عمومیکسب و کار ویژه

انواع کوره زغال برای تولید زغال صنعتی

انواع کوره تولید زغال را خوب بشناسید تا بتوانید در سرمایه گذاری بهترین تصمیم را بگیرید. در دنیای امروزه تولید زغال به یکی از پولساز ترین درآمدها معروف می باشد و بسیاری از افراد علاقه مند به می باشند. اما ما به شما توصیه می کنیم که بدون اطلاعات کافی و دانش مناسب وارد این حرفه نشوید زیرا با شکست روبرو می شوید. شاید برایتان جالب باشد که از گذشته تا به حال روند تولید دستخوش تغیراتی شده است که علم و فناوری باعث آسان تر شدن فرآیند تولید زغال می باشد. در گذشته چوب های خشک را در محل مناسبی قرار می دادند و آتش می زدند تا تبدیل به زغال شود اما امروز از کوره زغال استفاده می شود. در این مقاله می خواهیم به بررسی انواع مختلف کوره های تولید زغال در فرآیند راه اندازی خط تولید زغال بپردازیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید:

انواع مختلف کوره های تولید زغال

با توجه به نوع زغال مصرفی می تواند دستگاه و کوره مصرفی شما متفاوت باشد . در کل کوره های تولید زغال به دو نوع و کوره صنعتی تقسیم می شود که کوره صنعتی شامل موارد مختلفی می باشد.در این قسمت از مقاله به بیان انواع مختلف کوره های تولید زغال می پردازیم. به منظور تولید زغال کباب میتوانید از دستگاه استفاده بکنید، شما می توانید برای خود خط تولید کوره زغال راه اندازی بکنید و با توجه به درخواست های بالای بازار برای عرضه این موضوع ، شرایط فروش بسیار مناسبی را خواهید داشت.

انواع مختلف کوره های تولید زغال

کوره زغال جداره ای

به دستگاه های تولید زغال کباب کوره جداره ای نیز گرفته می شود و با استفاده از کوره جداره ای می توان زغال های مخصوص کباب را تولید و عرضه نمود.

کوره زغال کومپیند لیمو و کبابی ( نسل جدید کوره زغال )

این نسل از دستگاه های تولید زغال بسیار بازدهی خوبی دارند و بدلیل جدید بودن آن سعی شده است تا همه بهینه سازی های لازم در آن اعمال شود و با افتخار میتوان اشاره به تولید بیش از ۹۸ درصد و ۱۰۰ درصد گاز گیری کامل در این دستگاه ها اشاره نمود. در ایران بصورت ویژه با کیفیت بسیار بالا این نوع از دستگاه ارائه می شود.

کوره زغال کومپیند

این محصول دارای بیشترین بازدهی در بین محصولات می باشد همچنین وجود ۱۰ سال خدمات پس از فروش و دارای پیشرفته ترین سیستم دیجیتالی می باشد که از ویژگی های این محصول می باشد.بیشترین بازدهی در این محصول موجب شده تا در بین خریداران محبوبیت بسیار بالایی داشته باشد. بدلیل طراحی خاص که در تولید محصول به کار رفته است بیش از ۹۸ درصد زغال سالم بدون هیچ گونه شکستگی و ۱۰۰ درصد گاز گیری کامل و بدون هیچ گونه خامی در این محصول آن را بصورت ویژه معرفی می کند.

در کنار همه این ویژگی ها این محصول از شرکت زغال صنعت ماندگار قادر به تبدیل یک برگ درخت به همراه کنده به زغال و نوع حرارت دهی سینوسی و موجی نوع آیرو دینامیک که کمترین مصرف انرژی را دارد این محصول را بصورت یکی از بهترین محصولات تولید شده معرفی می کند. میزان مصرف بهینه و بسیار کم این دستگاه در مقایسه با سایر دستگاه های موجود در بازار موجبات بازدهی بسیار بالا در طولانی مدت را برای شما دارد و همچنین امکان راه اندازی خط تولید زغال با حداقل شرایط را برای شما فراهم می کند.

انواع مختلف کوره های تولید زغال

کوره زغال تک منظوره

این دستگاه در مدل های ۵ جداره طراحی شده و از آن برای تولید زغال کبابی استفاده می شود و تنها در چند ساعت با توجه به توان بالای دستگاه و فشار حرارتی که میتواند ایجاد کند،زغال کبابی را با بهترین کیفیت تولید میکند.همچنین از قابلیت های برتر کوره زغال جداره ای تبدیل تکه های چوب و حتی تنه درختان به زغال است و نکته قابل توجه دیگر دوست دار طبیعت بودن این دستگاه می باشد.

