عمومیکسب و کار ویژه

بهترین رنگ برای درب مغازه

ترکیب رنگ‌ها بر روی تابلو سر در مغازها می‌تواند تاثیر مستقیمی جهت جذب مشتری داشته باشد. رنگ ها می‌توانند حس‌های متفاوتی را به دیگران انتقال دهند.با توجه به این‌ که این تابلو ها به عنوان ابزار تبلیغات نقش مهمی در دیده شدن و به خاطر ماندن در ذهن مشتریان دارند؛ بنابراین لازم است بهترین رنگ برای تابلو سردر مغازه در نظر گرفته شود.رنگ‌های آبی؛ قرمز و زرد از رنگ‌های اصلی هستند که خود از هیچ رنگ دیگری پدید نمی‌آیند؛ اما توانسته اند منبع رنگ‌های دیگر باشند.

بهترین رنگ برای درب حیاط خانه | 8 رنگ پرطرفدار - وبلاگ فروشگاه مینیاتور ایران

بهترین رنگ برای تابلو سردر مغازه و اهمیت آن

اولین و مهم ترین نکته‌ای که در صنعت تابلو سازی می‌تواند روان‌تر و دقیق‌تر از حروف؛ تصاویر، روی تابلو جلوه کند؛ رنگ‌ها می‌باشند. بنابراین لازم است برای این‌که بتوانید بهترین رنگ برای انتخاب کنید؛ فاکتورهای مهمی را در نظر بگیرید.

اما انتخاب بهترین رنگ برای تابلو بنر نیز باید با فکر و عقیده های خودتان صورت بگیرد و حتی اگر ایده خاصی برای انتخاب بهترین رنگ تابلو مغازه و ساخت تابلو سردر مغازه هیچ ایده ای ندارید، گروه صنعتی کسا با ارائه نمونه کار تابلو مغازه و پیشنهاد بهترین رنگ تابلو که متناسب با حوزه کاریتان باشد، مشاوره رایگان میدهد که میتوانید تماس بگیرید و از ایده های ناب و مهم در ساخت تابلو مغازه و انتخاب رنگ تابلو مطلع شوید.

زیرا رنگ مغازه برای جذب مشتری اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. اگر این کار اصولی و دقیق صورت نگیرد؛ بدون شک نتیجه معکوس خواهد داشت پس باید در انتخاب بهترین رنگ برای جذب مشتری دقت کرد و در روند انتخاب رنگ تابلو با افزایش مشتری و درآمد بالایی همراه خواهد بود.

فاکتورها مهم انتخاب بهترین رنگ برای تابلو مغازه

نوع کسب و کار

رنگی که برای خود انتخاب می‌کنید؛ رابطه مستقیمی با نوع کسب و کارتان دارد. پس با توجه به این‌که کسب و کار شما چیست اقدام به انتخاب رنگ تابلو کنید.به طور نمونه طلا فروشی برایتابلو سردر مغازه خود از رنگ قرمز و صورتی استفاده کند. قطعا این رنگ‌ها هیچ سنخیتی با طلا ندارد. پس بهتر است برای این کار تابلویی با رنگ طلایی یا ادغام دو رنگ که با رنگ طلا هماهنگی داشته باشند؛ ساخته شود.

استفاده از رنگ‌های متضاد ( کنتراست رنگی )

در تابلوهایی که از دو طرح استفاده می‌شود؛ رنگ‌های متضاد و مخالف نقش موثری در زیبایی و جذب مشتری دارند. تابلوهایی که دارای زمینه مشکی هستند؛ طراحی حروف با رنگ سفید گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود.معمولا تابلوهایی که دارای زمینه روشن هستند؛ برای طراحی یا نوشتن حروف از رنگ‌های تیره همچون آبی تیره؛ سیاه؛ قرمز یا خاکستری استفاده می‌کنند.

تابلوهایی با زمینه زرد؛ رنگ‌هایی مانند قرمز؛ آب تیره و سیاه گزینه مناسبی هستند. معمولا برای تابلوهایی که دارای زمینه قرمز هستند؛ رنگ حروف سفید یا زرد گزینه بسیار مناسبی می‌باشد. شرکت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ویستا سالها سابقه فعالیت در حوزه های ساختمانی را دارد.

