عمومیکسب و کار ویژه

تجربه زندگی افرادی که در قبرس زندگی می کنند

البته اگر شما دوست عزیز در قبرس زندگی می کنید و تجربه ای در خصوص زندگی در قبرس شمالی دارید می توانید از بخش نظرات برای ما ارسال کنید تا ما آنرا برای استفاده دیگران در این پست قرار دهیم.  دوست خوب من که این مقاله را مطالعه می کنید ، شما می توانید هر گونه سوال در خصوص قبرس شمالی ، منجمله ، خرید ملک و سوالات مشابه را دارید، از قسمت تماس بگیرید، تا کارشناسان ما که همگی خود ساکن قبرس شمالی هستند و تجربه چند ساله زندگی در این کشور را دارند به آن پاسخ دهند

تجربه و تجربیاتی که در مورد قبرس باید بدانید.

قبل از پرداختن به ادامه موضوع از شما دعوت میشود تا کلیپ زیر را تا پایان ببینید، چرا که بیشتر تجربیات زندگی در قبرس شمالی داخل این کلیپ آورده شده است و سعی شده است به تمامی موضوعات در قبرس شمالی به صورت کلی پرداخته شود و قطعا این کلیپ به شما کمک خواهد که در خصوص مهاجرت به قبرس شمالی تصمیم درستی بگیرید.

سعی کنید هر چیزی که در ذهنتان هست را سوال کنید و قطعا اگربه سوالات ذهنتان در خصوص کشور قبرس شمالی پاسخ بدهید ، کمک بسیار زیادی به خودتان کرده اید، ما در قسمت پشتیبانی آماده پاسخگویی به سوالات شما دوستان و عزیزان هستیم. لازم به توضیح است که همه نظرات شما دوستان عزیز را بدون هیچ گونه کم و کاستی و اضافاتی در این پست قرار می دهد ، پس خواهش می کنم آنچه را واقعا از زندگی در این کشور تجربه کره اید برای ما ارسال کنید.

اما قبل از بیان تجربیات شما دوست عزیز، لازم است تا به معرفی کامل قبرس شمالی بپردازیم ، تا در خصوص این کشور اطلاعات بیشتری به دست بیارید.

تاریخچه کوتاهی از قبرس شمالی

قبرس شمالی در شرق دریای مدیترانه در همسایگی جنوب شرقی یونان و جنوبی ترکیه، قرار دارد و  سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه می باشد.

قبرس شمالی نزدیک به 300 روز آفتابی دارد و این باعث شده تا گرمترین و آفتابی ترین جزیره قبرس شمالی باشد، این جزیره زیبا ضمنا پائیز معتدل و زمستانی بسیار کوتاه دارد که خود این موضوع و آب و هوای مدیترانه ای آن زمنه رشد درختان زیتون و سرو و بلوط طلایی و اکالیپتوس شود.

جزیره قبرس شمالی دارای موقعیت ژئوپلوتیک و جغرافیایی بسیار مناسبی است ، چرا که  این جزیره از شمال و شرق با آسیا و خاورمیانه و از جنوب وغرب با آفریقا و اروپا مرز آبی دارد و همین باعث شده است تا در طول تاریخ مورد توجه قدرت های بزرگ باشد و بعضی مواقع نیز توسط این ابر قدرت های جهانی اشغال شده است که ما در خصوص قبلا با شما دوستان صحبت کردیم.

جالب است بدانید این جزیره در زمان حکومت همخامنشی ها  در ایران و در بین جنگ  بین ایران و یونان توسط ابرقدرت آن زمان یعنی ایران اشغال شده است و برای مدتی توسط ایران اداره شده است.

این کشور توسط دولت انگلیس هم اشغال شده است که به عنوان آخرین کشوری بوده است که توانسته است آنرا به استعمار خود در بیاورد ، آما در نهایت در سال 1960 توانست طی توافق زوریخ استقلال خود را به رسمیت بشناسد و به عنوان عضو 99 سازمان ملل شناخته شد.

دلیل تقسیم این کشور به قبرس شمالی و قبرس جنوبی و هم به خاطر اختلافاتی هست که بین یونانی ها و ترک های قبرس اتفاق افتاد که در نهایت این اختلافات با میانجیگری سازمان ملل به پایان رسید و این کشور به دو قسمت قبرس شمالی (ترک نشین ) و قبرس جنوبی (یونانی نشین ) تقسیم شد.

تجربه مهسا با بیان معایب و مزایای قبرس شمالی

مهسا یکی از افرادی هست که 7 سال در قبرس زندگی کرده و در تجربیات خودش در خصوص زندگی در قبرس شمالی به یکسری از اشاره کرده است.

