عمومیکسب و کار ویژه

مقایسه درب های پرسرعت صنعتی با درب های سنتی

درب های پرسرعت آلیاژ آلومینیوم به عنوان یک درب صنعتی تولید شده با نوآوری های تکنولوژیکی از همه جنبه های قابلیت و کیفیت بسیار خوب هستند. می تواند تقریباً تمام الزامات درب اکسپرس را برآورده کند، می تواند هر کاری را که درب اکسپرس انجام دهد انجام دهد و حتی عملکرد درب را بهبود بخشد. بنابراین ویژگی های اساسی چنین درب سریع آلیاژ آلومینیوم همه کاره چیست؟

درب پر سرعت آلیاژ آلومینیوم که به عنوان درب سریع صنعتی نیز شناخته می شود، نوع جدیدی از درب صنعتی فلزی است که عملکردهای حفظ حرارت، آب بندی، صرفه جویی در انرژی، سرعت بالا، مقاومت در برابر باد و حفاظت از محیط زیست را ادغام می کند. مزایای عملکرد آن کاملاً قابل مقایسه با درب های کرکره ای سنتی است که بسیار خوب هستند و درب های کرکره معمولی سنتی نمی توانند این الزامات را همزمان برآورده کنند. سپس به مزایای درب های پرسرعت آلیاژ آلومینیوم نگاهی می اندازیم.

مزایای درب های پر سرعت آلیاژ آلومینیوم

1. ساختار طراحی خواص مواد

درب پر سرعت آلیاژ آلومینیوم از مواد و ساختار خاصی استفاده می کند که به خوبی می تواند در برابر نور قوی و اشعه ماوراء بنفش مقاومت کند. سازگاری با آب و هوای فصلی و تغییرات آب و هوایی، و تأثیر عایق حرارتی خوبی بر دمای محیط داخلی دارد. نرخ محافظ داده های آزمایشی درب نورد سخت 100 است و نرخ محافظ دما بالاتر از 95 درصد است.

2. صرفه جویی در فضای ساختمان

پس از باز شدن سریع درب آلیاژ آلومینیوم، تمام پرده ها در روکش آلیاژ آلومینیوم بالای درب کرکره تا می شود که باعث صرفه جویی زیادی در فضا می شود و فضای دیگر اتاق را اشغال نمی کند.

3. صرفه جویی در انرژی، صرفه جویی در مصرف برق و حفاظت از محیط زیست

درب پرسرعت آلیاژ آلومینیوم با مواد عایق حرارتی سازگار با محیط زیست در وسط پروفیل های کامپوزیت آلومینیومی دولایه پر شده است تا به اثر سایه و محافظت در برابر نور خورشید، به طور موثر دمای داخل خانه را حفظ کند و در مصرف انرژی صرفه جویی کند. این یک مصالح ساختمانی کم مصرف و سازگار با محیط زیست برای این شرکت است.

4. سرعت و ایمنی بالا

سرعت باز شدن درب نورد سخت می تواند به 2.5 متر بر ثانیه در ثانیه برسد که به ویژه برای معابری که نیاز به باز شدن با سرعت بالا دارند مانند لجستیک، سوپرمارکت ها، مواد شیمیایی و معادن زغال سنگ مناسب است. در عین حال، درب سریع آلیاژ آلومینیوم مجهز به یک دستگاه ضد پری ایمنی است و بدنه درب پس از بسته شدن به بیرون باز نمی شود که عملکرد ایمنی شرکت را تضمین می کند.

5. حفاظت از محیط زیست، عایق صدا، کاهش سر و صدا

درب های غلتکی سخت در هنگام باز و بسته شدن صداهای نسبتا بلندی تولید نمی کنند. اگر نزدیک یک جاده شلوغ باشد یا زمانی که فرودگاه پر سر و صدا است، نصب درب غلتشی سخت می تواند تداخل صدای خارجی را کاهش دهد و فضای محیط کار، زندگی و یادگیری را تضمین کند.

مانند سایر درب های صنعتی، موتور درب پرسرعت آلیاژ آلومینیوم نیز یک موتور سروو پرکاربرد است. متفاوت از موتورهای آسنکرون عمومی، سروو موتورها را می توان به سرعت روشن و با دقت کنترل کرد. با سیستم کنترل سروو مربوطه، می توان عملکرد درب را کاملاً کنترل کرد.

درب سریع السیر صنعتی و انواع

درب سریع السیر صنعتی را شرکت های سازنده به دو شکل مختلف تولید می‌کنند. البته هیچ تفاوت خاصی در استفاده از این نوع درب‌ها وجود ندارد. با این حال افرادی که قصد سفارش درب سریع السیر صنعتی را دارند، می‌توانند نوع درب را انتخاب کنند. معمولا هر دو نمونه دارای مزیت هایی بوده و استفاده از هر دو مدل نیز رایج می‌باشد. با این وجود ممکن است در برخی از شرکت ها نتوان از هر دو مدل آن استفاده کرده و فقط یک نمونه از این درب‌ها را بتوان مورد استفاده قرار داد.