رنگ پس زمینه تابلو مغازه

رنگ پس زمینه تابلو سردر مغازه بسیار قابل اهمیت است، به این دلیل که در جذب مشتری کمک میکند. رنگ‌هایی همچون قهوه‌ای؛ خاکستری؛ جیگری؛ شکلاتی؛ بژ که از جمله رنگ‌های خنثی می ‎باشند اگر در زمینه تابلو قرار بگیرند؛برای جلوه بیشتر و بهتر حروف و تصاویر باید از رنگ‌های اصلی استفاده شود. اگر بر روی رنگ‌ های خنثی از رنگ‌های اصلی و زنده بکار برده نشود؛ رنگ تابلو کسل کننده به نظر می‌رسد.

همین علت باعث می‌شود توجه به این نوع تابلوها کمتر شود. هر چند رنگ‌های خنثی در نگاه اول زیبا و انتقال دهنده آرامش به افراد باشد اما در دراز مدت، خستگی و بی‌توجهی را به دنبال دارد.رنگ‌های مکمل و هم خانواده در افزایش فروش و جذب مشتری بسیار موثر می‌باشد. برای ترکیب و استفاده از رنگ‌های مکمل باید دقت کنید تا بتوانید طیف رنگی جذابی را به وجود آورید.

به طور مثال و نمونه، رنگ نارنجی و زرد به عنوان رنگ‌های جذب کننده و مکمل شناخته شده‌اند. برخی افراد رنگ‌های مکمل را بهترین رنگ برای تابلو مغازه و فروشگاه می‌دانند.

انتخاب بهترین رنگ برای تابلو مغازه تحت تاثیر پارامترهای مختلفی است. به هیچ عنوان نمی توان گفت که قطعا استفاده از رنگ قرمز موثر است یا خیر. نکات مهمی مانند رعایت کنتراست رنگی , استفاده از نورپردازی مناسب , توجه به نوع مشتری و … از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم به نکات مهم در انتخاب بهترین رنگ برای انواع تابلو سردر مغازه اشاره کنیم.

کدام رنگ جذب بیشتری دارد

بهترین رنگ برای جذب مشتری بستگی به نوع مغازه و محصولتان دارد، به عنوان مثال فروشنده فست فود برای تعیین رنگ تابلو مغازه خود از رنگ قرمز استفاده میکند یا فروشنده لباس در بیشتر مواقعه رنگ زرد را انتخاب میکند و این یعنی انتخاب رنگ بستگی به نوع بازار کار خودتان دارا است و برای انتخاب بهتر باید این نکته را برای تابلو سردر مغازه خودتان را در نظر بگیرید.

 نورپردازی در تابلو

یکی از عوامل و فاکتورهای مهمی که در جذب مشتری بسیار زیاد تاثیرگذار است؛ نحوه و شیوه نورپردازی این تابلو ها می‌باشد. لامپ‌های هالوژن و ال ای دی با رنگ‌های متنوع و زیبا در بازار به فروش می‌رسد.استفاده از این لامپ‌ها در زیبایی و جذب مشتریان بیشتر موثر می‌باشد. نورپردازی خاص و ویژه یک تابلو می‌تواند در طولانی مدت ماندگاری بالایی در ذهن مشتری داشته باشد.

شناخت سلیقه مشتری

با توجه به نوع کسب و کار خودتان و شناخت سلیقه مشتریان می‌توانید در انتخاب رنگ تابلو سردر مغازه و یا فروشگاه از تاثیر منفی آن، جلوگیری کنید.به طور مثال اگر کسب و کار شما به کودکان مرتبط می‌باشد؛ مانند اسباب بازی فروشی؛ لباس فروشی و …. استفاده از رنگ‌ های تیره  مثل قهوه‌ای؛ سورمه‌ای و …. هیچ گونه جذابیتی برای کودکان ندارد.

بنابراین لازم است در تبلیغات خودتان از رنگ‌های کودکانه و شاد بهره ببرید تا علاوه بر جلوه زیبای تابلو در جذب کودکان نیز موثر باشد.یکی دیگر از مواردی که برای انتخاب تابلو و بهترین رنگ برای تابلو مغازه حائز اهمیت و توجه می‌باشد؛ توجه کردن به شرایط آب و هوا می‌باشد و همچنین مکانی که می خواهیم تابلو در آن نصب بشود.