کوره زغال همرفتی

دستگاه که توان تولید زغال لیموی با کیفیت را دارا می باشد ،البته این دستگاه زغال کبابی را نیز بسیار با کیفیت تولید میکند. این دستگاه با توانایی بالایی که در تولید زغال دارد انواع زغال را تا حد بسیار زیادی بدون شکستگی تولید میکند و از قابلیت های برتر این کوره زغال میتوان به تبدیل انواع و اندازه های مختلف چوب حتی چوب کبریت به زغال اشاره نمود. یک مزیت برتر کوره زغال کوره همرفتی هموژن ۱۰۰% کوره است و به راحتی قابلیت کنترل فشار و گازگیری را دارد. باید بگوییم که ویژگی های این دستگاه به طور کلی با کوره زغال ۶ جداره کاملا متفاوت است.

کوره زغال G+

کوره زغال جی‌پلاس، کوره های نسل جدیدی هستند که کف کوره ندارد، به طوری که در کوره های همرفتی، مشعل زیر کف کوره قرار می گیرد و در کوره های جی پلاس مشعل در بالای کف کوره و در محوطه ی داخلی ای که چوب قرار میگیرد نصب می شود.انتقال حرارت سریع تر، در نتیجه مصرف انرژی (مصرف سوخت) پایین تر است. در این کوره های زغال عایق بندی دوبل است در نتیجه اتلاف حرارت بسیار بسیار پایین تر می باشد، به طوری که در زمان روشن شدن کوره باید به بدنه کوره دست زد تا از روشن بودن کوره مطلع شوید.

در کوره های همرفتی عدم شکستگی زغال تا ۹۰٪ است ولی در کوره های جی پلاس تا ۱۰۰٪ می باشد. انتقال حرارت در کوره های فوق صنعتی همرفتی به صورت همرفت ولی در کوره های G+ ، به صورت تابشی و چرخشی است.

سایر ویژگی های کوره زغال جی پلاس شامل موارد زیر می باشد:

 • فضای بیشتر برای تناسب گردش گرمای در کل مناطق بارگیر کوره.
 • عملکرد پرتابی گرما برای چوبهایی که فی مابین چوبهای دیگر در معرض حرارت کمتر قرار دارند.
 • سیستم خروجی کنترل فشار در مواقع ایجاد فشار بالا در کوره.
 • تنها کوره در دنیا بدون کف کوره حرارتی و بدون هیچ حفاظ حرارتی با یکنواختی دمای کف تا سقف.
 • طراحی کاملا مهندسی و صنعتی در کنار علوم متالوژی و همسوسازی در عملکرد فوق العاده تولید زغال قلیان.
 • عملکرد صد در صد در بهره برداری از زغال بدون شکستگی.
 • عملکرد صد در صد در گاز گیری کامل زغال های بهره برداری شده.
 • عملکرد صد در صد در تولید کامل زغال، بدون کوچکترین خامی در کل زغال.
 • بدون هیچگونه چیدمان برای آتشکده و اجرای آتشکده حرارتی.
 • بهره برداری و تبدیل زغال از برگ درخت یا چوب کبریت در کنار تنه درخت، در یک پخت در کنار هم ، بدون کوچک ترین شکستگی یا ترک یا ضعف در زغال دریافتی
 • حرارت دهی به چوب برای تبدیل به زغال بصورت پیوسته و بدون وقفه.
 • حرارت دهی به چوب حتی در زمان خاموش بودن مشعل ها توسط منبع ذخیره حرارت در کوره و انتفال یکنواخت حرارت ذخیره شده به کل ‌نقاط درونی کوره.

نکته مهم در خرید کوره زغال

همان‌طور که گفتیم تولید زغال به دو روش سنتی و صنعتی انجام می‌شود. امروزه به دلیل افزایش آلودگی هوا و جلوگیری از ایجاد آلودگی در محیط زیست از روش صنعتی بیشتر استفاده می‌شود در روش سنتی ابتدا چوب‌ها را داخل کوره یا محفظه‌ای دربسته قرار می‌دهند و با آتش زدن آنها و تبدیل چوب به زغال در پایان زغال‌های تولید شده را جمع‌آوری کرده و برای مصارف خانگی، آشپزی و .. استفاده می‌کردند. این روش یکی از متداول‌ترین روش‌های تولید زغال محسوب می‌شود اما به دلیل تولید دود، بو برای محیط زیست مضر می‌باشد. چنان‌چه از چوب درخت مرکبات استفاده شود زغال لیمو با کیفیتی را تولید خواهد کرد.

در کوره‌های صنعتی زغال روش تولید کمی تفاوت دارد. در کوره صنعتی زغال اتلاف انرژی حرارتی نداریم و تمام حرارت و گرما در کوره صنعتی زغال به یک اندازه پخش خواهد شد. در روش صنعتی تولید زغال لیمو در کوره تولید زغال لیمو روش سرکه‌گیری از چوب به صورت قطران‌گیری انجام می‌شود. از سرکه چوب در صنعت کشاورزی برای دفع آفات و سموم مختلف و از بین بردن علف‌های هرز استفاده می‌شود. امروزه از روش‌های صنعتی برای تولید زغال چوب استفاده می‌کنند. رایج‌ترین نوع زغال چوب، یا قالبی می‌باشند که با استفاده از ضایعات چوبی و افزودن مواد طبیعی تهیه می‌شوند.

همانطور که برایتان بیان کردیم خرید دستگاه کوره زغال نیازمند داشتن اطلاعات و آگاهی از انواع محصولات و میزان بازدهی و بازخورد محصول و همچنین سرعت خط تولید و میزان سود و شرایط آب و هوایی دارد به همین جهت نیاز به یک مشاوره جهت خرید کاری ضروری می باشد و تا زمانی که از شخص متخصص مشاوره و راهنمایی نگرفته اید بهتر است که اقدام دیگری نداشته باشید . برای خرید کوره زغال باید با افراد با تجربه و حرفه ای این کار مشورت بگیرید تا در شروع کار خود با شکست روبرو نشوید.

شرکت زغال صنعت در کدام شهرهای خدمات ساخت و ارائه کوره زغال را ارائه می نماید؟

با توجه به تیم قوی اجرایی گروه صنعتی زغال صنعت، در حال حاضر در تمامی مراکز استان ها قادر به ارائه خدمات طراحی و ساخت کوره زغال می باشیم ، ساخت کوره زغال در مرکزی ، طراحی و ساخت کوره زغال در مازندران ، ساخت انواع کوره زغال در مشهد، کوره های زغال جهرم ، کوره زغال سنتی در رفسنجان ، کوره زغال در شیراز، طراحی انواع کوره زغال نیشابور،کوره زغال گرگان

کوره زغال برای چه نوع چوب هایی ساخته می شود؟

کوره زغال مکانیزه

عدم آلودگی های زیست محیطی وحذف دود، بهره وری چندین برابر کوره های سنتی و قدیمی که معمولا چندین روز طول میکشد بسیار کوتاه تر است، کیفیت بهتر زغال های تولید شده. موارد یاد شده فوق نشان میدهد که استفاده از دستگاه های مکانیزه بسیار مقرون به صرفه بوده و فوقالعاده سودآور میباشد.

کوره تولید زغال مرکبات

این کوره زغال صنعتی یک چند منظوره است که از شش دیواره تهیه شده است. گازگیری در این خط تولید زغال به صورت صددرصد انجام میشود. این دستگاه زغال می‌تواند هم زغال لیموی بسیار با کیفیت و هم زغال کبابی بدون کمترین میزان شکستگی یا دفرمه شدن را در اختیار شما قرار دهد. در کوره هایی که چند جداره هستند، حرارت دهی انجام میشود. ضخامت لایه های این کوره تولید زغال متناسب با محصولی است که تولید می شود. به دلیل اینکه این کوره شش جداره هست، اندازه لایه ها و تناسب بین آنها بسیار اهمیت دارد.

کوره زغال همرفتی

این کوره‌ها در دسته زغال‌های چندمنظوره قرار دارند و قادر به تولید و نیز زغال کبابی هستند. ویژگی خاصی که این کوره‌ها را در میان طرفداران خود محبوب کرده است، مصرف انرژی و سوخت مصرفی اندک است. علاوه بر آن بازدهی آن‌ها بسیار بالاست زیرا نه تنها فرآیند ساخت زغال در کوره همرفتی به سرعت انجام می‌شود بلکه این کوره‌ها پس از ساخت زغال و اتمام فرآیند، سریع‌تر نیز به دمای پایین می‌رسند بنابراین مجددا می‌توان فرآیند بعدی ساخت زغال را آغاز کرد.

کوره های زغال سنتی

ساخت کوره ی زغال سنتی توسط بنا ها صورت می گیرد و نیازی به صرف وقت زیاد و همچنین هزینه ی بالا ندارد. کوره ی زغال سنتی بیشتر در گذشته و توسط مردمان قدیم مورد استفاده قرار می گرفت و آن ها با استفاده از کوره ی سنتی نسبت به تهیه ی زغال مورد نیاز خود برای انجام کار های مختلف خود اقدام می کردند. برای ساخت کوره ی زغال سنتی می بایست حتما در یک محیط مناسب و حدالامکان به دور از محل های مسکونی اقدام کنیم. در صورتی که مکان ساخت کوره زغال سنتی دور افتاده و تا حدودی بدون استفاده باشد می توانید راحت تر کوره ی خود را بسازید و از امکانات آن استفاده نمایید. علت این امر هم آلودگی هایی است که این کوره برای محل خود به وجود می آورد.

 

دکمه بازگشت به بالا