نیز به دنبال انتخاب و خرید درب ضد سرقت مناسب برای آب و هوای مرطوب هستید؛ در این مقاله سه ویژگی مهم این درب های ضد سرقت را به شما معرفی کرده ایم. با مطالعه ادامه این نوشته همراه ما باشید.

ضد آب بودن

طبیعت برای محیط های مرطوبی مانند شمال کشور، مهم ترین نکته در انتخاب یک درب ضد آب، ضد آب بودن آن است. البته تنها دانستن این موضوع کافی نیست؛ و شما باید بتوانید درب های ضد آب و رطوبت را تشخیص دهید. از آنجا که در این مسئله بیش از هرچیز جنس روکش درب ها اثرگذار است؛ طبیعتا باید درب با روکش مناسب و ضد رطوبت را انتخاب نمایید. در میان جنس های مختلف به کار رفته در درب های ضد سرقت، استفاده از مواد اولیه زیر بسیار رایج است:

  • چوب های فرآوری شده ضد آب. اگرچه از نظر ضد آب بودن این روکش های چوبی بهترین انتخاب نیستند؛ اما به دلیل وجود مزایای دیگر در کنار خواص ضد آب، به آنها توجه زیادی می شود. زیبایی، ظرافت، هماهنگی بیشتر با دکوراسیون فضای داخلی، عایق بودن در برابر دما و سر و صدا و چندین مزیت دیگر، از جمله مواردی است که درب های چوبی ضد سرقت ارائه می دهند. همچنین منظور از چوب های فرآوری شده ضد آب، چوب هایی مانند ترموود هستند. چوب هایی که در فرآیندی چند مرحله ای، تحت گرما و بخار آب پخته شده و نتیجه نهایی چوبی است که از مقاومت بسیار بیشتری از چوب معمولی برخوردار بوده و به طور میانگین 30 سال در مقابل رطوبت و سایر عوامل محیطی مقاوم است. طبیعتا خرید یک درب ضد سرقت مناسب شمال با روکش چوبی برای شما گران تر از سایر مدل ها تمام خواهد شد. با این وجود این گزینه را می توان به عنوان یک گزینه لوکس به خصوص در خانه های ویلایی در نظر گرفت.
  • روکش های پلیمری. دومین گزینه درب سرویس بهداشتی و حمام مناسب شمال و مناطق مرطوب، درب های با روکش پلیمری هستند. محبوب ترین روکش های پلیمری بازار پی وی سی، لمینت و چوب اکو هستند. طبیعتا روکش های پلیمری به زیبایی و تنوع درب های چوبی نخواهند بود؛ ولی از نظر مقاومت در برابر رطوبت بالاترین نمره را گرفته و از مقاومت بی نظیری برخوردار هستند. این ویژگی ها در کنار قیمت مناسب تر آنها، این درب ها را به گزینه هایی به صرفه برای طراحی روکش درب ضد سرقت تبدیل کرده است.
  • روکش های فلزی. سومین گزینه پیشنهادی برای درب های ضد سرقت، درب های فلزی هستند. این درب ها اگرچه در برابر رطوبت مقاومت مثال زدنی درب های پلیمری را ندارند؛ اما به اندازه کافی مناسب هستند. همچنین از آنجا که روکش های فلزی از استحکام و قدرت بیشتری برخوردارند؛ طبیعتا در مجموعه مزایا و معایب، می توان آنها را نیز گزینه ای مناسب برای هوای مرطوب دانست. البته درب فلزی انتخابی شما باید از جمله درب هایی باشد که روکش مناسبی داشته و استانداردهای اصلی در زمینه طراحی درب ضد زنگ را پاس کرده باشد. درب های فلزی رنگ شده با رنگ های پودری الکترواستاتیک یا همان رنگ کوره ای در این زمینه مناسب بوده و کارایی بالایی دارند.

 استانداردهای بالا در تولید

فارغ جنس به کار رفته در تولید درب های ضد سرقت، که در میزان مقاومت آنها نسبت به رطوبت بسیار موثر است؛ استانداردهای رعایت شده در فرآیند تولید درب های ضد سرقت نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به زبان ساده بهتر است که فراموش نکنید تنها داشتن روکش ضد آب برای داشتن یک درب ضد سرقت مناسب شمال کافی نیست. بلکه باید منافذ و درزهای درب در بخش های مختلف به گونه ای بسته شده باشد؛ که امکان نفوذ رطوبت به هیچ شکلی به لایه های درونی درب وجود نداشته باشد. در غیر این صورت این احتمال وجود دارد تا در مدت کوتاهی، درب شما با ظاهری زیبا و سالم، از درون پوسیده شود.

نکته مهم اینکه بررسی این جزئیات هنگام خرید درب ضد سرقت، اگرچه تا حدود زیادی موثر است؛ اما کافی نیست. چراکه تشخیص آنها برای همه و به صورت صد درصدی ممکن نیست. بنابراین بهترین راه اطمینان به برندهای برتر و معتبر بازار است. یافتن این برندها نیز راه کار ساده ای دارد. تنها کافی است به استانداردهای دریافتی یک برند در تولید درب ضد سرقت توجه کنید. همچنین وجود گارانتی معتبر و طولانی، نشانه دیگری مبنی بر کیفیت بالای یک درب است. در این زمینه پیشنهاد می کنیم شخصا سری به بازار زده و درب های ضد سرقت برندهای مختلف را از نزدیک بررسی کنید. برای این کار مطالعه مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

اسکلت با کیفیت

در نهایت برای اطمینان از عملکرد صحیح و بادوام درب ضد سرقت خود در هوای مرطوب شمال، بهتر است به کیفیت اسکلت این درب ها نیز به اندازه خود درب اهمیت دهید. در این زمینه نیز نکته طلایی این است که چارچوب درب شما باید در هماهنگی کامل با درب و با همان کیفیت ساخت باشد. به عنوان مثال در درب های فلزی، چارچوب و درب اصلی به طور هم زمان در کوره رنگ شده و ضد آب و رطوبت می شوند.

همچنین توجه به جزئیات دیگر درب و یراق آلات استفاده شده در آن، مانند  و… نیز می تواند در افزایش عمر درب ضد سرقت شما موثر باشد. چراکه در یک هوای شرجی، حتی همین اتصالات نیز ممن است دچار خوردگی و پوسیدگی شوند. اگرچه این موضوع معمولا در بلندمدت رخ می دهد.

منبع : .juyewpcdoors

دکمه بازگشت به بالا