در شهرهای جنوبی کشورمان به دلیل گرما و شرجی هوا بهتر است از تابلویی استفاده شود که دارای ماندگاری طولانی مدت باشد و هوای گرم در مدت زمان کوتاهی به تابلو و رنگ آن آسیب نرساند.

جنس و قیمت تابلو تبلیغاتی

قیمت تابلو مغازه بر اساس عوامل مختلف مثل جنس؛ اندازه و سایز؛ نصب؛ رنگ و …. می‌باشد. معمولا تابلوهایی که از جنس و متریال، چوب ترموود؛ تیتانیوم و استیل می‌باشند؛ از قیمت بالا و زیادی برخوردار هستند.کاربرد این تابلوها در صرافی‌ها و طلافروشی‌ها بسیار زیاد است. این تابلوها علاوه بر ماندگاری بالا در جذب مشتری تاثیر خاصی نیز دارند.

تابلوهای دیگری نیز در محیط بازار وجود دارند که از جنس بنر هستند. این تابلوها از قیمت ارزان‌تری برخوردار می‌باشد. زیرا این تابلوها دارای یک چارچوب ساده و یک قاب هستند که بنر بر روی قاب آن نصب می‌گردد. از مزایای این تابلو قیمت ارزان آن می‌باشد.

این تابلو در مدت زمان کوتاهی آماده نصب می‌ شوند. در این نوع تابلوها از نورپردازی استفاده نمی‌شود بنابراین برای جذب مشتری نسبت به تابلوهای تبلیغات دیگر از موفقیت کمتری برخوردار می‌باشد.

دسته دیگری از تابلوهای مغازه هستند که از جنس تابلو LED و می‌باشند. این تابلوها نیز دارای انواع مختلفی هستند. این تابلوها به عنوان تابلو میان‌رده شناخته می‌شوند. به دلیل مقاومت؛ ماندگاری و قیمت مناسب این تابلو؛ افراد زیادی برای مغازه خود از این تابلو استفاده می‌کنند.

نکات مهم در نصب تابلو سردر مغازه

همان‌طور که طراحی و رنگ آمیزی یک تابلو مهم می‌باشد؛ مکان نصب آن نیز حائز اهمیت است. تابلو مغازه باید دقیق در بالای سر در مغازه نصب گردد تا مشتری با دیدن تابلو کسب و کارتان، حتی از مسیر دور؛ بتواند به راحتی مغازه را پیدا کند.اگر تابلو سردر مغازه شما کمی به سمت چپ یا راست کشیده شود؛ مشتری در یافتن مغازه به مشکل برخورد می‌کند. همین مساله تا حد بسیار زیادی از مشتریان شما را کاهش می‌دهد.

سردر مغازه و هماهنگی سایز تابلو

برای این‌که بتوانید یک تابلو زیبا و خاص برای کسب وکار خود آماده کنید؛ بهتر است قبل از هر کاری سایز و ابعاد، تابلو خود را مشخص کنید. بین فاصله تابلو تا سر در مغازه باید یک هماهنگی صحیحی ایجاد شود.چانچه مغازه شما دارای مساحت پایینی است؛ تابلوهای تبلیغاتی با اندازه و ابعاد بزرگ گزینه مناسبی برای مغازه شما نیستند. به هر میزان که از بهترین رنگ برای تابلو مغازه نیز استفاده کنید؛ در جذب مشتری موثر نخواهد بود.

امروزه به دلیل فشردگی زیاد برخی از مغازه‌ها و بودن در کنار یکدیگر؛ تابلوها کاملا مشخص نمی‌باشد. بنابراین فروشگاه‌ و مغازه های بزرگ، تابلوهای خود را بر روی پشت بام‌ها نصب می‌کنند.در این شایط، ابعاد تابلو بزرگ‌تر و نورپردازی آن بیشتر از حد معمول می‌باشد. این روش کمک می‌کند که همه افراد این تابلوها را از مسیرهای دورتر ببینند و به راحتی بتوانند به فروشگاه مراجعه بکنند.

مرجع : پینترست

 

 

دکمه بازگشت به بالا