درب سریع صنعتی را شرکت های سازنده به شکل تا شونده یا Fold up و رول شونده یا Roll up تولید می‌کنند. معمولا این نوع از درب ها هیچ گونه فضای اضافی را اشغال نمی‌کنند و این موضوع باعث شده تا در اغلب شرکت های بزرگ در سراسر کشور از این نوع درب‌ها استفاده شود. درب‌های رول شونده یا Roll up دارای استفاده بیشتری در شرکت های صنعتی بزرگ می‌باشند. زیرا با سرعت بسیار بالا جمع شده و راه را برای عبور و مرور در قسمت های مختلف شرکت باز می‌کند.

درب سریع السیر صنعتی و مشخصات فنی

یکی از اصلی ترین قسمت های درب سریع السیر صنعتی، پرده آن می‌باشد. معمولا پرده این درب‌ها از جنس پی وی سی ساخته می‌شود. این موضوع کمک می‌کند تا این درب‌ها وزن بسیار کمی داشته و از طرفی کیفیت بسیار بالایی نیز داشته باشند. ضخامت پرده پی وی سی برای استفاده در این نوع از درب‌ها 1.5 میلی متر می‌باشد. رنگ این پرده ها را می‌توان با توجه به نیاز و سلیقه انتخاب کرد. این نوع از درب‌ها دارای دتکتور می‌باشند.

دتکتور می تواند به سالم ماندن این درب‌ها و جلوگیری از پارگی آنها در مواقعی که لیفتراک یا هر وسیله دیگری به درب اصابت می‌کند، کمک کند. سرعت باز شدن این نوع از درب‌ها نیز بسیار کوتاه بوده و بین 1 الی 3 ثانیه زمان برای باز شدن این نوع از درب‌ها است. بدین ترتیب افرادی که در یک کارخانه و یا شرکت بزرگ از درب سریع السیر صنعتی استفاده کرده اند، رضایت بسیار بالایی از این نوع درب‌ها داشته اند. علت این رضایت بالا، کیفیت و کارایی درب های سریع السیر صنعتی می‌باشد.

درب سریع السیر صنعتی و کاربرد

معمولا استفاده از درب سریع السیر صنعتی بسیار گسترده می‌باشد و نمی‌توان صنایع خاصی را برای استفاده از این نوع درب ها معرفی کرد. با این حال معمولا در سردخانه ها، شرکت هایی که تردد لیفتراک در آنها زیاد بوده، فرودگاه ها، بیمارستان ها و… استفاده از این نمونه درب ها وسیع تر می‌باشد.

از این نوع درب ها برای آشیانه هلیکوپتر و هواپیما نیز استفاده می‌شود. در چنین مواردی باید اندازه درب به قدری بزرگ باشد تا هواپیما و هلیکوپتر به راحتی از آن عبور کنند. سالن های بزرگی که فضای آنها به چند سالن تقسیم بندی شده است نیز گزینه بسیار مناسبی برای استفاده از درب سریع السیر صنعتی می‌باشند.

درب سریع اتوماتیک

درب سریع اتوماتیک یکی از تجهیزات مهم در بسیاری از ساختمان های تولیدی و صنعتی است. در بسیاری از کسب و کارها، فراهم کردن یک شرایط ایمن و با کیفیت برای کار کردن اهمیت زیادی دارد. این شرایط مناسب در هوای تمیز و با کیفیت معنا می‌شود. خصوصا اگر کسب و کار به آزمایشگاه یا برخی از تولیدات، شرایط حساس است، استفاده از تجهیزاتی مثل درب سریع اتوماتیک معنا پیدا می‌کند. درب سریع اتوماتیک می تواند یک شرایط محیطی ایده آل برای تولید، تنفس و به طور کلی کار کردن فراهم کند.

انواع درب سریع اتوماتیک راهی مطمئن برای کاهش هزینه های انرژی هستند. آن ها اجازه نمی‌دهند که انرژی گرمایشی و سرمایشی تلف شود. مقاومت بالا از دیگر ویژگی های یک درب سریع اتوماتیک است. درب سریع اتوماتیک مورد بحث می‌تواند دو بخش از محل را به خوبی از هم مجزا کند.

به این ترتیب آلودگی های بخشی از ساختمان مثل انبار یا محل دفع زباله به بخش تولید نفوذ پیدا نمی‌کند. با توجه به اینکه سرعت عمل درب سریع باز شو بالاست، به هیچ عنوان زمان هدر نمی‌رود و بهره وری در کار تا حد قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. در ادامه قصد داریم درباره اهمیت استفاده از این درب سریع اتوماتیک، انواع درب های سریع صنعتی و عوامل موثر بر قیمت آن ها صحبت کنیم.

