عمومیکسب و کار ویژه

از مزایای داشتن وکیل طلاق توافقی بیشتر بدانید

گواهی عدم امکان سازش چیست؟

یکی از مهم‌ترین کارهایی که وکیل طلاق باید انجام دهد اخذ گواهی عدم سازش است. این گواهی در واقع به معنای عدم توافق و سازش در زندگی مشترک زوجین است و موقعی صادر می‌شود که دادگاه توافق پیدا کردن بین آن‌ها را ناممکن بداند. این گواهی اجازه طلاق را به زوجین می‌دهد. این گواهی در زمانی صادر می‌شود که مرد بخواهد همسرش را طلاق دهد، در طلاق توافقی که هر دو طرف به طلاق رضایت دارند.

برای دریافت این گواهی باید حتما از یک وکیل متخصص کمک بگیرید. چرا که مراحل دریافت آن چندان آسان نیست و برای اثبات عدم سازش باید مدارکی را به دادگاه ارائه دهید. مشاوره حقوقی رایگان در موسسه صدای وکیل این امکان را فراهم کرده است تا بتوانید به سادگی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن سوالاتتان را از وکیل مورد نظر خود بپرسید.

مدارک مورد نیاز برای طلاق

برای اینکه دادگاه گواهی عدم سازش را صادر کند نیاز است که زوجین مدارکی از جمله استشهاد محلی را جهت طلاق به دادگاه ارائه دهند. وکیل طلاق وظیفه دارد این مدارک را آماده کند. به همین دلیل بهتر است برای طلاق گرفتن حتما از یک وکیل متخصص کمک بگیرید چرا که عدم آگاهی درباره مدارک مورد نیاز می‌تواند به ضرر شما تمام شود. در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز می‌پردازیم:

  • کپی و اصل عقدنامه
  • کپ و اصل شناسنامه
  • کپی و اصل کارت ملی
  • توافق نامه‌ای برای مهریه، حضانت و …
  • گواهی بکارت از طرف پزشکی قانونی برای طلاق در زمان عقد
  • گواهی عدم بارداری

در صورتی که سوالات بیشتری در این زمینه دارید بهتر است از وکیل متخصص بپرسید. از مزایای وکیل طلاق این است که به شما کمک می‌کند در کمترین زمان ممکن تمامی مدارک را آماده و ارائه کنید تا پروسه طلاق شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود. برای استفاده از خدمات موسسه صدای وکیل از جمله خدمات مشاوره 24 ساعته و شبانه روزی این مرکز می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز با این مجموعه تماس بگیرید.

وکیل طلاق چه ویژگی‌هایی دارد؟

انتخاب یک وکیل طلاق شاید این روزها کار دشواری باشد چرا که تعداد موسسات حقوقی و وکلا در حال افزایش است اما برای اینکه بتوانید یک مشاور و وکیل خانواده خوب را پیدا کنید باید به ویژگی ها و مشخصات زیادی در هنگام انتخاب وکیل توجه کنید. اولین و مهم‌ترین ویژگی انتخاب یک وکیل مناسب تجربه و سابقه فعالیت وکیل است. وکیلی که شما انتخاب می‌کنید باید سابقه خوبی در پرونده‌ها و دعاوی خانوادگی داشته باشد. دانش و اطلاعات بالا نیز می‌تواند از دیگر ویژگی‌های مهم برای انتخاب وکیل مناسب باشد. از دیگر مشخصات یک وکیل راستگو بودن و قابل اعتماد بودن او است. وکیل نباید اسرار خانوادگی را فاش کند.

همانطور که گفتیم پیدا کردن یک وکیل خوب با ویژگی‌هایی که گفته شد کمی دشوار است اما در موسسه صدای وکیل بهترین وکلا حضور دارند و شما می‌توانید تنها با یک جلسه مشاوره حقوقی رایگان با وکلای این مجموعه وکیل مورد نظرتان را پیدا کنید. این موسسه به صورت شبانه روزی خدمات مشاوره حقوقی را به مراجعین خود ارائه می‌دهد برای استفاده از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی این مجموعه و شناخت مزایای وکیل طلاق بهتر است با این مجموعه تماس بگیرید.

برد در پرونده طلاق به کمک وکیل کاربلد

یکی از نگرانی‌های بسیاری از افرادی که در دادگاه پرونده دارند و پرونده آن‌ها درحال رسیدگی است، موفقیت در پرونده است. برد در یک پرونده تنها به دلیل داشتن مدارک کافی نیست بلکه باید کسی باشد که با زبان حقوقی از شما دفاع کند. این مسئله حتی در پرونده‌های طلاق نیز اهمیت دارد. وکیل طلاق مهم‌ترین و موثرترین فردی است که می‌تواند در این زمینه به شما کند. یک وکیل حرفه‌ای اطلاعات حقوقی کاملی دارد از طرفی با جمع‌آوری مدارک و ارائه آن‌ها به دادگاه در نتیجه می‌تواند حضور موثری برای شما در دادگاه داشته باشد.

شما به کمک یک وکیل کاربلد می‌توانید به موفقیت و برد برسید. پیدا کردن یک وکیل حرفه‌ای کار شاید دشواری باشد اما با در نظر گرفتن ویژگی‌ها و وظایف یک وکیل و جستجوی خوب می‌توانید وکیل طلاق مناسبی را پیدا کنید. برای استفاده از خدمات موسسه حقوقی صدای وکیل از جمله مشاوره حقوقی واتس اپی کافی است با این مرکز تماس بگیرید و وکیل مورد نظر خود را انتخاب کنید. در صورتی که سوال حقوقی داشتید می توانید به صورت آنلاین و از طریق سایت سوال را از وکلای این مجموعه بپرسید.

انجام پروسه طلاق در کمترین زمان

پروسه پرونده طلاق در صورتی که طلاق توافقی نباشد بسیار طولانی و وقت‌گیر است. در صورتی که آگاهی و اطلاعات کافی حقوقی نیز نداشته باشید این مراحل می‌تواند بسیار زمان‌گیر باشند. به همین دلیل است که کمک گرفتن از یک وکیل طلاق تا این اندازه اهمیت دارد. برای اینکه پرونده طلاق شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه برسد مهم‌ترین کار مشورت با یک وکیل متخصص است.

شناخت راه‌حل‌های حقوقی می‌تواند نتیجه پرونده را تغییر دهد. شما می‌توانید از ابتدا تا انتهای رسیدگی به پرونده طلاق‌تان را بر عهده یک وکیل مجرب قرار دهید و منتظر بمانید تا پرونده به نتیجه برسد. حتی وکیل می‌تواند به جای شما در دادگاه حاضر شود در نتیجه نیاز نیست به صورت شخصی به دادگاه مراجعه کنید. موسسه حقوقی صدای وکیل به شما برای پیدا کردن یک وکیل مجرب و متخصص کمک می‌کند.

شرایط لازم جهت داشتن وکیل طلاق توافقی

جهت پیشبرد سریعتر فرایند طلاق، زوجین می توانند از مهارت های وکیل طلاق توافقی استفاده کنند.در طی جلسات مشاوره حقوقی رایگان باید تمام مسائل مورد توافق با شریک خود را با وکیل توافقی در میان گذاشته تا شرایط مکتوب شدن خواسته ها در یک صورت جلسه با امضای هر دو طرف فراهم شود. داشتن وکیل طلاق توافقی،   بهترین راه حل برای زمان هایی است که نمی خواهید جهت انجام فرایند طلاق به دادگاه مراجعه نمایید.

چگونه می توان مراحل قانونی طلاق را با داشتن وکیل انجام داد؟

در این پرونده حقوقی شخصی که قصد طرح دادخواست موردنظر را دارد باید با آگاهی از روال قضایی هر دادگاه که به دعاوی خانوادگی به نحو تخصصی رسیدگی می نماید، به نوعی دادخواست را مطرح نماید که دعوای طلاق توافقی با سرعت بیشتری به نتیجه برسد.

مراجعه به مراکز مشاوره خانواده:

مرحله اول پروسه طلاق

ارائه دادخواست طلاق توافقی:

در مرحله بعد نیاز است زوجین یا وکیل طلاق ، دادخواست را به دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی تحویل دهند. همراه داشتن مدارک مهمی نظیر: شناسنامه، کارت ملی و عقد­نامه جهت ارائه دادخواست طلاق ضروری می باشد.

تعیین وقت حضور در دادگاه خانواده:

زوجین بعد از تقدیم دادخواست طلاق نیاز است که جهت حضور در دادگاه خانواده صبر نموده تا زمان مشخصی جهت دادرسی منظور شود. تعیین وقت حضور در دادگاه یا از طریق ابلاغ الکترونیکی در سامانه ثنا و یا ارسال پیامک به زوجین، مشخص خواهد شد.

نکته: البته توجه داشته باشید که وکیل طلاق  می تواند بدون حضور زوجین در زمان و مکان تعیین شده به دادگاه مراجعه نماید.

مراجعه به واحد مشاوره مستقر در دادگاه خانواده:

در این مرحله نیاز است که زوجین یا وکیل طلاق توافقی به واحد مشاوره در دادگاه خانواده مراجعه نموده و در صورت عدم سازش، توافقنامه طلاق توسط مشاور خانواده تکمیل شود. این توافقنامه در مورد مسائلی نظیر: نفقه، مهریه، حضانت فرزند، اجرت المثل و سایر حقوق مالی و غیر مالی بوده که باید توسط وکیل یا زوجین، امضا شود. با انجام این مراحل، شرایط صدور گواهی عدم امکان سازش برای زوجین فراهم خواهد شد.

شرایط زوجه از لحاظ احراز بارداری یا عدم بارداری او:

قبل از هر گونه اقدامی در این زمینه زوجه باید به آزمایشگاه پزشکی جهت احراز بارداری یا عدم بارداری، مراجعه نموده و گواهی لازم را دریافت نماید. در صورت باکره بودن، نیاز است که گواهی سلامت بکارت مبنی بر تایید دوشیزه بودن زوجه از پزشکی قانونی دریافت و به دادگاه ارائه شود.

صدور گواهی عدم امکان سازش در دادگاه:

پس از اقدامات ذکر شده در مراحل بالا، گواهی عدم امکان سازش در دادگاه صادر خواهد شد. بعد از صدور این گواهی نیاز است که زوجین با مراجعه به دفاتر طلاق جهت ثبت فرایند نهایی طلاق اقدام نمایند. البته ناگفته نماند که مراجعه زوجین به دفاتر طلاق جهت جاری شدن صیغه، 3 ماه خواهد بود.

طلاق توافقی با وکیل چقدر طول می کشد؟

مراحل قانونی طلاق یا از طریق زوجین و یا وکلای آنها انجام خواهد شد. در صورت عدم آشنایی زوجین به قوانین حقوقی، انجام مراحل طلاق توافقی به مدت 2 الی 3 ماه طول خواهد کشید. اما از آنجا که این فرایند با داشتن وکیل، سریعتر اتفاق خواهد افتاد، می توانیم بگوییم مراحل طلاق توافقی به مدت یک ماه انجام خواهد شد. به همین خاطر زوجین ترجیح می دهند که جهت تسریع روند دادرسی، کاهش هزینه، زمان، جلوگیری از شکست و نتایج نامطلوب در این زمینه از مشاوره و راهنمایی های یک وکیل کاربلد استفاده نمایند.

سوالات متداول درباره مزایای داشتن وکیل طلاق

۱)چگونه یک وکیل طلاق مورد اعتماد پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن یک وکیل طلاق مورد اعتماد قبل از هر چیزی لازم است درباره وکیل مورد نظرتان بسیار تحقیق کنید. مرکز صدای وکیل با در اختیار داشتن بهترین وکلای پایه یک دادگستری بهترین گزینه برای انتخاب وکیل است.

۲) آیا در دوره نامزدی مهریه به زوجه تعلق می‌گیرد؟

یکی از سوالاتی که از وکیل طلاق بسیار پرسیده می‌شود تعلق گرفتن مهریه در دوران نامزدی است. پاسخ این سوال خیر است چرا که این دوره صرفا برای شناخت است و نکاحی ثبت نمی‌شود.

۳) هزینه دادرسی برای ثبت درخواست مهریه چقدر است؟

از دیگر سوالاتی که از وکیل طلاق پرسیده می‌شود هزینه دادرسی است. این  هزینه اصولا هرساله و متناسب با شاخص تورم تعیین می‌شود.

۴) آیا امکان مشاوره حقوقی تلفنی وجود دارد؟

در موسسه حقوقی صدای وکیل شما امکان مشاوره حقوقی تلفنی را وکیل طلاق دارید.

۵) حضانت فرزندان بعد از طلاق با چه کسی است؟

یکی از پرسش‌های حقوقی که از وکیل طلاق می‌شود حضانت فرزندان است. حضانت فرزندان دختر یا پسر تا هفت سالگی با مادر است و بعد از آن با پدر است. لازم به ذکر است در این مسئله مصلحت طفل اولین اولویت دادگاه است.

منبع: صدای وکیل

دکترنامه در این نوشته، این موارد را بررسی می کند پنهان کردن عناوین
دکمه بازگشت به بالا