از نظر مهسا معایب زندگی در قبرس ، نداشتن گاز شهری و نداشتن فروشگاههای خیلی بزرگ برای خرید است ولی در کنار این معایب به مزایای قبرس هم اشاره ای کرده است و ایشون میگن برای من که یک دختر هستم کشور بسیار امنی هست و می تونم ساعت 2 نصف شب به کنار دریا برم و با خیال راحت و بدون اینکه بتسرم کسی مزاحم من بشه و این رو یک مزیت بزرگ می دونند.

روزهای آفتابی زیاد را رو نیز خیلی دوست دارند و میگن که این روزهای آفتابی برای ایشون که طبع سردی دارند خیلی خوبه و میتونند از گرمای خورشید نهایت لذت رو ببرند و ایشون از پاییز و زمستان به شدت متنفر هستند که خوشبختانه در قبرس خبری از زمستان بلند نیست.

چرا تجربیات شما از زندگی در قبرس شمالی مهم است؟

خیلی از افرادی که قصد دارند ، برای اینکه کشور مورد علاقه خود برای مهاجرت را پیدا کنند ، خیلی از فاکتورها را بررسی میکنند.

به عنوان مثال با توجه به بودجه و فرهنگ و انتظارات و مقاصدی که دارند ، کشور مد نظر خودشان را انتخاب میکنند ، اما مهمترین نکته جهت انتخاب کشور مورد نظر جهت مهاجرت ، تجربیات دیگران در آن کشور هست.قطعا اگر خودشان بخواهند یک کشور را برای مهاجرت تجربه کنند و بعد تصمیم بگیرند ، مستلزم هزینه و از دست دادن زمان زیادی است که اصلا معقوق به نظر نمی رسد.

خوب همین مسئله باعث می شود ، تا به هر نحوی که شده اطلاعاتی در مورد آن به دست بیاورند و بعد تصمیم نهایی را بگیرند که یکی از راههای به دست آوردن اطلاعات سرچ در فضای مجازی است.

تجربه های بد از زندگی در قبرس شمالی

بسیاری از افرادی که از 8 سال پیش و قبل تر به قبرس شمالی مهاجرت کرده اند ، تجربه های خوبی از این کشور ندارند ، آن سال ها کشور قبرس شمالی امکانات زیادی نداشت ، از این همه فروشگاه، آپارتمان های مجلل، امکانات تفریحی خبری نبود ، حتی بعضی از دوستان در خاطرات خودشان از قبرس شمالی می نویسند که آب موجود در لوله کشی آب شور دریا بوده است و مجبور بودند از آن برای حمام کردن خود استفاده کنند که در بعضی موارد موجب خارش پوست میشد ، برای خرید مجبور بودند کیلومتر ها راه بروند ، پروژه های مسکونی قبرس شمالی در شروع ساخت بودند و افراد خیلی کمی در آن سکونت داشت.

سرعت اینترنت در آن زمان بسیار ضعیف بوده و در بعضی ازمناطق اصلا آنتن دهی نداشت ، حمل و نقل عمومی اصلا معنی نداشت و فقط به چند تاکسی و اتوبوس ختم میشد ، مراکز کمی برای وجود داشت و چندین مشکل دیگر که در این مطلب امکان بیان آن ها نیست ، اما با گذشت زمان همه این مشکلات مرتفع شده و افرادی که تجربه سفر قبلی به قبرس شمالی را دارند و حال بعد چند سال به این کشور مسافرت میکنند.

بسیار حیرت زده می شوند ، این همه پیشرفت و ساخت و ساز در عرض چند سال !!!! این کشور خیلی را به یاد سرعت ساخت و ساز و پیشرفت در امارات می اندازد و با توجه به آب و هوا و شرایط بهتری که این کشور دارد ، احتمال می دهند که آینده قبرس شمالی خیلی بهتر از آینده امارات خواهد شد.

نظرات مردم در مورد قبرس شمالی

روزی که ما به قبرس آمدیم به راحتی میشد خونه اجاره کرد و اونم به چه قیمت های کمی اما الان واقعا سخت شده ، پسرم 19 سال داره و دوست داره که خودش خونه مستقل داشته باشه ، الان دو هفته هست نتونستیم یک خونه قیمت مناسب تو ماگوسا براش پیداکنیم.

من یک سال هست که در قبرس شمالی زندگی میکنم، البته به عنوان دانشجوی پرستاری اومدم قبرس و خواستم یکسری از تجربیات خودم رو باهاتون در میان بزارم.موضوع مهمی که برای من خیلی مهم بود ، برخورد مردم بومی اینجا بود ، اما وقتی که اومدم دیدم که کمتر با بومی های اینجا برخورد میکنم و هموطنان زیادی در این کشور هستند و مهاجران روسی و اوکراینی و اروپایی بیشتر به چشم میخورند.

اما برخورد خود بومیان و ترک های قبرس هم انصافا خوب است ، خیلی ساده زندگی می کنند ، شاید سادگی و برخورد خوب این مردم مرا بیشتر به خودش جذب کرد، امیدوارم که تجربه من تونسته باشه به شما کمک کنه.

نباید از قبرس انتظار یک کشور پیشرفته و اروپایی را داشته باشید ، چون فعلا داره رشد میکنه و هنوز خیلی جا داره تا به یک کشور پیشرفته و مدرن تبدیل بشه ، البته این اتفاق میفته ، حتما به هزینه های زندگی در این کشور دقت کنید ، هزینه ها رو یکبار روی کاغذ جمع ببندید که بعد دچار مشکل نشید ، هزینه شاید کمتر از خیلی از کشور ها باشه ، اما نسبت به ایران بیشتره

چیزی که برام جالب هست ، در خصوص کارمندانی هستند که در ادارات قبرس شمالی فعالیت می کنند ، خیلی آروم و ریلکس کار می کنند و با توجه به اینکه چند کشور دیگه هم سفر کردم ، این آرامش و  کند کار کردن کارمندان رو جایی ندیده بودم ، نمیدونم خوبه یا بد !!!!! اما جالبه

هنگامی که به قبرس شمالی وارد شدم ، ابتدا چشمم به شهر فاماگوستا خورد ، خیلی از شهر خوشم نیومد، با خودم گفتم اگه قبرس شمالی اینجاست که برمیگردم ، عصر یکی از دوستان که منو می شناخت اومد ، دنبالم و رفتیم ساحل لانگ بیچ ، اونجا خیلی شرایط متفاوتی نسبت به ماگوسا داشت و بعد هم شهر گیرنه که خیلی شبیه شهرهای اروپایی بود، کم کم نظرم نسبت به قبرس عوض شد، بعدا فهمیدم که خیلی ها شرایط مشابه من را داشتن.

من دختر خالم برای تحصیل در رشته پرستاری رفت قبرس شمالی ، اولش هم فقط به این خاطر رفت که نتونسته بود دانشگاه دولتی ایران قبول بشه و برای هزینه دانشگاه آزاد هم دید اگر بخاد هزینه کنه ، این هزینه رو در قبرس شمالی میکنه ، چون چند سال پیش هزینه دانشگاه تو قبرس تو رشته پرستاری یکم بالاتر ایران بود ، بعد فارغ التحصیلی همون جا موند ، البته اولش میگفت قبرس شمالی زیاد خوب نیس، اما الان میگه شرایط بهتر شده و قبرس رو دوست داره ، چند بار هم از من تقاضا کرده که برم دیدنش ، اما هنوز فرصت پیش نیومده ، انشالله برای چند ماه دیگه میرم قبرس و حتما تجربه و نظر خودم رو هم میگم.

قبرس شمالی به شدت داره شلوغ میشه ، من سه ماه پیش اومدم قبرس ، به راحتی توی خیابان فاماگوستا رانندگی میکردم، با اینکه فصل گردشگری بود، اما الان تو این خیابان ترافیک اتفاق میفته ، نمیدونم قبرس شمالی که قطعا خیلی بیشتر رشد هم خواهد کرد ، برای این مشکل راه حلی داره یا نه؟

متاسفانه قیمت ها به سرعت در حال افزایش هست ، تا 4 سال دیگه قیمت ها با کشورهای اروپایی هیچ فرقی نخواهد کرد ، امیدوارم از نظر امکانات هم به سرعت به سطح کشورهای اروپایی برسه، یا حداقل یک تناسب بین قیمت و امکانات باشه ، به نظرم هر کی قصد مهاجرت داره زودتر اقدام کنه ، شاید فردا دیر باشد….

به نظر من به درد زندگی نمیخوره ، فقط میتونه برای سرمایه گذاری گزینه خیلی خوبی باشه ، چون چند سالی رشد خوبی خواهد کرد ، البته امیدوارم مشکل خاصی پیش نیاد و همینجوری رو به رشد بمونه، منکه یک خونه خریدم و دادم اجاره و برگشتم تو همون خونه پدری به امید روزهای خوب.

دکمه بازگشت به بالا