درب سریع pvc

درب سریع pvc به درب های با کارایی بالا هم شهرت دارند. مهم ترین ویژگی عملکردی این نوع درب، بازوبسته شدن سریع آن است.درب سریع pvc با استفاده از برق، کار می‌کند و به صورت کشویی در جهات بالا، پایین یا چپ، راست جا به جا می‌شود. عملکرد خاصی که در درب سریع وجود دارد، آن را برای استفاده در شرکت های فراوری غذا مناسب کرده است. درب سریع pvc در برابر شرایط آب و هوایی سخت مقاومت بالایی دارد و با پایداری امنیت را در ساختمان ایجاد می‌کند. مزایا و دلایل استفاده از درب سریع pvc به این نکته ها خلاصه نمی‌شود. در ادامه درباره این مزایا بیشتر صحبت می‌کنیم.

تامین امنیت ساختمان و ایمنی کارکنان در درب سریع pvc

امنیت در سطح ساختمان و ایمنی کارکنان دو مورد از مهم ترین فاکتور هایی است که با استفاده از تجهیزات مختلف قابل اجراست. با توجه به اینکه درب سریع pvc به سرعت باز و بسته می‌شوند، امنیت داخلی ساختمان را تامین می‌کنند. استفاده از این عملکرد خطر ورود غیر مجاز به افراد غیر مجاز را کاهش می‌دهد. معمولا درب سریع pvc با مواد اولیه محکمی ساخته شده است که مقاومت بالایی دارد.

ایمنی کارکنان اهمیت زیادی در کسب و کار دارد. در صورتی که نتوانید ایمنی ساختمان را تامین کنید، باید هزینه هایی برای درمان نیروی انسانی متحمل شوید. یکی از مهم ترین دلایلی که از درب سریع صنعتی استفاده می‌شود، کار کردن با مواد خورنده یا مضر است. به عنوان مثال در برخی از کسب و کار ها از دستگاه های جوشکاری استفاده می‌شود که جرقه های دستگاه، سبب آسیب به انسان می‌شود. در ابعاد دیگر دمای محیط می‌تواند ضروری باشد. برای اینکه گرما یا سرمای موجود، در فضا محفوظ باقی بماند از درب سریع السیر استفاده می‌شود.

درباره خود ایمنی درب ها هم باید به انعطاف پذیر بودنشان اشاره کنیم. پانل های درب سریع سفت و سخت نیستند و در زمان باز و بسته شدن، آسیبی نمی‌بینند و البته به اطرافیان هم آسیبی نمی‌رسانند. برخی از درب سریع pvc در صورت نزدیک شدن وسایل نقلیه در طرف دیگر هشدار می‌دهند تا به خوبی ایمنی شما را تامین کنند.

جلوگیری از اتلاف گرما و سرما در درب سریع pvc

ویژگی های اصلی درب سریع pvc از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کنند. این ویژگی های اصلی شامل بازوبسته شدن سریع، دوام بالا، مقاومت در برابر باد و عایق بندی محکم می‌شوند. درب سریع pvc پر سرعت از جهات مختلف عایق بندی می‌شوند.

طراحی بدنه و ساختار درب سریع pvc طوری است که دوامی طولانی مدت دارند و به منزله یک سرمایه گذاری مطمئن هستند. اگر ساختنان در شرایط آب و هوایی خاصی قرار دارد، حتما میزان مقاومت در برابر باد را در نظر داشته باشید. به علاوه این امکان وجود دارد که درب سریع صنعتی را با استفاده از پرده های عایق در برابر تجمع یخ ایمن کنید.

جلوگیری از جریان هوا در درب سریع pvc

در بسیاری از اتاق ها مثل اتاق تمیز ازمایشگاه یا شرکت های تولیدی کیفیت هوای موجود در اتاق اهمیت زیادی دارد. این کیفیت هوا نباید با رفت و آمد و ورد آلاینده ها کاهش پیدا کند. این جاست که از درب سریع صنعتی pvc استفاده می‌شود تا از ورود گرد و غبار و آلودگی های موجود در هوا جلوگیری شود.

این آلاینده ها می توانند به سیستم های گرمایشی و سرمایشی هم آسیب وارد کنند. جریان هوا با استفاده از درب صنعتی سریع قابل کنترل است. استاندارد های بهداشتی دلیل مهم دیگری است که باید جریان هوا را کنترل کنید. در تاسیسات تولید مواد غذایی از درب صنعتی سریع برای جدا کردن محل جمع آوری/دفع زباله و خط تولید استفاده می‌شود.

افزایش بهره وری در کسب و کار برای درب صنعتی سریع

همانطور که از نام درب صنعتی سریع باز شو مشخص است، سرعت عملکرد آن است. این سرعت بالا در عملکرد، بهره وری در کار را افزایش می‌دهد. با استفاده از درب صنعتی سریع می‌توانید نیروی کار، تجهیزات و لوازم را به راحتی جا به جا کنید. در مشاغلی که جا به جایی و حمل مواد اولویت دارد، از درب صنعتی سریع به وفور استفاده می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا